Obsah
- Nechcené vyskakovacie okná v systéme Android
- Ako riešiť problémy s vašim S8 na opravu škodlivého softvéru
- Ako sa vyhnúť zlým aplikáciám v budúcnosti
Škodlivý softvér alebo škodlivý softvér sú realitou, o ktorej mnoho používateľov systému Android nevie. Mnoho majiteľov smartfónov si všeobecne myslí, že vírusy sú použiteľné iba pre počítače. Ide o to, že aj smartphony nižšej triedy sú v dnešnej dobe samy osebe malé počítače, a preto môžu byť tiež infikované vírusmi. Dnešná téma sa zameriava na riešenie problémov s malvérom v # zariadeniach GalaxyS8. V nižšie uvedených návrhoch sa snažíme byť rovnako všeobecní, aby každý používateľ systému Android mohol sledovať naše návrhy vo svojom vlastnom zariadení, ktoré nie je S8. Dúfame, že vám tento článok bude užitočný.
Ak hľadáte riešenia svojho vlastného problému #Android, môžete nás kontaktovať pomocou odkazu uvedeného v dolnej časti tejto stránky.
Pri popise vášho problému buďte čo najpodrobnejší, aby sme mohli ľahko určiť príslušné riešenie. Ak môžete, uveďte presné chybové správy, ktoré dostávate, aby ste získali predstavu, kde začať. Ak ste už predtým, ako nám pošlete e-mail, vyskúšali niektoré kroky na riešenie problémov, nezabudnite ich spomenúť, aby sme ich mohli v odpovediach preskočiť.
Problém zaslaný jedným z členov našej komunity:
Už asi 2 alebo 3 týždne dostávam reklamy, ktoré sa mi neustále objavujú na obrazovke. Po celú dobu. Keď ho odomknem alebo otvorím fotoaparát alebo inú aplikáciu. Začína byť dráždivé, že ich musíme neustále zatvárať.
Tiež môj objem zvonenia. Nechám to zapnuté alebo vibrujúce a neustále to vypína. Zmeškal som dôležité telefónne hovory, pretože môj telefón vypína zvonenie. Nikdy to nemám vypnuté. Svieti alebo vibruje. Zapnem ju a do niekoľkých minút je vypnutá. Nie ste si istí, čo robiť. - Ashley Ney
Nechcené vyskakovacie okná v systéme Android
Malvér, ktorý sa bežne nazýva vírusy, v systéme Android každým rokom rastie míľovými krokmi. Niet divu, že čoraz viac zariadení je infikovaných bez toho, aby o tom vedel aj používateľ. Za normálnych okolností by vývojári vírusov nechceli zanechať po svojich zločinných aktivitách žiadne stopy, takže ich hlavným cieľom je čo najviac utajenie ich produktov. Existujú však aj ďalší autori aplikácií, ktorí môžu tiež profitovať z aplikácií, ktoré vykazujú zjavné známky infekcie malvérom. Ak ste neustále presmerovaní na stránku sťahovania aplikácie v Obchode Google Play alebo vyskakovacie okno náhodne zobrazuje, či telefón používate aktívne alebo nie, je to jasný znak toho, že je váš telefón napadnutý malvérom. Cieľom vývojára aplikácie je v tomto prípade monitizovať jeho aplikáciu tlačením reklám alebo presmerovaním zariadenia na aplikáciu Obchod Play, aby bol používateľ nútený si ju nainštalovať, čo sa prejaví v peňažnom zisku. V záujme zvýšenia zisku môžu reklamné spoločnosti využívať agresívne prístupy tým, že nútia reklamy častejšie. Niektoré z týchto aplikácií môžu vynútiť zobrazovanie reklám na paneli s upozorneniami alebo nastražiť nástrahy iných aplikácií tak, aby automaticky zobrazovali reklamy invázne. Okrem týchto aplikácií majú tieto aplikácie tendenciu kradnúť aj osobné informácie používateľa, podrobnosti o zariadeniach a zvyky pri prehliadaní.
