Obsah
- Recenzia Goal Zero Yeti 400 vs Jackery 500
- Cieľová nula Yeti 400 vs Jackery 500 Najlepšia prenosná elektráreň
- Cieľ Zero Yeti 400
- Jackery Explorer 500
- Verdikt gólu nula vs Jackery
Okrem zrejmého rozdielu v kapacite 400 Wh až 500 Wh je Goal Zero Yeti 400 dodávaný s dvoma sieťovými zásuvkami s prepäťovou ochranou, zatiaľ čo Jackery Explorer 500 ich má. Spoločnosť Jackery to však vynahradzuje tým, že ponúka tri USB-A porty na Explorer 500 v porovnaní s dvoma USB portami na Yeti 400.
Výrobok | Značka | názov | cena |
---|---|---|---|
Cieľ nula | Prenosná elektráreň Goal Zero Yeti 400, batériový generátor 400 Wh | Skontrolujte cenu na Amazone | |
Jackery | Prenosná elektráreň Jackery Explorer 500, 518Wh, vonkajší solárny generátor | Skontrolujte cenu na Amazone | |
Cieľ nula | Prenosná lítiová elektráreň Goal Zero Yeti 1000 | Skontrolujte cenu na Amazone | |
KYNG | Prenosná elektráreň KYNG Power Solar Generator 500W UPS Batéria pre prípad núdze | Skontrolujte cenu na Amazone | |
ROCKPALS | 250-wattový prenosný generátor Rockpals Nabíjateľný solárny generátor s lítiovou batériou | Skontrolujte cenu na Amazone |
* Ak nakupujete prostredníctvom odkazov na našich stránkach, môžeme získať províziu pre províznych predajcov. Ďalšie informácie nájdete na stránke venovanej ochrane osobných údajov.
Recenzia Goal Zero Yeti 400 vs Jackery 500
Prenosné elektrárne môžu byť rozhodujúce, ak plánujete kempovať alebo tráviť dni mimo elektrickej siete alebo pohodlia domova. Prenosné elektrárne možno navyše použiť aj na napájanie domácich spotrebičov v závislosti od ich výstupného výkonu.
Pokiaľ ide o prenosné batérie alebo elektrárne, týchto možností je dostatok. V súčasnosti však v tejto súvislosti vynikajú dve obchodné značky - Goal Zero a Jackery.
Jackery’s Explorer 500 získal niekoľko chvály, zatiaľ čo Goal Zero Yeti 400 má svojich fanúšikov. Prirodzene, obe prenosné elektrárne sa dosť líšia, čo sa týka výkonu a nabíjacej kapacity.
V tomto duchu sme sa rozhodli podrobnejšie preskúmať dve prenosné batérie, aby sme vám pomohli lepšie pochopiť, ktorý model vyhovuje vašim kritériám.
Cieľová nula Yeti 400 vs Jackery 500 Najlepšia prenosná elektráreň
Cieľ Zero Yeti 400
Jednou z prvých vecí, ktoré musíme o Goal Yeti 400 spomenúť, je to, že je to celkom elegantne navrhnutá elektráreň. Na prednej strane má dostatočne veľkú obrazovku, aby poskytovala všetky relevantné údaje vrátane napätia, výkonu atď.
Jedná sa tiež o čistý sínusový invertor, ktorý umožňuje nepretržitý výstup 300 W a ochranu proti prepätiu až 600 W. Čo sa týka portov, Yeti 400 je dodávaný s dvoma veľkými USB slotmi, 12V portom (cigaretová zástrčka) a dvoma štandardnými AC portami pre vaše notebooky a ďalšie malé spotrebiče.
Spoločnosť spomína, že ju možno nabíjať cez solárny panel, čo môže byť počas kempovania veľmi užitočné. Yeti 400 nevydáva takmer žiadny zvuk, čo od prenosných elektrární môžeme čakať len zriedka.
Jackery Explorer 500
Explorer 500 obsahuje niektoré kľúčové doplnky, ktoré z neho robia hodnotný produkt. Dizajnovo aj vzhľadovo sa táto elektráreň veľmi podobá na Yeti 400, aj keď farebné prevedenie je odlišné. Na prednej strane je o niečo lepšie vyzerajúci displej / obrazovka, pričom je k dispozícii aj niekoľko portov.
Patria sem tri veľké porty USB, aj keď v tejto elektrárni je k dispozícii iba jedna sieťová zásuvka. Jackery uvádza, že sieťová zásuvka funguje aj ako sínusový invertor, ktorý umožňuje prepäťovú ochranu vašich spotrebičov.
