Obsah
Pokiaľ ide o pripojenie vášho jailbreaknutého iPhonu k notebooku, je potrebné zvážiť niekoľko skvelých možností. TetherMe a MyWi sú najobľúbenejšie voľby, ale ktorú by ste mali použiť?
Väčšina hlavných dopravcov v USA ponúka plán zdieľania dát, ktorý môžete pripojiť k svojmu aktuálnemu plánu bezdrôtových sietí. To vám umožní používať dátové pripojenie smartfónu na vašom notebooku, ak v okolí nie je k dispozícii Wi-Fi.
To môže byť skvelé pre tých, ktorí musia na ceste niečo urobiť, ale na iPhone to jednoducho nedokážu. Notebooky sú to najlepšie pre veľa rôznych vecí, takže schopnosť získať pripojenie na internet na notebooku, ktorý nie je WiFi, môže byť božským posolstvom.
V iPhone je skutočne ľahké povoliť funkciu tethering hotspotov, ale používatelia si musia uvedomiť, že za povolenie funkcie tethering hotspotov vás bude stáť nejaké ďalšie peniaze. Väčšina dopravcov si za jej používanie účtuje mesačný poplatok, a to až 20 dolárov mesačne, čo pre mnohých používateľov nie je možné, najmä keď už v rámci svojho dátového programu platia viac ako 100 dolárov mesačne.
Ak však máte jailbreaknutý iPhone, môžete použiť vyladenie Cydia, ktoré vám umožní zdieľať dáta bez nutnosti platiť ďalší tarif od operátora. TetherMe a MyWi sú najobľúbenejšie voľby a tu je niekoľko vecí, ktoré by ste mali vedieť, pokiaľ ide o to, ktoré by ste mali použiť.
TetherMe vs MyWi
Prvá vec, ktorú by ste mali vedieť, je, že nie je veľký dôvod používať jednu aplikáciu nad druhou. TetherMe a MyWi majú svoje vlastné silné a slabé stránky, vďaka ktorým sú pomerne vyvážení. Jeden však môže mať správne funkcie, ktoré hľadáte.
Hore: Hlavný panel nastavení TetherMe so základnými funkciami.
Najprv začnime s funkciami, ktoré sú najdôležitejšími aspektmi každého produktu, ktorý nakupujete, či už je to aplikácia alebo samotný smartphone.
TetherMe je celkom základný a neprichádza s množstvom šikovných funkcií, ktoré má MyWi. Okrem miesta, kde môžete zapnúť a vypnúť funkciu hotspotov v TetherMe, má vylepšenie niekoľko ďalších nastavení, s ktorými sa pravdepodobne nikdy nebudete musieť trápiť.
Existuje jedna užitočná funkcia, ktorá slúži na zdieľanie dátového pripojenia cez Wi-Fi. Normálne v TetherMe musí váš iPhone zostať v ponuke Osobný hotspot. V opačnom prípade sa vypne, ak po piatich minútach nezistí žiadnu premávku. Ak tomu chcete zabrániť, môžete povoliť Pokračujte vo vysielaní vlastnosť.
MyWi je oveľa zložitejšia a má širokú škálu funkcií, vrátane možnosti zmeniť zabezpečenie vášho pripojenia, zmeniť názov vášho hotspotu a dokonca vidieť, koľko dát ste pri zdieľaní internetového pripojenia použili.
MyWi je úplne nabitý funkciami a vďaka tomu vyzerá TetherMe ako nudná voľba. Otázkou, ktorú si budete chcieť položiť, je, či skutočne využijete všetky funkcie MyWi, pretože nielenže tieto vlastnosti musíte brať do úvahy pri rozhodovaní medzi týmito dvoma aplikáciami, ale aj cena.
TetherMe aj MyWi nie sú zadarmo. TetherMe stojí 4,99 dolárov, zatiaľ čo MyWi je oveľa drahší 19,99 dolárov.
Je pravda, že tieto ceny sú oveľa nižšie ako tie, ktoré by ste utratili za tarifu tetheringu alebo hotspotu od svojho operátora, hoci len na jeden mesiac, ale buď zaplatíte pár dolárov, alebo skončíte rozdvojením Jacksona.
Poslednou otázkou, ktorú si budete chcieť položiť, je opäť to, či skutočne využijete všetky funkcie MyWi alebo nie. Vyzerajú veľmi lákavo, ale bude vám skutočne záležať na tom, aby ste videli, koľko dát pri tetheringu používate? Existujú aj ďalšie bezplatné možnosti.
Ďalej je prispôsobenie zabezpečenia hotspotu a schopnosť meniť názov hotspotu šikovné a všetko, ale nie je to potrebné. Mnoho používateľov môže ľahko uniknúť základným funkciám TetherMe a ušetriť nejaké peniaze, keď už sú na tom.
MyWi je však stále dobrá voľba a cena za 19,99 dolárov je stále oveľa nižšia ako cena, ktorú by ste niekedy museli rozdať svojmu operátorovi, aby vám poskytla hotspot alebo plán zdieľania, takže je to obojstranne výhodné riešenie.