Ako zastaviť vyskakovacie okná v aplikácii Google Pixel 3 XL

Autor: Morris Wright
Dátum Stvorenia: 23 Apríl 2021
Dátum Aktualizácie: 9 Smieť 2024
Anonim
Ako zastaviť vyskakovacie okná v aplikácii Google Pixel 3 XL - Technológie
Ako zastaviť vyskakovacie okná v aplikácii Google Pixel 3 XL - Technológie

Obsah

Zobrazuje váš Google Pixel 3 XL veľa vyskakovacích okien? Podľa nasledujúcich návrhov sa dozviete, čo robiť.

Ako zastaviť vyskakovacie okná v telefóne Pixel 3 XL

Odstránenie automaticky otváraných okien môže byť niekedy zložitá výzva, pretože pre ne neexistuje zjavná príčina. Ak si nie ste istí, čo máte robiť, postupujte takto:

Zakážte vyskakovacie okná vo webovom prehliadači

Ak sa vám pri použití webového prehľadávača zobrazujú kontextové okná, hlavným krokom riešenia problémov je vyriešiť danú aplikáciu. Pretože základným webovým prehliadačom telefónu Pixel 3 XL je Google Chrome, vypnite v tejto aplikácii vyskakovacie okná podľa nasledujúcich pokynov:

  1. Otvorte aplikáciu Google Chrome.
  2. Klepnite na ikonu Viac nastavení vpravo hore (tri bodky).
  3. Klepnite na Nastavenia.
  4. Klepnite na Nastavenia webu.
  5. Vyberte kontextové okná.
  6. Posunutím prepínača doprava zakážte kontextové okná.

Ak máte inú aplikáciu webového prehliadača, vyhľadajte pomocou Google spôsob, ako zakázať kontextové okná (ak je k dispozícii).


Ostatné prehľadávače tretích strán ponúkajú robustnejšiu ochranu pred automaticky otváranými oknami. Vyskúšajte ich, ak sa zdá, že prehliadač Google Chrome nemôže ovládať vyskakovacie okná. Dobrými príkladmi alternatívnych prehliadačov sú internetový prehliadač Mozilla Firefox a Samsung.


Odstráňte medzipamäť a údaje webového prehliadača

Ďalším spôsobom riešenia konkrétnej aplikácie, najmä ak má problém s automaticky otváranými oknami, je vymazanie medzipamäte. Ak to nebude fungovať, môžete pokračovať a vrátiť ich k pôvodným nastaveniam.

Ak chcete problém vyriešiť, môžete sa pokúsiť najskôr vyčistiť jeho vyrovnávaciu pamäť. Podľa týchto pokynov môžete vo svojom zariadení Google Pixel 3 XL vyčistiť medzipamäť aplikácií:

  1. Na ploche klepnutím a potiahnutím prstom nahor zobrazte všetky aplikácie.
  2. Choď do nastavení.
  3. Klepnite na Aplikácie a upozornenia.
  4. Klepnite na Zobraziť všetky aplikácie „xx“.
  5. Klepnite na príslušnú aplikáciu.
  6. Klepnite na Úložisko.
  7. Klepnite na Vymazať vyrovnávaciu pamäť.
  8. Reštartujte Pixel 3 XL.

Ak problém bude pretrvávať aj potom, môžete sa pokúsiť vymazať údaje aplikácie.

  1. Na ploche klepnutím a potiahnutím prstom nahor zobrazte všetky aplikácie.
  2. Choď do nastavení.
  3. Klepnite na Aplikácie a upozornenia.
  4. Klepnite na Zobraziť všetky aplikácie „xx“.
  5. Klepnite na príslušnú aplikáciu.
  6. Klepnite na Úložisko.
  7. Klepnite na Vymazať údaje.
  8. Reštartujte Pixel 3 XL.

Skontrolujte, či nie je zlá aplikácia tretej strany

Vyskakovacie okná v Androide zvyčajne vyvoláva zlá aplikácia tretej strany. Skontrolujte, či môžete reštartovať zariadenie v bezpečnom režime.


