Obsah
# GalaxyJ7 nemá certifikáciu IP68 ako Galaxy S7 a S8, takže aj malé množstvo vody ho môže potenciálne poškodiť. Dnešný článok o riešení problémov sa venuje tomu, ako je to s mokrým Galaxy J7, a ako minimalizovať jeho poškodenie. Riešime tiež jednu kurióznu situáciu vyvolanú používateľom, keď sa zdá, že jeho J7 sa sám zavádza do režimu Odin. Dúfame, že tento príspevok bude pre vás užitočný.
Ak hľadáte riešenia svojho vlastného problému #Android, môžete nás kontaktovať pomocou odkazu uvedeného v dolnej časti tejto stránky.
Pri popise vášho problému buďte čo najpodrobnejší, aby sme mohli ľahko určiť príslušné riešenie. Ak môžete, uveďte presné chybové správy, ktoré dostávate, aby ste získali predstavu, kde začať. Ak ste už predtým, ako nám pošlete e-mail, vyskúšali niektoré kroky na riešenie problémov, nezabudnite ich spomenúť, aby sme ich mohli v odpovediach preskočiť.
Problém 1: Ako opraviť vodou poškodený Galaxy J7
Môj telefón včera navlhol (ale nebol úplne ponorený) a všimol som si to až po 20 minútach od namočenia. Rozobral som ho a vymazal. Potom, keď batériu vložím späť do baterky, rozsvieti sa, ale telefón sa nezapne. Znamená to, že môj telefón je úplne vyprážaný? Mal som ho vo vrecku z kukuričnej múky (nemal ryžu) a zdá sa, že je suchší (vo vnútri objektívov fotoaparátu už nie sú kondenzačné guľôčky), ale stále robí to isté, keď vložím batériu a nezapnem napájanie. Myslíte si, že by som ho mal zapojiť, aby som ho zahrial a pomohol vysušiť? Neviem co mam robit Existuje nádej na môj telefón? Naozaj nechcem kupovať nový telefón. Prosím pomôžte. BTW Nepoznám verziu systému Android uvedenú nižšie. - Hopeferguson30
Riešenie: Ahoj Hopeferguson30. Galaxy J7 a jeho varianty nemajú ochranu proti vodeodolnosti, takže sú vystavené pôsobeniu vody zraniteľnejšie ako napríklad Galaxy S7 a S8. Ak váš J7 fungoval normálne predtým, ako ste ho namočili, voda musela poškodiť jeden z komponentov. Zvyčajne, ak sa telefón po vystavení vode nezapne, je to zvyčajne výsledkom poškodenej batérie alebo skratu IC. Nie je to dobré znamenie a takýto prípad má tendenciu skončiť opravou. Vo vašom prípade nie sme príliš optimistickí, pretože telefón už v súčasnosti vykazuje známky poruchy hardvéru. Je zrejmé, že softvérovým riešením nemôžete opraviť, povedzme vybitú batériu. Ak bola batéria poškodená vodou, môžete urobiť len to, aby ste si zaobstarali novú a vymenili ju za novú. Rovnaký princíp platí aj pre ďalšie poškodené komponenty a dokonca aj pre základnú dosku.
V záujme ďalších používateľov, ktorí sa môžu nachádzať v podobnej situácii, sa pokúsime prediskutovať možnosti, ktoré môžete urobiť, keď smartphone namokne. Do týchto situácií zahrnieme aj NEDOSTATKY, pretože sú rovnako dôležité ako DO.
Čo NEUROBIŤ ak sa váš smartphone namočí:
- Znova zapnite telefón. Nikdy sa nepokúšajte zapnúť mokrú elektroniku, pokiaľ neplánujete rýchlo vyraziť smrtiaci úder. Mokrá základná doska môže spôsobiť, že elektrina bude trvať kratšie cesty k iným komponentom, ku ktorým by nemali byť priamo pripojené. Ak dôjde k skratu na základnej doske, môže sa trvale poškodiť niekoľko komponentov. V zásade sa chcete vyhnúť aktivácii obvodov mokrej dosky, čo môže neskôr viesť k trvalým problémom. Ak je váš telefón už vypnutý, nechajte ho tak, ako je.
- Pokúste sa nabiť telefón. Rovnako ako zapnutie telefónu, aj nabíjanie mokrej elektroniky môže poškodiť komponenty, ak dôjde ku skratu. Nikdy to nerob.
