Kompletná príručka pre začiatočníkov k vývoju aplikácií (iPhone, Android a Windows)

Autor: Judy Howell
Dátum Stvorenia: 27 V Júli 2021
Dátum Aktualizácie: 12 Smieť 2024
Anonim
Kompletná príručka pre začiatočníkov k vývoju aplikácií (iPhone, Android a Windows) - Technológie
Kompletná príručka pre začiatočníkov k vývoju aplikácií (iPhone, Android a Windows) - Technológie

Výkop s úžasným nápadom

Konečne sme teda prišli na to, „čo“ potrebujeme na vývoj aplikácie. Poďme sa teraz zamerať na to, ako vyvíjať aplikáciu.

Ak máte skúsenosti s objektovo orientovanými jazykmi ako Java, C ++ atď. A skriptovacími jazykmi ako HTML, CSS atď., Programovanie aplikácie by nemal byť tvrdý oriešok. Tu sú jazyky, ktoré by ste sa museli naučiť pri vývoji aplikácií na rôznych platformách.


iOS: Cieľ C

Android: Java, XML

Windows: HTML5, CSS3, C #

Ak máte málo skúseností s programovaním jazykov, odporúčame vám podrobne sa oboznámiť s konceptmi OOPS a až potom sa pustiť do učenia sa jazykov. Nižšie sú uvedené odkazy na niektoré stránky a e-knihy, ktoré vám pomôžu porozumieť uvedeným jazykom.

Cieľ C: Cocoadevcentral

Java: Úvod do programovania v jazyku Java, Java: Kompletný odkaz

XML: W3Školy

HTML: HTML 5: funkčné

CSS3: CSS3 pre webových dizajnérov

C #: C # - Sprievodca pre začiatočníkov, C # Station

Poučil som sa z týchto online zdrojov a považujem ich za úžasné. Ak máte ďalšie zdroje na učenie, zdieľajte ich s nami nižšie v sekcii komentárov.

[Dať výstrahu: Ak programovanie nie je tvojou najsilnejšou stránkou, Môžete tiež vytvárať aplikácie BEZ učenia sa akýchkoľvek programovacích jazykov. K dispozícii je veľa webových rozhraní, ako sú ibuildapp, Appyet, AppMakr, AppsGesyer a ďalšie, ktoré vám pomôžu vytvoriť aplikáciu za pár minút a tiež bez toho, aby ste sa učili programovacie jazyky. Nežartuj.]


Testuje sa vaša aplikácia

Po vyvinutí aplikácie budete musieť aplikáciu otestovať na skutočných zariadeniach. Aj keď môžete aplikáciu kedykoľvek otestovať v simulátore IDE, pri plánovaní jej zverejnenia v obchodoch s aplikáciami potrebujete kontrolu reality. Okrem toho, vzhľadom na skutočnosť, že zariadenia s Androidom majú odlišné príchute systému Android, líšia sa veľkosťou obrazovky a interným hardvérom, je nevyhnutné aplikáciu pred zverejnením otestovať. To isté platí pre zariadenia Apple, ktoré sa dodávajú v rôznych veľkostiach a verziách. Telefóny so systémom Windows sa tiež dodávajú v rôznych veľkostiach a hardvéri. Existuje veľa testovacích služieb, ako sú Testflight, Testovanie mobilných aplikácií, uTest atď., Ktoré vám môžu pomôcť testovať vašu aplikáciu na skutočných zariadeniach. Tieto služby testujú integritu vašej aplikácie na mnohých zariadeniach a môžu vám pomôcť prekonať akékoľvek anomálie.


Odoslanie a zverejnenie vašej aplikácie

Teraz, keď ste svoju aplikáciu otestovali na zariadeniach, máte istotu, že by sa dala spustiť na zariadeniach používateľov. Po vyskúšaní aplikácie ju môžete odoslať na schválenie. Získanie schválenia môže chvíľu trvať, kým trhy aplikácií skontrolujú, či vo vašej aplikácii nie je prítomný škodlivý kód, a tiež merať užitočnosť aplikácie. Ak je však váš nápad jedinečný a kód nepoškvrnený, dostali by ste súhlas od komunity a vaša aplikácia by bola zverejnená v obchode App Store / Play Play / Market Place. Ak chcete aplikáciu zverejniť, prejdite do svojho účtu vývojára a kliknite na aplikáciu „Odoslať“.

Distribúcia

Po vyskúšaní aplikácie ju môžete odoslať na schválenie. Získanie schválenia môže chvíľu trvať, kým trhy aplikácií skontrolujú, či vo vašej aplikácii nie je prítomný škodlivý kód, a tiež merať užitočnosť aplikácie. Ak je však váš nápad jedinečný a kód nepoškvrnený, dostali by ste súhlas od komunity a vaša aplikácia by bola zverejnená v obchode App Store / Play Play / Market Place.