Medzi obvyklé typy malvérových aplikácií patria:
- aplikácie, ktoré dokážu prispôsobiť telefóny
- zábavné aplikácie
- herné aplikácie
Váš ďalší problém s neustálym vypínaním hlasitosti zvonenia môže byť tiež spôsobený zlou aplikáciou, ktorú ste nainštalovali. Ak máte radi aplikácie, ktoré môžu meniť vzhľad vášho zariadenia, ako napríklad zmena tapiet, motívov, zvukových schém atď., Musí byť jedna z nich zlá. Aplikácie, ktoré dokážu prispôsobiť nastavenia telefónu, majú zvyčajne povolené vykonávať ďalšie úlohy, ktoré sú pre väčšinu aplikácií zvyčajne mimo limitu, takže vývojár môže po nainštalovaní produktu robiť ďalšie veci. Napríklad populárna aplikácia pre tapety spred rokov bola kódovaná tak, aby umožňovala používateľovi nielen pridať novú tapetu do telefónu, ale aj ukradnúť osobné informácie a informácie o zariadení, napríklad jedinečné ID zariadenia.
Niektoré škodlivé aplikácie môžu napodobniť vzhľad legitímnych aplikácií a oklamať tak nič netušiacich používateľov. Ďalšie zlé aplikácie môžu byť spočiatku legitímne aplikácie pri ich prvej inštalácii, ale po aktualizácii sa nainštaluje aj nový malware.
Ako riešiť problémy s vašim S8 na opravu škodlivého softvéru
Pamätajte, že vývojári škodlivého softvéru môžu byť veľmi kreatívni, pokiaľ ide o aplikácie. Pred inštaláciou svojich aplikácií urobia triky. Dnešný malvér pre Android sa šíri ďalšími aplikáciami, takže ak si nie ste istí, čo si inštalujete, je len otázkou času, kedy nakazíte svoj telefón.
Odinštalujte zlú aplikáciu
Toto je prvá vec, ktorú musíte urobiť. Je to najpriamejší spôsob útoku na problém. To môže byť účinné iba vtedy, ak ste aplikáciu identifikovali skôr, ako si všimnete príznaky infekcie malvérom. Ak si spomeniete na poslednú nainštalovanú aplikáciu skôr, ako si všimnete kontextové okná, najskôr ju odinštalujte a uvidíte, čo sa stane. Ak sa vyskakovacie okná zastavia a telefón vyzerá, že opäť funguje dobre a hlasitosť zvonenia je späť na normálnu úroveň, pravdepodobne ste odstránili vinníka.
Ak si nepamätáte, ktorá je posledná nainštalovaná aplikácia, odporúčame vám odinštalovať všetky nedávno nainštalované aplikácie.
Nainštalujte antivírusové aplikácie
Ak telefón naďalej vykazuje príznaky infekcie a stále sa vyskytujú kontextové okná, zvážte inštaláciu dôveryhodných antivírusových aplikácií z Obchodu Google Play. (Môžu byť k dispozícii aj niektoré falošné antivírusové aplikácie, takže na to buďte veľmi náročný). Existuje mnoho dobrých antivírusových aplikácií, ktoré si môžete zadarmo stiahnuť. Snažte sa čo najviac zaistiť, aby ste pri skenovaní zariadenia používali rôzne systémy. Ako príklad môžeme uviesť antivírusové aplikácie ako AVG AntiVirus ZDARMA pre Android Security 2017, Avast Mobile Security - Antivirus & AppLock, Bitdefender Antivirus Free. Môžete ich preskúmať čo najviac.
DÔLEŽITÉ: Nikdy do telefónu neinštalujte dve antivírusové aplikácie súčasne. Po otestovaní nezabudnite jeden odinštalovať, aby nedošlo k problémom. Mať viac ako jednu antivírusovú aplikáciu v systéme môže spôsobiť konflikty a potenciálne môže viesť k problémom ako riešenie.
Vykonajte obnovenie výrobných nastavení
Toto drastické riešenie môže byť nevyhnutné, ak príznaky infekcie malvérom pretrvávajú. Obnovenie továrenských nastavení v podstate vráti všetky nastavenia softvéru na pôvodné hodnoty a vymaže aplikácie a údaje používateľov. Je to efektívny spôsob, ako rýchlo odstrániť problémy a závady. Skôr ako to urobíte, nezabudnite si vytvoriť zálohu svojich osobných súborov, aby ste ich nestratili.
