Aká rýchla je 6G vs 5G?

Autor: Tamara Smith
Dátum Stvorenia: 21 Január 2021
Dátum Aktualizácie: 21 November 2024
Anonim
Aká rýchla je 6G vs 5G? - Technológie
Aká rýchla je 6G vs 5G? - Technológie

Obsah

Na 5G sa pracuje primerane rýchlym tempom. Je čas, aby sa LTE dostalo bokom, pretože vytvárame priestor pre nové a vylepšené technológie, ktoré podporia vyššiu rýchlosť sťahovania a nahrávania, ako aj viac ľudí. Očakáva sa, že 5G sa zavedie na celonárodnej úrovni u mnohých dopravcov, minimálne do konca roku 2020, hoci úplné vybudovanie 5G infraštruktúry môže trvať oveľa dlhšie.

A aj keď sme sotva dosiahli bod, kedy je 5G prístupný pre všetkých, 6G je ďalšou novou bezdrôtovou technológiou, o ktorej už ľudia hovoria. A prirodzene, kladie sa veľa otázok, napríklad ako rýchlo je 6G vs. 5G? Postupujte nižšie a my vám dáme lopatku!

Aká bude rýchlosť 6G?

Deutsche Telekom tento rok na konferencii IFA 2019 otestoval skúšobnú prevádzku 5G siete. V tomto teste výkonu sme videli výsledky troch gigabitov za sekundu, čo je šialene rýchle. Mali by sme sa časom dočkať vylepšení 5G, ktoré by sa mali dočkať vylepšení až na 10 GB za sekundu, čo je obrovský nárast.


Aj keď ide o veľké rýchlosti, rýchlosť nie je jediným vylepšením, ktoré 5G prinesie do tabuľky. 5G by mala mať nielen oveľa širšiu dostupnosť, ale mala by prísť aj s nižšou latenciou. Siete LTE zaznamenávajú priemernú latenciu 50 milisekúnd, ale 5G je nastavené na zlepšenie. V laboratórnych testoch dokázali výskumy dosiahnuť výsledky za 1 milisekundu, hoci realita by mohla byť viac.

S takouto latenciou môže 5G komunikovať s ostatnými zariadeniami mimoriadne rýchlo - čo je v prípade inteligentných domácich zariadení mimoriadne dôležité.

Na porovnanie, počiatočný výskum ukazuje, že rýchlosť 6G dosahuje až jeden terabajt za sekundu. Toto je iba teoretická rýchlosť, pretože výskum je stále vo veľmi raných fázach. Je ešte potrebné vykonať oveľa viac materiálového výskumu a výskumu infraštruktúry. Väčšina toho, čo vieme o 6G, sú akademické špekulácie, pričom väčšina malých testov sa deje mimo USA.

Momentálne sme prilepení na 5G. Odhaduje sa, že 4G naplno využije svoj potenciál do roku 2025 a dopravcovia a poskytovatelia sietí stále veľmi opatrne rozširujú siete 5G.


Časté otázky

Existuje 6 pálčivých otázok okolo 6G, na ktoré odpovedáme nižšie, aby sme vám pomocou novej bezdrôtovej technológie priblížili to, na čo sa pozeráme.

Aká bude rýchlosť 6G?

Ako sme už spomenuli, súčasné akademické špekulácie hovoria, že 6G bude dosahovať rýchlosť jeden terabajt alebo vyššia. Mali by sme sa dočkať aj lepších vylepšení latencie a príkazu ping spolu s vylepšeniami problémov, ktoré 5G neopravuje.

Čo je to 6G?

6G nazývame pokročilé dátové siete po 5G. Momentálne je to predovšetkým teoretický koncept a niečo, o čom sa v akademických kruhoch hovorilo - hovorí sa, že sa konajú malé testy, ale zvyčajne v laboratórnych prostrediach a väčšinou v medzinárodných krajinách.

Prichádza 6G?

Zatiaľ si nie sme istí, či sa bude volať 6G, ale čokoľvek, čo príde po 5G, je určite na ceste. Opäť je to zatiaľ teoretický koncept, ktorý stále existujerokovout, ale áno, 6G bude nakoniec dátová sieť dostupná na spotrebu. Má fungovať na terahertzovej bezdrôtovej frekvencii.


Používa niektorá krajina 6G?

Momentálne neexistujú žiadne krajiny, ktoré používajú 6G. Mnoho krajín skúma technológie 6G, 7G a dokonca 8G, ale väčšina krajín ešte nemá k dispozícii ani úplné siete 5G.

Je 5G zdravotné riziko?

Jednou z veľkých obáv z budúcich 5G sietí je, o koľko väčšie bude zdravotné riziko pri 4G LTE. Veľkou obavou je, že mnohí tvrdia, že nový typ siete generuje rádiofrekvenčné žiarenie, ktoré môže viesť k rakovine alebo spôsobiť ďalšie zdravotné problémy, ako napríklad poškodenie oxidáciou, narušenie metabolizmu buniek atď.

Niektorí dokonca citujú to, čo by mnohí považovali za odborné publikácie, ako napríklad Svetová zdravotnícka organizácia. Štúdie ani zďaleka neurobili nárok, ale práve teraz ide o argument o tom, či je alebo nie je rádiofrekvenčné žiarenie ionizujúce alebo neionizujúce. Ak sa zistí, že je ionizujúci, áno, je to nebezpečné, ale ak štúdie hovoria, že je neionizujúci, mohli by sme to povedať jasne.

Verdikt

Ako vidíte, s technológiou 6G sa toho deje veľa a zatiaľ čo niektoré krajiny pracujú na jej ťažšej hmotnosti ako 5G, nová bezdrôtová technológia je stále mimoriadne ďaleko. Neočakávame, že dôjde k miernemu uvedeniu technológie 6G na trh minimálne do roku 2030. Pokiaľ ide o infraštruktúru, je potrebné prekonať veľa prekážok a 5G ešte nie je vyrovnané.

Tak či onak, sme nadšení, že vidíme, čo prinesie budúcnosť technológií. Si?

Ahojte fanúšikovia Androidu! Vitajte v ďalšom # článku o riešení problémov o Galaxy6. Opäť a venujeme ďalšiemu čatému problému o martphonmi v tomto - čo robiť, keď b...

V tomto prípevku a pokúime zvážiť všetky možnoti a vylúčiť ich jednu po druhej, kým nebudeme chopní určiť kutočný problém a dúfajme, že ho dokážeme vy...

Populárny Na Portáli