Ako zastaviť vyskakovacie okná na Galaxy S9

Autor: Roger Morrison
Dátum Stvorenia: 26 September 2021
Dátum Aktualizácie: 11 Smieť 2024
Anonim
Ako zastaviť vyskakovacie okná na Galaxy S9 - Technológie
Ako zastaviť vyskakovacie okná na Galaxy S9 - Technológie

Obsah

Vyskytujú sa na vašom Galaxy S9 náhodné alebo časté vyskakovacie okná? Máte šťastie, pretože tento článok vám pomôže s jeho zvládnutím. Zistite, čo môžete urobiť s týmto problémom, podľa našich riešení uvedených nižšie.

Ako zastaviť vyskakovacie okná na Galaxy S9

Riešenie automaticky otváraných okien, či už v telefóne alebo počítači, nie je priamou úlohou. Často nie je zrejmý dôvod, prečo sa zobrazujú kontextové okná. V niektorých prípadoch môže byť legitímna aplikácia dôvodom, v iných môže byť príčinou zlá aplikácia, vírus alebo malware. Ďalej sú uvedené kroky na riešenie problémov, ktoré môžete urobiť.

Riešenie 1: Zakážte marketingové informácie

Spoločnosť Samsung neprestáva zarábať peniaze na vašom zariadení, až keď za ne zaplatíte. V skutočnosti môže pokračovať v uzatváraní obchodov so spoločnosťami tretích strán a umožňovať im zasielať ponuky pomocou najmenej známej funkcie v ponuke Nastavenia s názvom Marketingové informácie. Táto funkcia je v predvolenom nastavení zakázaná, ale ak ju predtým zapnete bez toho, aby ste vedeli, čo robí, je pravdepodobne najvyšší čas ju vypnúť.


Pamätajte, že spoločnosť Samsung zámerne neohrozuje váš Galaxy S9 povolením marketingových informácií. Ale keďže niektorí bezohľadní vývojári môžu urobiť všetko, čo chcú, aby zarobili peniaze, môžu sa uchýliť k prostriedkom, ktoré vynútia vyskakovacie okná reklám na zariadeniach. Vypnutie funkcie Marketingové informácie je vo vašej situácii dobrý nápad.


Riešenie 2: Vypnite vyskakovacie okná v Chrome

Ak sa pri prehliadaní webu pomocou prehliadača Chrome, ktorý je predvoleným prehliadačom vo väčšine zariadení s Androidom, objavujú kontextové okná, môžete ich vyriešiť deaktiváciou možnosti v ponuke Nastavenia aplikácie. Tu je postup:

  1. Otvorte aplikáciu Google Chrome.
  2. Klepnite na ikonu Viac nastavení vpravo hore (tri bodky).
  3. Klepnite na Nastavenia.
  4. Klepnite na Nastavenia webu.
  5. Vyberte kontextové okná.
  6. Posunutím prepínača doprava zakážte kontextové okná.

Ostatné prehľadávače tretích strán ponúkajú robustnejšiu ochranu pred automaticky otváranými oknami. Vyskúšajte ich, ak sa zdá, že prehliadač Google Chrome nemôže ovládať vyskakovacie okná. Dobrými príkladmi alternatívnych prehliadačov sú internetový prehliadač Mozilla Firefox a Samsung.


Riešenie 3: Skontrolujte, či nie je zlá aplikácia tretej strany

V mnohých prípadoch vyskakovacie okná umožňujú aplikácie tretích strán. Takéto typy aplikácií môžu uniesť systém alebo narušiť jeho bezpečnosť. Po oslabení obrany systému je možné nainštalovať ďalšie aplikácie bez toho, aby o tom používateľ vedel. Len vtedy, keď sa automaticky otvárané okná začnú zobrazovať pravidelne, si uvedomíte, že môže nastať problém.