Existujú dve možnosti, ako obnoviť výrobné nastavenia v systéme Android. Jeden je cez Nastavenia a druhý je zavedením do režimu obnovy. Tu sú kroky, ako urobiť každý z nich:
Ako obnoviť továrenské nastavenie vášho Galaxy S8 cez Nastavenia
- Zálohujte údaje vo vnútornej pamäti. Ak ste sa na zariadení prihlásili do účtu Google, aktivovali ste program Anti-Theft a na dokončenie hlavného resetu budete potrebovať svoje prihlasovacie údaje Google.
- Na domovskej obrazovke posuňte prstom nahor po prázdnom mieste a otvorte zásobník aplikácií.
- Klepnite na Nastavenia.
- Klepnite na Cloud a účty.
- Klepnite na Zálohovanie a obnovenie.
- Ak je to potrebné, klepnutím na položku Zálohovať moje údaje posuňte posúvač do polohy ZAPNUTÉ alebo VYPNUTÉ.
- Ak je to potrebné, klepnutím na Obnoviť posuňte posúvač do polohy ZAPNUTÉ alebo VYPNUTÉ.
- Klepnite na tlačidlo späť do ponuky Nastavenia a klepnite na Všeobecné spravovanie> Obnoviť> Obnoviť továrenské nastavenia.
- Klepnite na Resetovať zariadenie.
- Ak máte zapnutú zámku obrazovky, zadajte svoje poverenia.
- Klepnite na Pokračovať.
- Klepnite na Odstrániť všetko.
Ako obnoviť továrenské nastavenie vášho Galaxy S8 pomocou režimu obnovenia [tiež známy ako hlavný reset]
- Zálohujte údaje vo vnútornej pamäti. Ak ste sa na zariadení prihlásili do účtu Google, aktivovali ste program Anti-Theft a na dokončenie hlavného resetu budete potrebovať svoje prihlasovacie údaje Google.
- Vypnite zariadenie.
- Stlačte a podržte tlačidlá zvýšenia hlasitosti a Bixby a potom stlačte a podržte vypínač.
- Keď sa zobrazí logo Androidu, uvoľnite všetky klávesy (pred zobrazením možností ponuky Obnovenie systému Android sa na asi 30 - 60 sekúnd zobrazí „Inštalácia aktualizácie systému“).
- Niekoľkokrát stlačte tlačidlo zníženia hlasitosti, aby ste zvýraznili „vymazanie údajov / obnovenie továrenských nastavení.
- Stlačením tlačidla napájania vyberte.
- Stláčajte kláves zníženia hlasitosti, kým sa nezvýrazní možnosť „Áno - vymazať všetky údaje používateľa“.
- Stlačením tlačidla napájania vyberte a spustite hlavný reset.
- Keď je hlavný reset dokončený, zvýrazní sa text „Reštartovať systém teraz“.
- Stlačením vypínača reštartujte zariadenie.
Pamätajte, že takmer všetok škodlivý softvér sa šíri prostredníctvom aplikácií. Ak sa príznaky objavia po prečítaní vašich aplikácií, nerobíte dobrú prácu pri správnom skríningu svojich aplikácií. To znamená, že po obnovení továrenských nastavení iba znova zavádzate rovnakú zlú aplikáciu.
Obnovte firmvér [voliteľné]
Obnovením firmvéru môžete dosiahnuť rovnakú účinnosť ako pri obnovení továrenských nastavení. Ak ste to už robili predtým, je len na vás, či to urobíte namiesto obnovenia továrenských nastavení. Je to samozrejme komplikovanejšie a riskantnejšie, takže sa o to ani nepokúšajte, ak si nie ste istí, čo máte robiť.
Túto možnosť odporúčame iba ďalším používateľom ovládajúcim Android.
Ako sa vyhnúť zlým aplikáciám v budúcnosti
Majte na pamäti, že neexistuje žiadne množstvo antivírusových aplikácií, ktoré by mohli nahradiť bdelosť. Pokiaľ ide o aplikácie, jej bezpečné hranie je najlepším prístupom k prevencii pred škodlivým softvérom.