K dispozícii je tu aj štandardný port DC, aj keď skutočnosť, že je k dispozícii iba s jednou zásuvkou striedavého prúdu, je sklamaním, najmä v porovnaní so zásuvkami striedavého prúdu Yeti 400.
Rovnako ako Yeti 400, aj tento podporuje nabíjanie pomocou solárnych panelov a spoločnosť uvádza, že kompatibilný solárny panel s príkonom 100 W dokáže túto prenosnú elektráreň nabiť do 9 a pol hodiny za predpokladu, že je vonku slnko.
Hlavné rozdiely medzi Goal Zero Yeti 400 a Jackery Explorer 500
Jedným z hlavných rozdielov medzi Goal Zero Yeti 400 a Jackery Explorer 500 je ten, že prvý je dodávaný s olovenou batériou, zatiaľ čo Explorer 500 používa lítiovú batériu. Čo to ale znamená?
Zjednodušene povedané, lítium je ľahké a má schopnosť nabíjať a vybíjať sa veľmi rýchlo. Prináša zjavnú výhodu pre niečo ako prenosnú elektráreň, aj keď nie je bez chýb.
Napríklad údaje odhalili, že olovené akumulátory majú tendenciu lepšie fungovať pri nižších teplotách alebo dokonca aj pri mraze. Na druhej strane sa elektrárne s lítiovými batériami neodporúčajú pre teploty pod bodom mrazu. Vzhľadom na to, že sneženie je bežné vo väčšine častí sveta, môže to byť rozhodujúci faktor pri vašom rozhodovaní.
Batéria Goer Zero Yeti vs Jackery
Aj keď sa typy batérií navzájom úplne líšia, má Jackery Explorer 500 výhodu, pokiaľ ide o skutočnú kapacitu. Model Yeti 400 je dodávaný s 396 Wh batériou, zatiaľ čo Explorer 500 má väčšiu 512 Wh batériu.
Aké odlišné sú batérie?
Aj keď sa rozdiel nemusí zdať veľký, znamená to, že batéria Yeti 400 je takmer o 27% menšia ako Jackery Explorer 500. To môže spôsobiť obrovský rozdiel v závislosti od použitých zariadení.
Zhruba povedané, 100W zariadenie môže na 500Wh batériu pracovať približne 5 hodín, čo dáva Explorer 500 zjavnú výhodu. Pokiaľ ide o použitie v reálnom svete, mohlo by to účinne umožniť ďalších pár hodín nabíjania notebooku, ak máte Jackery Explorer 500.
Aké sú rozdiely medzi vstupmi a výstupmi?
Ako sme podrobne opísali vyššie, v oboch ponukách je k dispozícii množstvo portov, aj keď sa zdá, že Yeti 400 má zjavnú výhodu, pretože je vybavený dvoma AC portami na napájanie vašich zariadení. Goal Zero však obsahuje iba dva USB porty, zatiaľ čo Jackery Explorer 500 má tri USB porty.
Explorer 500 je jediný produkt z týchto dvoch, ktorý má výstup 12V na cigaretovej zástrčke, zatiaľ čo Yeti 400 je dodávaný iba so vstupom. Výstupná zástrčka 12V umožňuje používateľom prevádzkovať malé spotrebiče, ako sú minichladničky a ďalšie, ktoré sú citlivé na napätie.
Prichádzajú s portami USB-C?
Bohužiaľ, ani jedna z týchto ponúk v súčasnosti nemá port USB-C, aj keď sa vysoko očakáva, že bude obsahovať ďalšiu iteráciu týchto prenosných batérií.
Za zmienku stojí, že Jackery tiež poskytuje vlastnú nabíjačku do auta, ktorá vám načerpá energiu z Explorer 500, keď cestujete, hoci úplné nabitie môže trvať až 16 hodín.
Doba nabíjania
Vzhľadom na zjavný rozdiel v kapacite batérie je samozrejmé, že nabíjanie Explorer 500 bude trvať podstatne dlhšie. Odhady spoločnosti naznačujú, že úplné nabitie z 0-100% môže trvať až 8 hodín.
Yeti 400 sa však s menšou batériou dokáže úplne nabiť do 5 hodín. Obaja výrobcovia poskytujú k prenosným elektrárňam štandardný nástenný adaptér a nabíjacie príslušenstvo.
Podporujú tieto prenosné batérie solárne nabíjanie?
Oba modely štandardne podporujú solárne nabíjanie a používajú regulátor nabíjania PWM. Aj keď to je to, čo sa nachádza na väčšine prenosných batérií, ktoré sú dnes k dispozícii, je známe, že radiče PWM sa ťažko upgradujú, čo je nevýhoda zdieľaná obidvomi produktmi.
