Obsah
- Recenzia Lenovo ThinkPad X1 Carbon (2016): Design & Internals
- Recenzia Lenovo ThinkPad X1 Carbon (2016): Skúsenosti
- Recenzia Lenovo ThinkPad X1 Carbon (2016): Špecifikácie
- Recenzia Lenovo ThinkPad X1 Carbon (2016): Mali by ste si kúpiť?
S každou evolúciou notebooku sú naše očakávania o niečo vyššie. Sme roky šialenstva Ultrabookov a ani jednej spoločnosti sa nepodarilo vytvoriť ten dokonalý. Je to ťažké. Používatelia potrebujú tenké profily, skvelú výdrž batérie a slušné vnútorné vybavenie. ThinkPad X1 Carbon v hodnote 1 269 dolárov je posledným pokusom spoločnosti Lenovo o to, aby vzorec pre dokonalý obchodný a profesionálny ultrabook bol správny.
Dotykové obrazovky sú uvedené na tohtoročnom ThinkPad X1 Carbon. Súčasťou je čítačka odtlačkov prstov určená na použitie s funkciou Windows Hello systému Windows 10. Na zadnej strane je tiež svetoznáma klávesnica ThinkPad a skutočne tenký profil X1.
Trvalo im to chvíľu, ale myslím si, že spoločnosti sa možno podarilo vytvoriť tenký a ľahký stroj ThinkPad.
Recenzia Lenovo ThinkPad X1 Carbon (2016): Design & Internals
Lenovo pokračuje v čierno-čiernej záležitosti, ktorou je linka ThinkPad známa. Uzavreté, ThinkPad X1 Carbon je uhlíková doska, ktorá je studená na dotyk. V jeho veku je umiestnené šikmé logo ThinkPad so žiarivým červeným svetlom, ktoré označuje, kedy je stroj zapnutý a kedy rýchlo spí. Názov stroja dostal podľa tuhého karbónového rámu, ktorý zaisťuje, že sa klávesnica neohýba.
Napájací port, port OneLink, displej Display a port USB 3.0 s externým nabíjaním sú umiestnené na ľavom okraji notebooku. Na pravom okraji sú konektor pre slúchadlá, ďalšie dva porty USB 3.0, port HDMI v plnej veľkosti a slot pre zámok Kensington.
Proti používateľovi sú otočené dva kovové závesy, výfukový port a sloty na pripojenie karty SIM pre mobilné dáta a karty SD.Reproduktory tiež smerujú od používateľa, ale na spodnú časť notebooku, nie na zadnú hranu.
Vďaka zúženým okrajom na prednej strane notebooku pod opierkou dlaní sa tento notebook bude cítiť ešte tenší. Zhora nadol je ThinkPad X1 Carbon v najhrubšom mieste 0,65 palca. Najľahšia konfigurácia váži 2,6 libry, ale rôzne možnosti, ktoré Lenovo ponúka online, môžu túto hmotnosť zmeniť.
Smiešne tenké zariadenia prinútili aj podnikových používateľov zvyknúť si na prácu s menším výkonom koňa. Ostatné prémiové notebooky zamerané na rovnaký dav ako ThinkPad X1 Carbon prešli na procesory Intel Core M3. Tieto počítače nevyhrávajú nijaké vojnové konflikty, ale sú ticho, pretože nevyžadujú ventilátora.
Môj ThinkPad X1 Carbon mal ventilátor. Jeden bol nevyhnutný na ochladenie procesora Intel Core i5 vPro. Stroj je možné upgradovať na Intel Core i7 vPro, 16 GB RAM a 512 GB SSD online. Moja prišla s 256 GB úložiskom a 8 GB RAM. Procesory vPro umožňujú podnikovým IT oddeleniam uzamknúť stroje svojich zamestnancov. Funguje to ruka v ruke so snímačom odtlačkov prstov, ktorý je umiestnený pod pravou stranou klávesnice ThinkPad X1 Carbon.
Recenzia Lenovo ThinkPad X1 Carbon (2016): Skúsenosti
Mnoho počítačov vyzerá dobre na papieri aj online, ale skúsenosti sa rozpadnú, keď ich máte v ruke. Nespracované špecifikácie môžu slúžiť ako včasné varovanie na základe vašich potrieb, ale sú zapojené aj nehmotné položky. Firemní používatelia požadujú slušnú klávesnicu a solídnu výdrž batérie. Oboje sú veci, ktoré ThinkPad X1 Carbon zaklincuje.
Lenovo tvrdí, že model X1 Carbon vydrží dokopy až 11 hodín. Pri sledovaní videa sa mi podarilo toto číslo takmer trafiť. Notebook určite ponúka to, čo by som klasifikoval ako výdrž na celý deň. Celý týždeň som používal stroj na prekonanie dennej rutiny, ktorá začala o 7:00 a skončila o 16:00. Musel som sa pohrávať s jasom displeja, aby som sa dostal okolo 9 hodín, ale to je tak či tak pracovné riziko. Ťažšie aplikácie, ktoré sa opierajú o procesor, určite vtiahnu do dlhej životnosti batérie notebooku.
