Ako zastaviť a odstrániť kontextové okná v Galaxy Note9

Autor: Roger Morrison
Dátum Stvorenia: 4 September 2021
Dátum Aktualizácie: 8 Smieť 2024
Anonim
Ako zastaviť a odstrániť kontextové okná v Galaxy Note9 - Technológie
Ako zastaviť a odstrániť kontextové okná v Galaxy Note9 - Technológie

Obsah

Trvalé reklamy a vyskakovacie okná sú dnes bežnou situáciou pre mnohých používateľov systému Android. V tomto krátkom tutoriáli vám ukážeme, ako riešiť tento problém na vašom Galaxy Note9. Určite postupujte podľa našich nižšie uvedených návrhov, aby ste sa vo svojom zariadení ľahko zbavili kontextových okien alebo vírusov. Z technického hľadiska vyskakovacie okná alebo reklamy nie sú vírusmi ani škodlivým softvérom, ale zvyčajne sú produktom predchádzajúcej verzie. Škodliví vývojári zvyčajne používajú taktiku, ktorá napodobňuje spôsoby nasadenia škodlivého softvéru v smartfónoch, takže pre zjednodušenie v tomto príspevku voľne používame kontextové okná, trvalé reklamy a vírusy, ktoré znamenajú podobné veci.

Ako zastaviť a odstrániť kontextové okná v Galaxy Note9

Neexistuje jednoznačný spôsob riešenia kontextových okien. Ak ich väčšinou získavate veľa, je najvyšší čas s tým niečo urobiť. Tu sú kroky, ktoré môžete vyskúšať pri riešení reklám a kontextových okien.

Obnovenie výrobných nastavení

Ak vás Note9 bombarduje automaticky otváranými oknami vždy, keď používate ľubovoľnú aplikáciu, alebo ak sa zariadenie stalo prakticky nepoužiteľným v dôsledku náhodného zobrazovania reklám, najlepším krokom pri riešení problémov, ktorý môžete urobiť ako prvé, je obnovenie továrenských nastavení. Ako už názov napovedá, softvér sa vráti na pôvodné výrobné nastavenia, aby sa odstránil zdroj alebo pôvod kontextových okien. Trvalé náhodné reklamy sú znakom toho, že váš telefón už pravdepodobne ovládla škodlivá aplikácia alebo vírus, takže je dobré najskôr ho vyčistiť. Pri obnovení továrenských nastavení sa zo zariadenia odstráni všetko okrem softvéru nastaveného na pôvodné nastavenie. Pretože veľa vírusov a kontextových okien je spôsobených zlými aplikáciami, utieranie telefónu je vynikajúci nápad na vyriešenie problému.


Obnovením výrobných nastavení vymažete všetky osobné údaje, ako sú fotografie, videá, dokumenty, kontakty a správy, takže si ich vopred zálohujte. Ak ste nováčikom v zariadeniach so systémom Android alebo Samsung Galaxy, môžete svoje súbory zálohovať pomocou oficiálneho prepínača Samsung Smart Switch.


Keď sa o svoje údaje postaráte, môžete ich obnoviť podľa týchto pokynov:

  1. Odstráňte svoj účet Google zo zariadenia. Musíte to urobiť, aby ste sa neskôr vyhli problémom pri ochrane pred obnovením z výroby.
  2. Vypnite zariadenie. Toto je dôležité. Ak ju nemôžete vypnúť, nikdy nebudete môcť zaviesť do režimu obnovenia. Ak sa vám nedarí zariadenie pravidelne vypínať pomocou vypínača, počkajte, kým sa batéria telefónu nevybije. Potom telefón nabite 30 minút pred zavedením do režimu obnovy.
  3. Stlačte a podržte tlačidlá zvýšenia hlasitosti a Bixby a potom stlačte a podržte vypínač.
  4. Keď sa zobrazí zelené logo Androidu, uvoľnite všetky klávesy (asi 30 - 60 sekúnd sa zobrazí „Inštalácia aktualizácie systému“ pred zobrazením možností ponuky Obnovenie systému Android).
  5. Niekoľkokrát stlačte tlačidlo zníženia hlasitosti, aby ste zvýraznili „vymazanie údajov / obnovenie továrenských nastavení“.
  6. Stlačením tlačidla napájania vyberte.
  7. Stláčajte kláves zníženia hlasitosti, kým sa nezvýrazní možnosť „Áno - vymazať všetky údaje používateľa“.
  8. Stlačením tlačidla napájania vyberte a spustite hlavný reset.
  9. Keď je hlavný reset dokončený, zvýrazní sa položka „Reštartovať systém teraz“.
  10. Stlačením vypínača reštartujte zariadenie.
  11. Znova nastavte zariadenie.