  1. Stlačte a podržte tlačidlo napájania.
  2. Na obrazovke klepnite na vypínač a podržte ho.
  3. Klepnite na OK.
  4. Keď sa v dolnej časti obrazovky zobrazí „Núdzový režim“, počkajte, či problém zmizne.

Pamätajte, že bezpečný režim blokuje tretie strany alebo stiahnuté aplikácie. Ak sa v bezpečnom režime telefónu Pixel 3 XL nezobrazujú žiadne kontextové okná, znamená to, že za to môže jedna zo stiahnutých aplikácií. Ak chcete zistiť, ktoré zo stiahnutých aplikácií spôsobujú problém, postupujte takto:

  1. Ak chcete opustiť bezpečný režim, reštartujte zariadenie.
  2. Postupne odinštalujte nedávno stiahnuté aplikácie. Po každom odstránení reštartujte zariadenie. Zistite, či odstránenie tejto aplikácie problém vyriešilo.
  3. Po odstránení aplikácie, ktorá spôsobuje problém, môžete znova nainštalovať ďalšie aplikácie, ktoré ste odstránili.

Odstrániť aplikácie

Ako už bolo spomenuté vyššie, kontextové okná v Androide sú zvyčajne príčinou aplikácií. Ak chcete znížiť pravdepodobnosť problémov vo vašom zariadení, odporúčame vám zbaviť sa aplikácií, ktoré nepoužívate. Platí to najmä vtedy, ak po zavedení systému do bezpečného režimu zistíte, že príčinou problému je jedna z aplikácií. Tento krok riešenia problémov nadväzuje na predchádzajúce riešenie (bezpečný režim), takže to urobte metodicky. Spravidla platí, že aplikácie, ktoré ste nepoužívali posledné 2 týždne alebo dlhšie, možno považovať za nepodstatné pre váš životný štýl. Ak máte veľa takýchto aplikácií, je dobré, ak sa ich zbavíte. Toto je potenciálne riešenie vášho problému. Pomáha tiež uvoľniť miesto v internom úložisku zariadenia.


Vytrite zariadenie (obnovenie výrobných nastavení)

Toto je najdrastickejšie riešenie problémov, aké môžete v tomto prípade urobiť. Ako už názov napovedá, obnoví sa predvolené nastavenie všetkých softvérových nastavení. Toto je zvyčajne efektívna oprava mnohých problémov týkajúcich sa softvéru. Ak je príčinou problému softvérová chyba, môže to pomôcť.

Obnovenie továrenských nastavení telefónu Pixel 3:

  1. Vytvorte si zálohu svojich osobných údajov.
  2. Nezabudnite v telefóne poznať používateľské meno a heslo pre účet Google.
  3. Otvorte aplikáciu Nastavenia.
  4. Klepnite na Systém.
  5. Klepnite na Rozšírené.
  6. Klepnite na Obnoviť možnosti.
  7. Klepnite na Vymazať všetky údaje (obnovenie výrobných nastavení) a potom na Obnoviť telefón. V prípade potreby zadajte kód PIN, vzor alebo heslo.
  8. Ak chcete vymazať všetky dáta z interného úložiska telefónu, klepnite na Vymazať všetko.
  9. Po dokončení mazania telefónu vyberte možnosť reštartovať.
  10. Nastavte telefón a obnovte zálohované dáta.

Použite antivírusovú aplikáciu

Obnovením továrenských nastavení sa s najväčšou pravdepodobnosťou odstráni príčina kontextových okien vo vašom prístroji, problém sa však môže neskôr vrátiť, ak znova nainštalujete rovnakú skupinu aplikácií. Ak chcete znížiť pravdepodobnosť opätovnej inštalácie zlej aplikácie, môžete si nainštalovať antivírusovú aplikáciu po obnovení továrenských nastavení a pred ďalšou inštaláciou aplikácií. Je to tak, aby antivírusová aplikácia mohla filtrovať aplikácie, ktoré sa pokúšate nainštalovať.