Yeti 400 môže poskytnúť maximálny príkon 120 W s podporou solárneho nabíjania pri 29 V. Medzitým je Explorer 500 dodávaný s príkonom 100 W a v závislosti na množstve slnečného žiarenia dostupného v daný deň by úplné nabitie na 100 W solárnom paneli malo trvať približne 10 - 12 hodín, hoci spoločnosť uvádza, že pri špičke to trvá iba 8 hodín výroba slnečnej energie 60-70W.
Aké odlišné sú invertory?
Ako sme už spomenuli vyššie, kapacita modelu Jacker Explorer 500 je o niečo vyššia, čo mu dáva značnú výhodu oproti jeho primárnemu rivalovi. Vďaka nepretržitej podpore 500 W zvládne Explorer 500 pohodlne viac spotrebičov ako Goal Zero Yeti 400, čo je jeho obrovská výhoda.
Napriek vyššej kapacite invertora však Jackery ponúka vo svojej ponuke iba jeden AC port. Aj keď používatelia môžu touto ponukou napájať až päť zariadení za predpokladu, že majú napájaciu lištu na pripojenie viacerých zariadení alebo zariadení. Zatiaľ čo Yeti 400 bude mať pravdepodobne problém prekonať niečo nad 400 W, Explorer 500 zvládne pohodlne 500 W bez problémov.
Jedna z prvých vecí, ktorú si tu treba pamätať, je, že obe prenosné elektrárne sú vybavené integrovanými sínusovými meničmi. To v zásade znamená, že ich môžete bezpečne používať s citlivými zariadeniami, ako sú notebooky, smartphony atď.
Aj keď je spravidla potrebné pamätať na to, že invertory sú v najlepšom prípade pri prechode z 12V na 120V účinné iba na 90%. Ak teda chcete predovšetkým nabíjať svoje mobilné zariadenia, dôrazne sa odporúča použiť USB konektory, aby ste dosiahli lepšiu účinnosť.
Podporujú tieto batérie prechodové nabíjanie?
Toto je základná vlastnosť pre väčšinu používateľov, hoci v prenosných elektrárňach nie je bežne dostupná. Našťastie Goal Zero aj Jackery poskytujú priechodné nabíjanie, t. J. Schopnosť napájať vaše zariadenia / prístroje počas nabíjania prenosnej batérie.
Aké zariadenia môžu používať Jackery Explorer 500 a Goal Zero Yeti 400?
To je otázka, ktorá nám prirodzene vyvstáva v mysli, keď hľadáme výkonnú prenosnú elektráreň. Aj keď by obe zariadenia mali pohodlne manipulovať s televízorom alebo malou mrazničkou / chladničkou, manipulácia s niečím ako kávovarom nemusí byť u modelu Goal Zero Yeti 400 možná. Pre niečo také je Explorer 500 určite najlepšou voľbou za predpokladu, že je prístroj v dosahu. limit 500W.
S vašimi počítačmi Yeti 400 a Explorer 500 môžu fungovať aj herné konzoly a ďalšie menšie zariadenia, čo by nemal robiť problém, ak ich používate výlučne na tento účel. Môže to byť tiež vynikajúci čas na investovanie do solárnych panelov pre váš domov, aby ste mohli pokračovať v hraní hier aj v prípade výpadku elektrickej energie.
Najlepším spôsobom, ako zistiť, aké zariadenie môže a nemôže pracovať s prenosnou elektrárňou, je zistiť výkonovú kapacitu zariadenia. Spravidla sa to nachádza na adaptéri, ktorý sa dodáva so zariadením, alebo v používateľskej príručke.
Poznať skutočnú kapacitu vášho prístroja môže byť dosť zložité, pretože skutočný príkon, ktorý odoberá, môže byť menší ako maximálny výkon uvedený na prístroji. Preto navrhujeme, aby ste si zaobstarali samostatný monitor spotreby elektrickej energie, ktorý vám pomôže získať presné údaje o vašich spotrebičoch skôr, ako ich zapojíte do prenosnej elektrárne.
Pomáha tiež výrazne poznať obmedzenia vášho zariadenia. Vzhľadom na nižšiu kapacitu batérie Yeti 400 sa javí ako jasná voľba ísť s Explorerom 500, pokiaľ hľadáte napájanie zariadení do 500 W. Napriek obmedzeniam nabíjania môžu obe nabíjacie stanice relatívne ľahko odšťaviť vaše notebooky, smartphony aj tablety.