Ak chcete skontrolovať, či nedošlo k problému s treťou stranou, môžete skúsiť reštartovať zariadenie v bezpečnom režime. Pri spustení v tomto režime pozastaví váš Galaxy S9 všetky aplikácie tretích strán. Ak v tomto režime nie sú žiadne problémy s vyskakovacími oknami, môžete sa staviť, že na vine je zlá aplikácia. Podľa nasledujúcich pokynov môžete zariadenie zaviesť do bezpečného režimu:

  1. Vypnite zariadenie.
  2. Stlačte a podržte vypínač po obrazovke s menom modelu.
  3. Keď sa na obrazovke zobrazí „SAMSUNG“, uvoľnite vypínač.
  4. Ihneď po uvoľnení vypínača stlačte a podržte kláves zníženia hlasitosti.
  5. Podržte stlačené tlačidlo zníženia hlasitosti, kým sa zariadenie nedokončí.
  6. Núdzový režim sa zobrazí v ľavom dolnom rohu obrazovky.
  7. Keď sa zobrazí Núdzový režim, uvoľnite tlačidlo zníženia hlasitosti.
  8. Pozorujte telefón nejaký čas, aby ste zistili, či sa kontextové okná vrátia.

Riešenie 4: Odinštalujte aplikácie

Ak v bezpečnom režime chýbajú vyskakovacie okná, znamená to, že príčinou problémov sú niektoré z nainštalovaných aplikácií tretích strán. Majte na pamäti, že niektoré legitímne aplikácie môžu na získanie peňazí zriedka používať kontextové okná. Ak však vyskakovacie okná v bezpečnom režime úplne chýbajú, ale vrátia sa po reštarte zariadenia do normálneho režimu, je to zreteľný znak problému so zlou aplikáciou. Pretože bezpečný režim vám nepomôže presne určiť problémovú aplikáciu, budete ho musieť identifikovať pomocou metódy eliminácie. Tu je postup:


  1. Reštartujte do bezpečného režimu.
  2. Skontrolujte problém.
  3. Pozorujte telefón nejaký čas.
  4. Ak neexistujú žiadne kontextové okná, začnite jednotlivé aplikácie odinštalovať individuálne. Navrhujeme, aby ste začali s najnovšími, ktoré ste pridali.
  5. Po odinštalovaní jednej aplikácie reštartujte telefón do normálneho režimu a skontrolujte problém.
  6. Ak sa kontextové okná vrátia, opakujte kroky 1–5.

Vyššie uvedené kroky sú v tomto prípade jediným spôsobom, ako spoznať problémovú aplikáciu. Nezabudnite to urobiť metodicky. Postupujte podľa pokynov na obmedzenie podozrivých aplikácií.

Riešenie 5: Vytrite zariadenie (obnovenie výrobných nastavení)

Ak metóda bezpečného režimu vôbec nepomôže, ďalším krokom na riešenie problémov, ktorý môžete vyskúšať, je vymazanie telefónu. Obnovením továrenských nastavení vymažete všetky nesystémové doplnky vrátane potenciálne zlých aplikácií, vírusov, škodlivého softvéru a kódov, ktoré spôsobujú vyskakovacie okná. Pred vykonaním tohto riešenia si nezabudnite vytvoriť zálohu svojich osobných údajov. Nezabudnite tiež odstrániť účet Google z vášho S9, aby ste predišli problémom, ktoré by mohli byť spôsobené funkciou ochrany pred obnovením továrenských nastavení.

Obnovenie továrenských nastavení vášho Galaxy S9:

  1. Vypnite zariadenie.
  2. Stlačte a podržte tlačidlá zvýšenia hlasitosti a Bixby a potom stlačte a podržte vypínač.
  3. Keď sa zobrazí zelené logo Androidu, uvoľnite všetky klávesy (asi 30 - 60 sekúnd sa zobrazí „Inštalácia aktualizácie systému“ pred zobrazením možností ponuky Obnovenie systému Android).
  4. Niekoľkokrát stlačte tlačidlo zníženia hlasitosti, aby ste zvýraznili „vymazanie údajov / obnovenie továrenských nastavení“.
  5. Stlačením tlačidla napájania vyberte.
  6. Stláčajte kláves zníženia hlasitosti, kým sa nezvýrazní možnosť „Áno - vymazať všetky údaje používateľa“.
  7. Stlačením tlačidla napájania vyberte a spustite hlavný reset.
  8. Keď je hlavný reset dokončený, zvýrazní sa položka „Reštartovať systém teraz“.
  9. Stlačením vypínača reštartujte zariadenie.