Nainštalujte aktualizácie

Udržiavanie aktuálneho operačného systému Android a aplikácií je jedným z najlepších spôsobov, ako predchádzať problémom a niekedy ich aj opraviť. Zastaraný operačný systém môže byť zdrojom chýb, ale aj nekompatibilných aplikácií. Aby ste znížili pravdepodobnosť vzniku problémov, musíte zabezpečiť, aby softvérová stránka vášho prístroja obsahovala najnovšie verzie. Ak to chcete čo najmenej komplikovať, nechajte systém, aby to robil automaticky. Predvolene by si mal Pixel 3 sťahovať a inštalovať aktualizácie sám. Ak to predtým zmeníte, chcete pravidelne vyhľadávať aktualizácie.

Aktualizácie softvéru (pre OS Android) môžete skontrolovať v časti Nastavenia> Aktualizácia softvéru.

Filtrovať aplikácie pri inštalácii

Ako používateľ ste prvou obrannou líniou vášho zariadenia. Ak svoje aplikácie pred inštaláciou správne nefiltrujete alebo ich nepreskenujete, je pravdepodobné, že sa môžu vyskytnúť kontextové okná kvôli vírusom alebo malvéru. Chcete skontrolovať aplikácie, ktoré chcete pridať, aby ste vedeli, že sú bezpečné. Pamätajte, že nie všetky aplikácie sú vytvorené rovnako. Vytvorenie aplikácie je drahé. Aj tie najjednoduchšie môžu stáť malé imanie. Z tohto dôvodu vlastníci neponúkajú svoje aplikácie zadarmo. Nájdu spôsob, ako speňažiť svoje produkty inými spôsobmi, ak nebudú mať dostatočné príjmy z legálnych zdrojov. Jedným z nelegálnych prostriedkov, ako zarobiť peniaze z aplikácie, je kompromitovanie zariadenia, ktoré umožňuje vyskakovacie okná. Súčasné zabezpečenie systému Android bohužiaľ väčšinou nestačí na zisťovanie škodlivých aplikácií. Ak chcete minimalizovať šance na pridanie zlých aplikácií, mali by ste sa ubezpečiť, že pridávate iba aplikácie z renomovaných zdrojov.

Medzi všeobecné tipy, ktoré treba dodržiavať, patria nasledujúce:

Skontrolujte recenzie aplikácií. Používatelia aplikácií, ktorí môžu nájsť problémy, s najväčšou pravdepodobnosťou napíšu recenzie do Obchodu Play. Ak si nie ste istí, či je aplikácia, ktorú sa pokúšate nainštalovať, bezpečná alebo nie, nezabudnite tieto kontroly skontrolovať.

Berte na vedomie vývojára alebo vydavateľa. Aj keď má Google zavedený systém na kontrolu integrity vývojára, nie je to dokonalé a mnoho vývojárov zvyčajne nájde spôsob, ako pravidlá obísť. Tieto typy vývojárov sú zvyčajne tými, ktorí speňažujú svoje produkty pomocou nelegálnych prostriedkov. Skúste urobiť nejaký prieskum Google o týchto vývojároch, aby ste zistili, či už majú v minulosti vytváranie zlých aplikácií.

Držte sa oficiálnych aplikácií. Pokiaľ je to možné, chcete používať iba aplikácie od renomovaných vývojárov. Pretože ste jediný, kto pozná váš životný štýl používania, nemôžeme vám poskytnúť nijaké konkrétne pokyny. Všeobecným pravidlom je používať známe populárne aplikácie z dobrých zdrojov.

Obmedzte počet aplikácií. Čím viac aplikácií nainštalujete, tým vyššia je pravdepodobnosť problémov. Jedným z spôsobov, ako sa vyhnúť chybám, je udržiavať nízky počet aplikácií. Držte sa tých, ktoré potrebujete, nie tých, ktoré chcete na krátky čas.

Ak hľadáte vybavenie vojho domova novým ytémom domácich routerov WiFi, te na právnom miete! vet merovačov môže byť drným mietom - ú dobré a potom ú na...

Exituje pomaly ratúci počet # používateľov Galaxy9, ktorí v účanoti hláia ďalšiu čatú chybu, a to chyba „Bohužiaľ a telefón zatavil“. Ako príklad týchto pr...

Vzhľad