Tiež spúšťajú ventilátor notebooku. Poviem vám úplne jasne, tohto fanúšika môžete počuť pri svojej práci. Zatlačte stroj a počujete ho od nohy alebo dvoch ďaleko. Extra výkon spracovania v porovnaní s ultrabookmi bez ventilátora absolútne stojí za šum. Strih videa na ňom nebol skvelý, ale spievali sa aplikácie na zvýšenie produktivity.
Obe možnosti obrazovky modelu X1 Carbon sú schopné dosiahnuť jas 300 nitov. Moja verzia stroja bola nabitá 14-palcovým displejom s rozlíšením 2560 x 1440 WQHD, ktorému je treba veriť. Nielen, že je jasný a ostrý, ale Lenovo sa rozhodlo pre pololesklý displej. Na displeji je všetko, atramentová čierna a pozorovacie uhly, ktoré sa nedajú prekonať. Odlesky tiež nie sú problémom, čo mi na lesklých displejoch neustále robí problémy.
Keďže som sa v ranom veku premenil na šialenstvo Windows 2 v 1, ktoré zametá prostredie počítačov, očakával som, že rozhodnutie spoločnosti Lenovo neponúkať v tomto modeli dotykovú obrazovku môže byť problémom. To nebolo. Po niekoľkých dňoch prepichovania tohto displeja a toho, že sa nič nestalo, som sa zvykol spoliehať na veľmi, veľmi pekný a presný zabudovaný trackpad. Klávesnica ThinkPad X1 Carbon je pohodlná ako všetky klávesnice ThinkPad.
Páči sa mi, že spoločnosť Lenovo poskytla tri porty USB, keď sa ich iné ultrabooky zbavujú kvôli ušetreniu miesta. Nepáčilo sa mi, že niektoré z týchto portov sú na zvláštnych miestach. Slot pre SIM kartu a čítačka SD kariet sedia na chrbte notebooku, takže je ich používanie dosť nepríjemné. Iste, nebudete veľmi často vypínať sim kartu svojho notebooku, ale môžete sa veľmi venovať fotografovaniu alebo fotografovaniu do práce. Dať kartu SD mimo dosahu je zvláštne.
Odder stále bol rozhodnutím spoločnosti Lenovo nezahrnúť do notebooku ThinkPad X1 Carbon port Thunderbolt alebo USB 3.0 Type-C. S touto technológiou som si už zvykol na rýchle prenosy fotografií na iných počítačoch a rád by som to videl tu. Jeho absencia notebook nenarúša, ale je zrejmá rovnako. Trochu budúceho dôkazu o štandarde, u ktorého je takmer isté, že stúpne jeho popularita, by nebolo na škodu. Bezdrôtová technológia s názvom WiGig umožňuje notebooku komunikovať s dokovacou stanicou bezdrôtovo.
Predná webová kamera s rozlíšením 720p na mňa neurobí dojem, ale vďaka automatickému zaostreniu je minimálne funkčná. Fotografie stále vyzerajú skôr ako obrazy ako fotografie kvôli určitej rozmazanosti.
Operačný systém Microsoft Windows 10 predstavuje veľké zlepšenie oproti Windows 8 a Windows 8.1. Lenovo ThinkPad X1 Carbon tiež ponúka inštaláciu systému Windows 7.
Recenzia Lenovo ThinkPad X1 Carbon (2016): Špecifikácie
Procesory: Až Intel Core i7 vPro s grafickou kartou Intel HD 520 |
Pamäť a úložisko: 16 GB RAM a až 512 GB SSD |
11 hodín výdrže batérie |
Možnosti zobrazenia: 14-palcový WQHD IPS displej (rozlíšenie 2560 x 1440) alebo 14-palcový FHD displej (rozlíšenie 1920 x 1080) |
Porty a pripojenie: Bluetooth 4.1, integrovaná mobilná širokopásmová karta, 802.11 AC Wi-Fi, HDMI, 3 porty USB 3.0, slot pre kartu MicroSD, Mini DisplayPort, OneLink + a WiGig. |
Extra: Čítačka odtlačkov prstov s podporou Windows Hello, Lockslot, čip TPM, predná kamera 720P |
Recenzia Lenovo ThinkPad X1 Carbon (2016): Mali by ste si kúpiť?
Ak potrebujete dobre zostavený a dobre navrhnutý notebook, mali by ste bezpodmienečne zvážiť ThinkPad X1 Carbon. V skutočnosti by som povedal, že je to jeden z mála Ultrabookov, ktoré môžem bez výhrad odporučiť.
Neexistujú tu žiadne vážne problémy, ktoré by mi v tom bránili. Displej WQHD vyzerá fantasticky a je bez oslnenia. Klávesnica je pohodlná. Prístavov je neúrekom. Notebook skutočne vydrží celodennú výdrž batérie, za predpokladu, že s jeho jasom budete konzervatívni. Je odolný a ponúka klávesnicu rovnako pohodlnú ako väčšie možnosti v portfóliu ThinkPad. Výkonný procesor Core I5 posúva ThinkPad X1 Carbon na domáce územie.
Lenovo Ultrabook dotiahlo k dokonalosti.