Riešenie 6: Nainštalujte antivírusovú aplikáciu

Po utretí telefónu a pred inštaláciou aplikácií vám dôrazne odporúčame najskôr pridať antivírusovú aplikáciu. Existuje veľa dobrých, ale bezplatných antivírusových aplikácií, ktoré získate z Obchodu Play.

Môžete začať s AVG AntiVirus alebo s inými.

Pri výbere antivírusovej aplikácie je dôležité zvoliť si renomovanú aplikáciu. Existuje veľa vírusov a škodlivého softvéru, ktoré sa maskujú ako legálne antivírusové aplikácie. Prečítajte si recenzie od ostatných používateľov a používajte iba recenzie od známych vývojárov.

Pridanie jedného antivírusu pomôže chrániť systém pred známymi zlými aplikáciami počas inštalácie, ale pridáva sa viac lepších? NIE! Mať vo svojom systéme viac ako jednu antivírusovú aplikáciu, nie je dobrý nápad. Môže to spôsobiť vážne problémy s výkonom a ďalšie problémy. Vyberte si jeden a držte sa ho. Alebo pred odinštalovaním jednoducho odinštalujte prvý.

Riešenie 7: Pred inštaláciou aplikácie starostlivo filtrujte

Antivírusové aplikácie sú rovnako ako každá forma automatizácie užitočné iba na určitej úrovni. V prostredí Androidu sa medzi dobrými a zlými ľuďmi neustále bojuje mačka a myš. Stále to padá do značnej miery na vaše rameno, aby ste predišli vírusom alebo vyskakovacím oknám. Ak sa problém po vymazaní zariadenia vráti, znamená to, že nerobíte svoju prácu správne a nezabezpečujete, aby boli nainštalované iba dobré aplikácie. Ak sa chcete vyhnúť malvéru a automaticky otváraným oknám, uistite sa, že do systému sú pridané iba dobré alebo legitímne aplikácie. Nezabudnite si urobiť prieskum, aby ste zistili, či je aplikácia, ktorú pridávate späť, dobrá alebo nie.

Ak si nie ste istí, či je aplikácia dobrá alebo nie, existuje niekoľko tipov, ako to zistiť. Začnite kontrolou recenzií od ostatných používateľov. Ak veľa ľudí hovorí, že aplikácia nie je dobrá, má veľa kontextových okien alebo sa zdá, že robí podozrivé aktivity, radšej sa od nej držte ďalej. Ďalším spôsobom, ako vám pomôcť, je uskutočniť prieskum o vydavateľovi alebo vývojárovi uvedenej aplikácie. Vývojári dôveryhodných aplikácií aktívne oslovujú používateľov, ktorí nahlásia problémy. Spravidla majú všeobecne dobrú povesť. Vývojári populárnych aplikácií nemusia mať tlak na speňaženie svojich produktov, ale menej populárne produkty môžu mať pravý opak. To môže vývojárov prinútiť, aby pomocou neoprávnených prostriedkov zarábali peniaze zo svojich aplikácií vrátane použitia kontextových okien na zobrazovanie reklám. Netreba dodávať, že ste prvou obrannou líniou vášho zariadenia, pokiaľ ide o vírusy alebo kontextové okná.

Či im radšej zavoláte ledovače fitne, ledovače aktivity, fitne páky alebo možno inteligentné páma, inteligentné hodinky týchto nebohých mužov a šíria ako blek. ...

Po aktualizácii môže na ľubovoľnom zariadení Androidom dôjť k mnohým chybám. V tomto článku o riešení problémov a venujeme pomerne neobvyklému probl&#...

Nové Publikácie