Po dokončení prípravy telefónu po resetovaní skontrolujte problém pred inštaláciou akejkoľvek aplikácie. Na niekoľko minút používajte telefón, aby ste zistili, či už neexistujú kontextové okná (v tejto fáze by už nemali byť žiadne kontextové okná). Pamätajte, že väčšina zdrojov reklám alebo vyskakovacích okien sú aplikácie (zvyčajne tie, ktoré poskytujú tretie strany). To znamená, že ak sa kontextové okná vrátia po nainštalovaní aplikácií, jeden z nich je vinníkom.


Zakážte vyskakovacie okná v Chrome

Ak sa kontextové okná zobrazujú iba pri používaní webového prehliadača, ako je Google Chrome, znamená to, že ste možno navštívili stránky s nástrahami. Existuje niekoľko spôsobov, ako môžu hackeri kompromitovať zariadenie Android, a jedným z nich je umožnenie používateľovi navštíviť webovú stránku, ktorá potom spustí kód, ktorý prevezme prehliadač. Akonáhle k tomu dôjde, zabezpečenie prehliadača sa potom oslabí alebo deaktivuje, čo mu umožní zobrazovať reklamy alebo vyskakovacie okná vždy, keď ho použijete.

Ak sa pri prehliadaní webu pomocou prehliadača Chrome, ktorý je predvoleným prehliadačom vo väčšine zariadení s Androidom, objavujú kontextové okná, môžete ich vyriešiť deaktiváciou možnosti v ponuke Nastavenia aplikácie. Tu je postup:

  1. Otvorte aplikáciu Google Chrome.
  2. Klepnite na ikonu Viac nastavení vpravo hore (tri bodky).
  3. Klepnite na Nastavenia.
  4. Klepnite na Nastavenia webu.
  5. Vyberte kontextové okná.
  6. Posunutím prepínača doprava zakážte kontextové okná.

Ostatné prehľadávače tretích strán ponúkajú robustnejšiu ochranu pred automaticky otváranými oknami. Vyskúšajte ich, ak sa zdá, že prehliadač Google Chrome nemôže ovládať vyskakovacie okná. Dobrými príkladmi alternatívnych prehliadačov sú internetový prehliadač Mozilla Firefox a Samsung.


V nastaveniach vypnite marketingové informácie

Spoločnosť Samsung neprestáva zarábať peniaze na vašom zariadení, až keď za ne zaplatíte. V skutočnosti môže pokračovať v uzatváraní obchodov so spoločnosťami tretích strán a umožňovať im zasielať ponuky pomocou najmenej známej funkcie v ponuke Nastavenia s názvom Marketingové informácie. Táto funkcia je v predvolenom nastavení zakázaná, ale ak ju predtým zapnete bez toho, aby ste vedeli, čo robí, je pravdepodobne najvyšší čas ju vypnúť.

Pamätajte, že spoločnosť Samsung zámerne neohrozuje váš Galaxy S9 povolením marketingových informácií. Ale keďže niektorí bezohľadní vývojári môžu urobiť všetko, čo chcú, aby zarobili peniaze, môžu sa uchýliť k prostriedkom, ktoré vynútia vyskakovacie okná reklám na zariadeniach. Vypnutie funkcie Marketingové informácie je vo vašej situácii dobrý nápad.

Odstráňte zlé aplikácie pomocou bezpečného režimu

Ak sa po vykonaní vyššie uvedených návrhov nič nestane, ďalším najlepším riešením je skontrolovať možnosť zlej aplikácie. Ako už bolo spomenuté, aplikácie sú jedným z hlavných zdrojov kontextových okien alebo škodlivého softvéru v zariadeniach s Androidom. Vo vašom prípade je vysoko pravdepodobné, že dôvodom je jedna z nainštalovaných aplikácií, pretože kontextové okná sa vrátia po obnovení továrenských nastavení a až po preinštalovaní aplikácií. Pretože neexistuje žiadny priamy spôsob, ako zistiť, ktorá z aplikácií je príčinou problému, musíte to najskôr potvrdiť a až potom postupovať eliminačnou metódou, aby ste podozrivých zúžili.

Reštartovanie do bezpečného režimu:

  1. Vypnite zariadenie.
  2. Stlačte a podržte vypínač po obrazovke s menom modelu.
  3. Keď sa na obrazovke zobrazí „SAMSUNG“, uvoľnite vypínač.
  4. Ihneď po uvoľnení vypínača stlačte a podržte kláves zníženia hlasitosti.
  5. Podržte stlačené tlačidlo zníženia hlasitosti, kým sa zariadenie nedokončí.
  6. Núdzový režim sa zobrazí v ľavom dolnom rohu obrazovky.
  7. Keď sa zobrazí Núdzový režim, uvoľnite tlačidlo zníženia hlasitosti.
  8. Pozorujte telefón nejaký čas, aby ste zistili, či sa kontextové okná vrátia.