Ďalšie funkcie
Veľkosť a hmotnosť
Aj keď sa obe prenosné elektrárne dajú ľahko prenášať, Yeti 400 je s hmotnosťou 29 libier najťažšou z nich. Jackery Explorer 500 je vďaka svojej lítiovej batérii výrazne ľahší s váhou 13,3 libier. Pokiaľ ide o časté používanie v kempe, používatelia zistia, že Explorer 500 je oveľa prenosnejší ako Goal Zero Yeti 400.
Oficiálne rozmery modelu Goal Zero Yeti 400 sú 8 x 10,25 x 8 palcov, zatiaľ čo Jackery Explorer 500 má rozmery 11,8 x 7,6 x 9,2 palca. To naznačuje, že ponuka Jackery je o niečo väčšia, možno kvôli väčšej batérii.
Aj keď sú tieto prenosné nabíjacie stanice ľahké a dajú sa prenášať jednou rukou, nie sú celkom vhodné pre batohy.
Cestovné obmedzenia
Prenosné elektrárne Jackery a Goal Zero bohužiaľ nie sú priateľské k lietadlám. Možno však budete musieť kontaktovať leteckú spoločnosť, aby vám túto batožinu zaevidovala so zapísanou batožinou.
Vzhľadom na to, že tieto nabíjacie stanice sú určené na použitie väčšinou v kempingových situáciách alebo s vašimi RV, minivanmi a inými vozidlami, nemalo by to pre potenciálnych kupujúcich predstavovať nemožnosť ich voľného prenosu počas letu.
Použite s minivanmi, RV, prívesom, točňou atď
Ak veľa cestujete vo svojom prenosnom dome, možno ste zvážili niektorú z týchto možností prenosných batérií. Oba však s vozidlami nefungujú rovnako. Ak má váš príves alebo obytné vozidlo vybavenie, výkon cieľového nulového bodu pod 400 W pravdepodobne nebude stačiť na to, aby ste ho udržali dlho v prevádzke.
V tomto scenári by sme veľmi odporúčali Jackery Explorer 500 vzhľadom na skutočnosť, že je schopný relatívne ľahko zapnúť 500W zariadenia. Výkonné spotrebiče však budú aj v prípade Explorer 500 stále ťažko fungovať. Aby sa predišlo akýmkoľvek komplikáciám, používateľom sa odporúča skontrolovať, koľko energie váš príves alebo karavan čerpá, skôr ako sa rozhodnú pripojiť ktorékoľvek zo spotrebičov alebo zariadení k prenosnej nabíjacej stanici. Môžete to urobiť tak, že získate monitor spotreby elektrickej energie, ktorý sme spomenuli vyššie.
Ak máte na prívese štandardnú chladničku alebo kúrenie, má zmysel ich používať výhradne na benzín, pretože obe tieto prenosné batérie ich nebudú môcť dlhšie napájať.
Dodávané príslušenstvo
Od výrobcov sa nikdy neočakáva, že budú k prenosným elektrárňam dodávať ďalšie príslušenstvo, takže je vždy dobré vedieť, kedy niečo ponúknu.
Jackery Explorer 500 sa dodáva s adaptérom na nabíjanie do auta, čo je príjemným doplnkom, zatiaľ čo má tiež štandardný adaptér na nabíjanie na stenu a kábel.
Yeti 400 sa dodáva so základným nabíjacím adaptérom, aj keď nemá žiadne ďalšie príslušenstvo. Ak teda chcete nabíjať nabíjaciu stanicu prostredníctvom svojho vozidla, budete si ju musieť kúpiť osobitne.
Je však celkom sklamaním, že ani jeden produkt nie je vybavený adaptérom MC4 na 8MM
Verdikt gólu nula vs Jackery
Aj keď majú obe zariadenia svoje plusy aj mínusy, je zrejmé, že v tomto segmente môže byť iba jeden víťaz. Pri porovnaní vlastností oboch zariadení sa dá ľahko zistiť, že Jackery Explorer 500 je lepšou voľbou vzhľadom na vyššiu kapacitu a tiež výrazne ľahšiu štruktúru.
Ak však plánujete používať svoje prenosné nabíjacie stanice prevažne v zime, je lepšie ísť s Goal Zero Yeti 400, ktorý je dodávaný s olovenou batériou, ktorá, ako sme už stručne spomenuli, dokáže udržať nižšie teploty viac pohodlne v porovnaní s lítiovými batériami, aké sa používajú v Jackery Explorer 500.