Tu sa však cesta nekončí. Po zverejnení aplikácie by ste ju mali urobiť viditeľnou. Toto je nepochybne jedna z najnáročnejších úloh vývojového programu mobilných aplikácií. Tu je však niekoľko tipov na zvýšenie viditeľnosti vašej aplikácie:

  • Optimalizujte svoju aplikáciu pre kľúčové slová. Ak ste vyvinuli aplikáciu, ktorá umožňuje používateľovi zarobiť peniaze, nezabudnite ju zahrnúť do popisu a názvu (ak je to možné).
  • Pri štarte predajte svoju aplikáciu ZADARMO, bez ohľadu na to, aké dobré je. Ak sa chcete držať platenej verzie, urobte si skúšobnú verziu svojej aplikácie a bezplatne ju propagujte.
  • Inzerujte v čo najväčšom počte reklamných sietí. Existuje veľa reklamných platforiem, ktoré vám môžu pomôcť načítať tisíce stiahnutí za niekoľko dní.
  • Venujte pozornosť hodnoteniu svojej aplikácie. Ak sa ľudia sťažujú na poruchy vo vašej aplikácii, opravte ich čo najskôr aktualizáciou. Ak si vaša aplikácia udržuje dobré hodnotenie, určite by to povzbudilo ďalších používateľov, aby si aplikáciu vyskúšali.
  • Pri zverejňovaní aplikácie sa určite zamerajte na správnych používateľov. Napríklad ste mohli navrhnúť aplikáciu pre konkrétnu veľkosť obrazovky. Nezabudnite teda vylúčiť používateľov s väčšou veľkosťou obrazovky.
  • Lokalizujte popis a obsah svojej aplikácie a oslovte viac používateľov.

Speňaženie z vašej aplikácie

Teraz, keď bola aplikácia úspešne zverejnená, budete musieť začať premýšľať, ktorú stratégiu uplatniť (platená, bezplatná alebo slobodná?) Na speňaženie z vašej aplikácie. Aj keď je platená možnosť lukratívna, určite by si našla menších potenciálnych kupcov. Ak by ste ho predali zadarmo, prišli by ste o svoje zisky. Preto budete musieť pred rozhodnutím o optimálnej stratégii speňaženia prehodnotiť žáner svojej aplikácie a uviesť konkurenciu na trhu.

Jednoduchšiu monetizačnú stratégiu však možno vysvetliť takto:

  1. Ak vytvárate jednorazovú aplikáciu na hranie pre iOS / Android / Windows, urobte ju poistné; ak vyvíjate pomaly progresívnu hru, predajte ju ako ZADARMO v obchodoch s aplikáciami; ak vyvíjate aplikáciu, ktorá môže používateľov nalákať na odomykanie položiek, choďte na Freemium Model.
  2. Ak vyvíjate aplikáciu pre iOS / Android a ak si myslíte, že je dostatočne produktívna, choďte na platený prístup.
  3. Ak vyrábate aplikáciu alebo hru pre iPad / Microsoft Surface, nikdy vás nenapadne nasadiť model speňaženia reklám.
  4. NEOBRÁDZAJTE používateľov nesúvisiacimi, chybnými reklamami.
  5. Rozširujte svojich používateľov prostredníctvom agresívneho sociálneho marketingu a poskytovaním praktických funkcií.

Kľúčom k speňaženiu aplikácie je uvedomenie si, že ľuďom neprekáža stiahnutie vašej aplikácie, ak to skutočne potrebujú, a neprekáža im ani zaplatenie pár dolárov, ak vedia, že to stojí za to.

To znamená, že neexistuje žiadna optimálna stratégia na speňaženie z aplikácií. Ak si dávate pozor na dostupné možnosti, môžete prispôsobiť všetky tri modely a prispôsobiť si ten, ktorý vám vyhovuje najlepšie. Prečítajte si viac informácií o optimálnom speňažovaní aplikácií v tomto článku o bezplatnom v / s platenom prístupe k aplikáciám.

To je všetko. Dúfam, že vám náš návod pomôže pri vytváraní úžasných aplikácií. 😆

Máte čo povedať? V sekcii komentárov nižšie si položte svoje otázky.

Ahoj komunita pre Android! Vitajte v ďalšej # epizóde GalaxyNote5. Tento článok a venuje niektorým problémom poznámky 5, ktoré nám boli odolané za polednýc...

Technológia inteligentných telefónov prešla za poledných pár rokov dlhou cetou. Boli čay, keď a fotoaparát v telefóne považoval za veľkú vlatnoť, ale dne a tal ...

Najviac Čítania