Núdzový režim pozastaví všetky stiahnuté aplikácie. To znamená, že všetky aplikácie pridané po prvom nastavení budú zablokované. Ak teda počas fungovania Note9 v bezpečnom režime neexistujú žiadne kontextové okná, je to jasný signál, že došlo k problému s aplikáciou. Majte na pamäti, že niektoré legitímne aplikácie môžu na získanie peňazí zriedka používať kontextové okná. Ak však vyskakovacie okná v bezpečnom režime úplne chýbajú, ale vrátia sa po reštarte zariadenia do normálneho režimu, je to zreteľný znak problému so zlou aplikáciou. Pretože bezpečný režim vám nepomôže presne určiť problémovú aplikáciu, budete ho musieť identifikovať pomocou metódy eliminácie. Tu je postup:

  1. Reštartujte do bezpečného režimu.
  2. Skontrolujte problém.
  3. Pozorujte telefón nejaký čas.
  4. Ak neexistujú žiadne kontextové okná, začnite jednotlivé aplikácie odinštalovať individuálne. Navrhujeme, aby ste začali s najnovšími, ktoré ste pridali.
  5. Po odinštalovaní jednej aplikácie reštartujte telefón do normálneho režimu a skontrolujte problém.
  6. Ak sa kontextové okná vrátia, opakujte kroky 1–5.

Vyššie uvedené kroky sú v tomto prípade jediným spôsobom, ako spoznať problémovú aplikáciu. Nezabudnite to urobiť metodicky. Postupujte podľa pokynov na obmedzenie podozrivých aplikácií.

Použite antivírusovú aplikáciu

Po utretí telefónu a pred inštaláciou aplikácií vám dôrazne odporúčame najskôr pridať antivírusovú aplikáciu. Existuje veľa dobrých, ale bezplatných antivírusových aplikácií, ktoré získate z Obchodu Play.

Môžete začať s AVG AntiVirus alebo s inými.

Pri výbere antivírusovej aplikácie je dôležité zvoliť si renomovanú aplikáciu. Existuje veľa vírusov a škodlivého softvéru, ktoré sa maskujú ako legálne antivírusové aplikácie. Prečítajte si recenzie od ostatných používateľov a používajte iba recenzie od známych vývojárov.

Pridanie jedného antivírusu pomôže chrániť systém pred známymi zlými aplikáciami počas inštalácie, ale pridáva sa viac lepších? NIE! Mať vo svojom systéme viac ako jednu antivírusovú aplikáciu, nie je dobrý nápad. Môže to spôsobiť vážne problémy s výkonom a ďalšie problémy. Vyberte si jeden a držte sa ho. Alebo pred odinštalovaním jednoducho odinštalujte prvý.

Buďte zodpovední: filtrujte, ktoré aplikácie si chcete nainštalovať

Ste najdôležitejšou obranou vášho zariadenia. Ak túto prácu neprijmete správne, je len otázkou času, kedy narazíte na problémy so zariadením. Aplikácie, najmä tie, ktoré sú určené na odcudzenie osobných údajov alebo kompromitovanie zariadení, ktoré ich nútia zobrazovať reklamy alebo vyskakovacie okná, sú navrhnuté tak, aby obchádzali zabezpečenie ponúkané aplikáciami pre Android a antivírusmi. Preto sa medzi dobrými ľuďmi a hackermi neustále bojuje na mačku a myš. Ak si s pridanými aplikáciami nedáte pozor, jednou z nich môže byť povolenie trójskeho koňa alebo škodlivého softvéru do systému. V niektorých prípadoch môžu vývojári škodlivého softvéru maskovať svoje aplikácie ako pôvodne legitímne. Potom môže aplikácia po určitom čase požiadať o aktualizáciu, aby mohla zmeniť svoju povahu a prevziať kontrolu nad zariadením. Antivírusové aplikácie nie vždy zachytia takéto typy aplikácií, takže môžu zostať v systéme bez toho, aby ste vedeli o ich hanebných činnostiach. Aj keď spoločnosť Google posilnila svoj systém filtrovania v Obchode Play, niektoré zlé aplikácie stále dokážu prekonať počiatočné kontroly.

Ako koncový používateľ musíte byť oboznámení s poznávaním aplikácie, ktorú chcete pridať. Držte sa oficiálnych aplikácií a vyhýbajte sa aplikáciám od neznámych alebo podozrivých vývojárov. Ak aplikáciu naozaj potrebujete nainštalovať, ale nie ste si istí jej zdrojom, urobte prieskum a prečítajte si recenzie o produkte. Niekoľko vyhľadávaní Google vám môže zabrániť v inštalácii nesprávnej aplikácie, ktorá by v blízkej budúcnosti mohla spôsobiť problémy.

Hra Lat of U môže byť jednou z najlepších dopoiaľ najlepších apokalyptických hier založených na príbehoch. Je rovnako dobre známy pre voju príbehovú lí...

Chyba 194 obchodu Google Play, ktorá a zdá byť chybou niektorých majiteľov amung Galaxy 9, a nedávno vykytla, keď a používateľ pokúša nainštalovať alebo tiahnuť aplik...

Najviac Čítania