- Umiestnite telefón do blízkosti rúry, priameho slnečného žiarenia alebo zdroja tepla. Existuje správny spôsob, ako vysušiť mokrý telefón. Nikdy nepoužívajte kratšiu cestu sušenia príliš rýchlo. Ak to urobíte, bude to s najväčšou pravdepodobnosťou skôr trest smrti pre hardvér, ako záchranný čin. Rovnako ako voda, aj príliš veľa tepla môže zabiť elektronické súčiastky.
Čo je potrebné urobiť, ak máte mokrý telefón
Pohotové prijatie správnych krokov pri práci s mokrým telefónom je veľmi dôležité pri predchádzaní poškodeniu alebo pri minimalizácii. Pamätajte, že voda a elektronika sa nemiešajú. Ani vodotesné telefóny nie sú určené na to, aby boli vystavené vode zámerne. Kroky, ktoré uvádzame nižšie, sú skôr aplikáciou „prvej pomoci“ ako liečením. Ak váš telefón už po prvotnom kontakte s vodou utrpel poškodenie hardvéru, môžete urobiť iba to, aby ste minimalizovali ďalšie škody. Stále budete musieť telefón poslať neskôr, aby mohol technik opraviť alebo vymeniť poškodený komponent.
Krok 1: Okamžite vytiahnite telefón z vody
Toto je zdravý rozum. Každý normálny používateľ smartfónu bude mať na to dokonca reflexiu. Pokiaľ svoj telefón, ktorý nie je odolný voči vode, nechcete mučiť o niečo dlhšie, je jeho vybratie z vody nevyhnutnosťou.
Krok 2: Skontrolujte Sekcia Čo NEROBIŤ vyššie.
Krok 3: Demontujte telefón
V ideálnom prípade musí byť telefón rozobratý hneď po vytiahnutí z vody, ale keďže sa to dá ľahko povedať, ako urobiť, odporúčame vám obmedziť sa iba na odnímateľné časti. Ak je váš telefón v puzdre, vyberte ho. Vyberte SIM kartu a SD kartu, ak ich máte. To isté platí pre batériu (iba pre jednotky s vymeniteľnými batériami). Pamätajte, že prekročenie hraníc snímateľných častí môže viesť k zrušeniu platnosti akejkoľvek záruky, ktorú váš telefón v súčasnosti poskytuje. Po porušení záruky na zariadenie môže spoločnosť Samsung zariadenie opraviť, ale nemusí. Pokiaľ si nie ste istí, že zvládnete ďalšie otvorenie telefónu, demontáž nevymeniteľnej batérie a odpojenie od základnej dosky (a samozrejme, že ste pripravení zaplatiť za mimozáručnú opravu, ak by ste zariadenie nestihli vyrobiť) potom znova pracovať), ani sa o to nepokúšajte. Otvorenie telefónu je komplikované, najmä pre nováčikov.
Ak je však možné telefón demontovať na najvyššiu možnú mieru, urobte to pre to, aby ste znížili počet zákutí, kde sa môže vlhkosť skrývať. Vyhnete sa tak poškodeniu viacerých komponentov a neskoršiemu rýchlemu vysychaniu častí.
Krok č. 4: Vysušte telefón
Existuje niekoľko spôsobov, ako vysušiť mokrý telefón. Podľa našich skúseností môže ktorýkoľvek z nich fungovať, pokiaľ to robíte správne. Len nezabudnite najskôr utrieť telefón alebo komponenty čistou mäkkou handričkou. Keď to urobíte, môžete pokračovať v niektorom z nasledujúcich trikov.
Vysušte telefón pomocou triku s ryžou
Niektorí odborníci odporúčajú vložiť telefón alebo demontované časti do vrecka s ryžou a nechať ich niekoľko dní sušiť. Mnoho domácností má ľahký prístup k ryži, takže môže byť užitočnou ingredienciou. Za predpokladu, že ste komponenty už otruli, musíte ich potom vložiť do vrecka s ryžou. Uistite sa, že všetko pochováte do ryže. Ryža dobre absorbuje vlhkosť, ale táto práca môže trvať aj niekoľko dní. Ak máte čas na zabíjanie, mala by to byť pre vás tá najšikovnejšia voľba. Uistite sa, že používate zapečatené vrecko ako zips.