Ak budete túto prenosnú elektráreň väčšinou používať počas leta a v domácnosti počas výpadkov elektriny, Explorer 500 je jednoduchšou voľbou.
Alternatívne alternatívy cieľa Yeti a Jackery, ktoré stojí za zváženie
Cieľ Zero Yeti 1000
Goal Zero má pod svojím menom niekoľko prenosných elektrární a jednou z najlepších, ktoré od spoločnosti pochádzajú, je Yeti 1000. Ako naznačuje názov, jedná sa o batériu s vyššou kapacitou, ktorá umožňuje napájať viac spotrebičov ako s batériou 500 W, pretože príklad.
Dodáva sa tiež s hviezdnym zobrazovacím panelom, ktorý poskytuje všetky potrebné údaje týkajúce sa napätia a výstupu. Energia generovaná touto batériou jej umožňuje napájať takmer všetko vrátane mikrovlniek a dokonca aj ventilátorov. Toto zariadenie je tiež vybavené 4 portami USB, ktoré sú dostatočné na nabíjanie viacerých telefónov a tabletov súčasne. Vďaka začleneniu lítiovej batérie sa Yeti 1000 prenáša aj pomerne ľahko.
Výkon KYNG 500W
Ak máte obavy z obmedzení solárnej konektivity na modeloch Yeti 400 a Explorer 500, je to asi najlepšia voľba. Hovoríme to preto, lebo táto 500 W prenosná elektráreň je dodávaná s káblom MC4, ktorý je súčasťou balenia.
Môže napájať väčšinu malých spotrebičov, pokiaľ limit nepresiahne 500 W. Táto elektráreň je tiež vybavená LED baterkou vpredu, vďaka čomu je ideálne vhodná do kempingového prostredia. Dodáva sa tiež s portami USB-C, čo mu dáva veľkú výhodu oproti konkurencii dostupnej na trhu práve teraz.
Prenosný generátor Rockpals 250W
Toto je najmenšia zo všetkých elektrární, o ktorých sme dnes hovorili, takže je trochu obmedzená, ak hľadáte napájanie väčších spotrebičov. Pri kapacite 250 W však môže pohodlne nabíjať vaše smartfóny, tablety alebo dokonca notebooky.
Vďaka tomu vyniká začlenením dvoch AC portov s prepäťovou ochranou, čo je vzhľadom na veľkosť prekvapujúce. Na palube sú tiež dva veľké USB porty. Dodávaná sieťová zásuvka dokáže túto elektráreň nabiť do 8 hodín, pričom výrobca tvrdí, že toto zariadenie dokáže nabíjať aj cez 60W alebo 100W solárne panely.
- Môžem pripojiť 100W solárny panel k prenosnej elektrárni?
Áno. 100% solárne panely sa v skutočnosti odporúčajú pre oba produkty. Aj keď si môžete zvoliť akýkoľvek solárny panel od iného výrobcu, nezabudnite si najskôr skontrolovať kompatibilitu.
- Ako dlho môže trvať prenosná elektráreň?
Prenosné batérie môžu trvať až 8 - 10 hodín, čo však veľmi závisí od zvolenej kapacity. Preto je dôležité vedieť, aké zariadenia alebo zariadenia plánujete spustiť, skôr ako získate elektráreň.
- Môže Yeti 400 napájať televízor?
Podľa odhadov reálneho sveta dokáže Goal Zero Yeti 400 bežať so štandardnou 32-palcovou LCD TV asi 10 hodín.
Výrobok | Značka | názov | cena |
---|---|---|---|
Cieľ nula | Prenosná elektráreň Goal Zero Yeti 400, batériový generátor 400 Wh | Skontrolujte cenu na Amazone | |
Jackery | Prenosná elektráreň Jackery Explorer 500, 518Wh, vonkajší solárny generátor | Skontrolujte cenu na Amazone | |
Cieľ nula | Prenosná lítiová elektráreň Goal Zero Yeti 1000 | Skontrolujte cenu na Amazone | |
KYNG | Prenosná elektráreň KYNG Power Solar Generator 500W UPS Batéria pre prípad núdze | Skontrolujte cenu na Amazone | |
ROCKPALS | 250-wattový prenosný generátor Rockpals Nabíjateľný solárny generátor s lítiovou batériou | Skontrolujte cenu na Amazone |
* Ak nakupujete prostredníctvom odkazov na našich stránkach, môžeme získať províziu pre províznych predajcov. Ďalšie informácie nájdete na stránke venovanej ochrane osobných údajov.
Za nákup prostredníctvom našich odkazov dostaneme províziu z predaja. Uč sa viac.