Sťahujte aplikácie iba z dôveryhodných webov
Získanie aplikácií z legitímnych obchodov s aplikáciami je jeden jednoduchý spôsob, ako minimalizovať infekciu škodlivým softvérom. Weby ako Google Play Store, Samsung, Amazon a ďalšie významné spoločnosti, ktoré hostia aplikácie ako váš operátor, majú zavedené bezpečnostné postupy, ktoré odrádzajú autorov škodlivého softvéru od využívania ich služieb. Obchod Google Play napríklad monitoruje a skenuje aplikácie. Škodlivé aplikácie sa niekedy môžu vyhnúť svojej bezpečnosti a skenovaniu, takže stále zostáva na vás, aby ste pozorne sledovali, ktorú aplikáciu chcete pridať.
Neinštalujte pirátske alebo prasknuté aplikácie
Aplikácie hostované v obchodoch s aplikáciami tretích strán sú niekedy kópiami pôvodných aplikácií a môžu obsahovať niektoré škodlivé kódy, ktoré v budúcnosti umožnia inštaláciu ďalších nesprávnych aplikácií. V skutočnosti väčšina infekcií systému Android v súčasnosti pochádza z prasknutých alebo pirátskych aplikácií, pretože ich čoraz viac zločincov používa na šírenie vírusov. Vyhýbajte sa čo najviac stránkam na stiahnutie tretích strán. Nezabudnite deaktivovať, aby ste si pripomenuli, že si nemáte inštalovať aplikácie z možných zdrojov tretích strán Neznáme zdroje možnosť pod Nastavenia> Uzamknutá obrazovka a zabezpečenie. Vypnutie tejto možnosti by malo zabrániť telefónu v sťahovaní aplikácií z webov, ktoré nepochádzajú od spoločnosti Google, ani od spoločností Samsung.
Buďte podozrievaví
Pokiaľ ide o ochranu vašich osobných údajov a prevenciu infekcie škodlivým softvérom v dnešnej dobe, určite vám pomôže podozrivé myslenie. Neberte iba aplikáciu v nominálnej hodnote. Predtým, ako si nainštalujete neznámu aplikáciu, ako je napríklad hra, nezabudnite skontrolovať recenzie ostatných používateľov a spustiť vyhľadávanie Google. Ak je to zlá aplikácia, ostatní používatelia s najväčšou pravdepodobnosťou o nej niekde zverejnili negatívne recenzie.
Zaistite, aby vývojárom aplikácií bolo možné dôverovať
Ako už bolo spomenuté vyššie, ako legitímne aplikácie sa môžu pôvodne javiť iné aplikácie. Akonáhle ich aktualizujete, nová verzia môže obsahovať zadné vrátka, ktoré umožňujú prichádzať ďalším zlým aplikáciám. Keď k tomu dôjde, vaše osobné informácie budú poctivé. Mnoho škodlivého softvéru je stále navrhnutých na nenápadnú prácu s cieľom zhromaždiť dostatok informácií, ktoré môžu byť pre vývojárov prospešné. Preto je veľmi dôležité, aby ste inštalovali iba produkty od tvorcov aplikácií, o ktorých je známe, že si cenia súkromie a bezpečnosť. Byť dobrodružným sa nemusí vždy vyplatiť. Pamätajte, že po krádeži vašich osobných údajov už neexistuje spôsob, ako ich získať späť.
Čím menej aplikácie, tým lepšie
Inteligentnými telefónmi sú životne dôležité aplikácie. Bez nich sa vraciame k používaniu jednoduchých nemých telefónov, ktoré nám umožňujú iba volať, posielať SMS správy a príležitostne hrať hry. Nudné nie?
No, áno. Je to určite nudné, ak nedokážeme využiť plný potenciál výkonného hardvéru ako Galaxy S8, ale môžu byť dôležité a lákavé, pretože aplikácie môžu byť zdrojom vážnych problémov so zabezpečením a ochranou súkromia. Ak sa chcete poprechádzať na divokej strane, uistite sa, že robíte potrebné preventívne opatrenia, ako je uvedené vyššie.
Všeobecne platí, že čím menej aplikácií nainštalujete, tým lepšie to pre vás bude. Nielenže zníži riziko infekcie malvérom, ale môže tiež z dlhodobého hľadiska uľahčiť systém, najmä batériu. Tiež minimalizuje pravdepodobnosť výskytu chýb a závad.
Držte sa niekoľkých potrebných aplikácií, ako je to možné. Pokiaľ absolútne nemáte život okrem toho, že trávite všetok čas používaním telefónu, radšej sa vyhýbajte nepotrebným aplikáciám.