Telefón vysušte pomocou silikagélu
Silikagél sa často nachádza v krabiciach s elektronikou. Rovnako ako ryža, aj silikagél účinne udržuje okolie suché. Spotrebitelia z vlhkých krajín sa vo svojich elektronických skrinkách často stretávajú so silikagélom. Ak nemáte predstavu o tom, čo je to silikagél, skúste navštíviť miestny obchod s elektronikou alebo akýkoľvek obchod s elektronikou alebo elektrinou vo vašej oblasti a požiadať o ne. Nakúpte ich toľko, koľko potrebujete, pretože ním chcete zakryť telefón alebo demontované súčasti. Rovnako ako pri použití ryže, nezabudnite telefón nechať v taške obklopenej obalmi so silikagélom najmenej 3 dni, aby ste úplne vysušili jednotlivé časti. Na zalepenie všetkého vo vnútri použite zips.
Nechajte svoj telefón vysušiť odborníkom
Opravovne, ktoré manipulujú s mokrou elektronikou, majú špeciálne náradie, ktoré dokáže prístroje vysušiť v priebehu niekoľkých minút alebo hodín. Ak problém nie je problém, nechajte celý proces sušenia a opravy nechať za profesionála.
Krok č. 5: Pokúste sa zapnúť telefón
Po niekoľkých dňoch sušenia telefónu ho vyberte z tašky a znova zostavte. Potom telefón znova zapnite a uvidíte, čo sa stane. Ak je všetko späť v pôvodnom stave (žiadne pozorovateľné problémy), potom v najbližších dňoch buďte opatrní. Ak budete mať šťastie, telefón by mal fungovať dobre.
Krok 6: Pošlite ho na opravu
Ak sa telefón znova nezapne alebo ak spozorujete zjavné známky poškodenia alebo problémov, je potrebné nechať hardvér skontrolovať odborníkom, aby zistil, čo so zariadením nie je v poriadku. Vystavenie telefónu vode môže viesť takmer k čomukoľvek, takže skutočne nič nehovorí o tom, čo by sa mohlo poškodiť alebo nie.
Problém 2: Galaxy J7 sám otvára režim sťahovania
Mám Samsung J7 max. Dnes ráno som išiel skontrolovať svoje zmeškané texty a hovory a moje zariadenie je v bootovacom režime a radí mi, že sťahovanie sa nevypína. Možnosť spustenia, na ktorej bola, je „bezpečné stiahnutie povoleného sťahovania“, došlo k strate napájania, takže po nabití zariadenia teraz zistím, že je späť do normálu. Čo to spôsobilo? mal by som mať obavy? bol môj telefón napadnutý hackerom? ako to mozem povedat? Čo mám robiť? - Gary Marshall
Riešenie: Ahoj Gary. Obrazovka „Sťahovanie ... nevypínajte zariadenie“ je to, čomu hovoríme Odinov režim. Jedná sa o samostatné softvérové prostredie od Androidu v zariadeniach Samsung, ktoré umožňuje technikom alebo používateľom vykonávať zmeny v softvéri. Napríklad, ak chcete pre svoj prístroj použiť neoficiálny firmvér, musíte najskôr spustiť zariadenie do režimu Odin alebo Download Mode, aby ste mohli vykonať blikajúci postup.
Prístup do režimu Odin sa dosiahne vykonaním nasledujúcich krokov:
- Stlačte a podržte Domov a Znížiť hlasitosť tlačidlá, potom stlačte a podržte kláves Moc kľúč.
- Keď sa na obrazovke zobrazí logo Samsung Galaxy, uvoľnite tlačidlo Moc kľúč, ale naďalej držte Domov a Znížiť hlasitosť kľúče.
Ako vidíte, na prístup do režimu Odin je potrebné stlačiť konkrétnu sadu kombinácií hardvérových tlačidiel. Bez stlačenia správnych tlačidiel by váš telefón nemal prejsť do režimu Odin, pokiaľ nenastane chyba softvéru, ktorá ho robí sama.
Zvyčajne vidíme zariadenia Samsung, ktoré samy prejdú do režimu sťahovania po neúspešnom postupe blikania alebo ak používajú vlastný, neoficiálny firmvér. Ak ste v poslednom čase vykonali zmeny systému v softvéri, musí to byť pravdepodobne príčina toho.
Ak váš telefón nebol nikdy upravovaný alebo používa vlastný softvér, môže sa jednať o jednorazovú chybu. Nemyslíme si, že je váš telefón napadnutý hackerom, ale ak je to tak, je to pravdepodobne preto, že ste si nainštalovali škodlivú aplikáciu. Uistite sa, že viete, že inštalujete bezpečné aplikácie iba od overených a renomovaných vývojárov.