Obsah
Úprava fotografií nie je ľahké zvládnuť. Úpravy fotografií niekedy vyžadujú viac zručností ako skutočné fotografie. To je dôvod, prečo môže byť používanie zložitého softvéru na úpravu fotografií pre začiatočníkov poriadne skľučujúce. To však neznamená, že ste sa úpravy vzdali úplne. Existuje niekoľko slušných aplikácií, ktoré vám umožňujú naučiť sa základy úprav a postupne sa v nich orientovať. Naučenie vám nezaberie príliš veľa času a sprievodcovia na palube vám pomôžu s akýmikoľvek komplikáciami.
Ktoré sú teda niektoré z najlepších softvérov na úpravu fotografií pre začiatočníkov? Úprimne povedané, týchto služieb je k dispozícii pomerne veľa, čo novým používateľom výber ešte sťažuje. Ale tento zoznam vám, dúfajme, trochu uľahčí život, pretože vyberáme jeden z najlepších softvérov na úpravu fotografií na základnej úrovni, ktoré sú na trhu k dispozícii.
Poďme sa teda na to pozrieť.
5 najlepších softvérov na úpravu fotografií pre začiatočníkov
Adobe Photoshop Elements
Názov Photoshop môže byť pre mnohých ľudí poriadne odstrašujúci a má na to dobrý dôvod. Tento softvér používajú odborníci už viac ako desať rokov a stále patrí k najlepším dostupným softvérom na úpravu fotografií. Je však vhodný pre začiatočníkov? Áno, je. Nie je to také zložité ako iné softvérové aplikácie Photoshop, s niektorými integrovanými funkciami umelej inteligencie, ktoré uľahčujú úpravy. Napríklad zhromaždí všetky vaše fotografie a automaticky sa pokúsi ich opraviť podľa prednastavených parametrov softvéru.
To znamená, že väčšina základných funkcií Photoshopu je z tejto aplikácie odstránená. Stále však budete môcť vykonávať rozsiahle úpravy pomocou prvkov Elements, aj keď to môže trvať trochu viac času ako obvykle, najmä ak ste začiatočník. Photoshop Elements vás vráti o 99,99 dolárov, čo je slušná cena za rozsiahly editor fotografií určený špeciálne pre začiatočníkov. Môžete si tiež zvoliť, že získate prvky Elements a Premiere Pro spolu za 149,99 dolárov, čím vám pri tom ušetrí 50 dolárov.
Pixlr
Pixlr je jeden z najpopulárnejších softvérov na úpravu fotografií na viacerých platformách, ktorý je dnes na trhu k dispozícii. Dodáva sa s aplikáciou pre Android, ako aj s aplikáciou pre prehliadače, vďaka ktorej je prístupná pre všetky hlavné mobilné a desktopové platformy na svete. Pixlr má veľa nástrojov, vďaka ktorým je úprava hračkou. Jednou z výhrad je tu však pridanie reklám, ktoré musia bezplatní používatelia znášať. Môžete si kúpiť jedno z predplatných Pixlr, aby ste sa úplne zbavili reklám, čím sa odomknú aj niektoré ďalšie skvelé funkcie.
Majte na pamäti, že Pixlr vyžaduje prehliadač so zabudovaným prehrávačom Flash Player, takže skôr ako ho použijete, uistite sa, že máte kompatibilný prehliadač. Čo sa týka zdatnosti v editovaní, Pixlr pokryl väčšinu základov. Bezplatná verzia je na začiatok celkom dobrá a je vítaná možnosť upgradovať na prostredie bez reklám a s bohatými funkciami. Na palubu Pixlr Pro sa môžete dostať iba za 5 dolárov mesačne. Odporúča sa získať predplatné priamo na stránkach spoločnosti Pixlr.
CaptureOne
CaptureOne je na tomto zozname trochu skrytým klenotom, a to predovšetkým preto, že obsahuje množstvo funkcií na palube, ale dá sa málo sťažovať. Výkonnosť aplikácie CaptureOne závisí od typu počítača, ktorý vlastníte. Ak teda používate relatívne starší počítačový hardvér, počítajte s pomalosťou. Užívateľské rozhranie je veľmi jednoduché na použitie s minimálnymi komplikáciami, vďaka čomu je prístupné pre odborníkov i začiatočníkov.
Táto služba tiež prichádza so službou cloudového úložiska, ktorá vám umožňuje namiesto toho, aby ste zakaždým manuálne nahrávali súbory, vyzdvihnúť všetky svoje fotografie z cloudu. Je však trochu poľutovaniahodné, že program CaptureOne nemá nástroje na zdieľanie online, čo je nevyhnutným predpokladom každej modernej aplikácie na úpravu fotografií, sme si však istí, že to bude v budúcnosti opravené.
Používatelia mobilných zariadení majú prístup k funkciám CaptureOne na CapturePilot. Rovnako ako iné aplikácie na úpravy, aj CaptureOne prichádza s bezplatnou verziou a verziou Pro. Každý nový používateľ získa prístup k verzii Pro na 30 dní, čo sa oplatí, ak chcete vyskúšať prémiové funkcie. Po vypršaní bezplatnej skúšobnej verzie musíte za predplatné získať takmer 20 dolárov mesačne.
Gimp
Gimp je odveká aplikácia na úpravu fotografií, ktorá obstojí v skúške času už niekoľko rokov. V prípade aplikácie, ktorá je vyvinutá nezávisle, má Gimp veľký počet používateľov spolu s užitočnou komunitou, ktorá ochotne vyrieši vaše problémy alebo odpovie na otázky týkajúce sa Gimpu.
Funguje na doplnkoch a skriptoch, vďaka čomu je v porovnaní s inými platenými ponukami dosť flexibilný. Aj keď nebude ponúkať funkcie porovnateľné s platenými ponukami, Gimp je vynikajúci softvér, s ktorým môžete začať, najmä ak ste v oblasti úpravy fotografií nováčikom. V mnohých ohľadoch je Gimp oveľa ľahšie naučiteľný ako zložitý softvér ako Photoshop, ktorý ponúka viac funkcií, ale jeho úplné zvládnutie tiež trvá istý čas. Najlepšie na Gimpe je, že je úplne zadarmo na stiahnutie a neobsahuje reklamy, takže medzi vami a vašimi úpravami nebude nič prichádzať.
Adobe Photoshop CC
To najlepšie sme si možno uložili na záver. S programom Photoshop CC spoločnosť Adobe prišla s jedným z najlepších softvérov na úpravu fotografií, ktoré sú dnes na trhu k dispozícii. Táto služba prichádza s brilantnou sadou nástrojov na úpravu farieb, tvarov, kontrastov a dokonca aj na pridanie 3D návrhov. Aj keď pre začiatočníkov budú tieto funkcie spočiatku príliš skľučujúce, neexistuje lepší editor fotografií, ktorý by porazil funkcie Photoshopu CC.
Nie je to samozrejme zadarmo. Aplikácia Photoshop CC vyžaduje mesačné predplatné (bez ročnej možnosti) a vráti vás späť o 20,99 dolárov mesačne. Toto nie je vysoký poplatok vzhľadom na množstvo funkcií, ktoré prináša do tabuľky. Môžete si samozrejme tiež stiahnuť bezplatnú verziu Photoshopu, oboznámiť sa s funkciami a potom sa rozhodnúť, či chcete získať úplné predplatné. Nezabudnite to skontrolovať.
Za nákup prostredníctvom našich odkazov dostaneme províziu z predaja. Uč sa viac.