Ako opraviť smartphone Google Pixel 2 XL, ktorý nezapne Sprievodcu riešením problémov

Autor: Eugene Taylor
Dátum Stvorenia: 14 August 2021
Dátum Aktualizácie: 11 Smieť 2024
Anonim
Ako opraviť smartphone Google Pixel 2 XL, ktorý nezapne Sprievodcu riešením problémov - Technológie
Ako opraviť smartphone Google Pixel 2 XL, ktorý nezapne Sprievodcu riešením problémov - Technológie

Obsah

Problémy s napájaním sú zvyčajne spojené s problémami s nabíjaním a batériou. Ale na rozdiel od toho, čo si veľa ľudí myslelo, veľa prípadov problémov so napájaním zariadenia súvisí s poruchou softvéru. Platí to najmä pre nové zariadenia, pretože sa od všetkých komponentov očakáva, že budú pracovať perfektne podľa svojich predstáv. Pokiaľ nie je prítomné fyzické alebo tekuté poškodenie a nespôsobilo problémy niektorým komponentom vrátane tých, ktoré sú zapojené do procesu bootovania.

To sa stáva niektorým z prvých majiteľov zariadenia Google Pixel 2 XL, ktoré vo veľmi skorej prevádzkovej fáze prekvapivo podľahli problémom s napájaním. Ak sa náhodou aj vy zaoberáte problémom so zariadením Google Pixel 2 XL, ktorý sa nezapne, potom ste jedným z našich cieľových divákov tohto príspevku. Čítajte ďalej a dozviete sa, ktoré z možných faktorov spôsobili, že sa váš nový telefón s Androidom nezapol podľa plánu a ako vyriešiť základnú príčinu.

V prípade, že sa snažíte nájsť riešenie iného problému, prejdite na našu stránku na riešenie problémov s Pixel 2 XL, pretože sme sa už venovali niektorým z najbežnejších problémov hlásených vlastníkmi. Ak stále potrebujete našu pomoc, vyplňte náš dotazník o problémoch so systémom Android a kliknutím na tlačidlo odoslať nás kontaktujte.


Bežné faktory, ktoré môžu spôsobiť problémy s napájaním v telefóne Google Pixel 2 XL

Ak vezmeme do úvahy, že batéria a zvyšné súčasti telefónu nie sú poškodené a fungujú dobre, je pravdepodobné, že za to môžu nesprávne aplikácie a poškodené súbory nainštalované a uložené v internom úložisku. Závadná aplikácia môže tiež ovplyvniť všetky funkcie telefónu vrátane funkcií napájania. A môže to byť ešte horšie, ak chybná aktualizácia softvéru poškodila funkcie systému telefónu. Okrem zavádzania nových a vylepšených funkcií obsahujú softvérové ​​aktualizácie, najmä ich hlavné verzie, zvyčajne niektoré chyby, ktoré môžu na prijímacích zariadeniach spustiť rôzne typy problémov po aktualizácii. Rovnako ako to, čo sa stalo niektorým používateľom telefónov Pixel po nainštalovaní aktualizácie Oreo alebo Androidu 8.0. Jedným z problémov, ktorý trápi tých, ktorí si stiahli a nainštalovali aktualizáciu, sú správy SMS, ktoré na zariadení náhle prestali fungovať. Medzi možné problémy, ktoré sa môžu vyskytnúť po aktualizácii softvéru Android, môžu byť tiež problémy s napájaním.



Základnou príčinou môže byť fyzické poškodenie alebo poškodenie kvapalinou, najmä ak v minulosti došlo k pádu alebo vystaveniu telefónu tekutinám. Aj len nahromadená vlhkosť môže spôsobiť poškodenie ktoréhokoľvek z komponentov zariadenia vrátane batérie v okamihu, keď prenikne do hardvéru alebo do dosky s plošnými spojmi. Príznaky vrátane problémov s napájaním sa môžu vyskytnúť skôr alebo neskôr, ako sa očakávalo.

Problémy s napájaním, ktoré súvisia s poškodením hardvéru vášho telefónu Google Pixel 2 XL, je možné obvykle opraviť fyzickou opravou, ktorá naznačuje potrebu vyraziť do servisného strediska technickej podpory.

Ak však bolo vylúčené fyzické alebo kvapalné poškodenie z možných príčin, môžete vyskúšať niektoré prostriedky na opravu a opätovné uvedenie zariadenia do života. Ak chcete problém vyriešiť práve v tejto chvíli, môžete sa obrátiť na zvýraznené riešenia uvedené nižšie. Toto sú všeobecné metódy, ktoré sú takisto potenciálnym riešením problémov s napájaním, najmä v zariadeniach Pixel 2 XL, ktoré sa nezapnú.


Riešenia a možné opravy problémov s napájaním v zariadení Google Pixel 2 XL

Pokúste sa čo najviac určiť najpravdepodobnejšiu príčinu problému. Jedným zo spôsobov, ako to dosiahnuť, je premýšľať o tom, kedy sa objaví prvý príznak. Napríklad, problém sa začal po vykonaní zmien v niektorých nastaveniach vášho zariadenia? Alebo k tomu došlo pri inštalácii novej aktualizácie? Odpovede na tieto otázky vám pomôžu určiť, kde začať a na čom pracovať. Ak je však identifikácia možnej príčiny pre vás príliš zložitá, potom vám najlepšie vyhovuje metóda pokus-omyl. Nižšie je zvýraznený prehľad použiteľných riešení, ktoré vám pomôžu pri sledovaní riešenia problémov. Nebojte sa ich použiť, kedykoľvek budete pripravení na začatie riešenia problému.

Nabite telefón

Ako už bolo vysvetlené skôr, problémy s napájaním môžu súvisieť aj s problémami s nabíjaním. Možno bude váš prístroj schopný zapnúť, ale je to tak, že jeho batéria je úplne vybitá alebo úplne vybitá a nenabíja sa. Pripojte telefón Pixel k stene a potom ho nechajte nabíjať najmenej 30 minút, aby ste zaistili, že to nebude spôsobovať vaše ťažkosti. To by mal byť dostatok času na to, aby nazhromaždil dostatok energie na opätovné naštartovanie. Pri nabíjaní zariadenia tiež používajte iba originálne nabíjacie zariadenie (OEM). Niektoré nabíjačky, adaptéry alebo káble tretích strán nie sú skutočne kompatibilné s vaším prístrojom, čo môže spôsobiť problémy, napríklad chyby nabíjania. Telefón môžete nabíjať zapojením do sieťovej zásuvky alebo do portu počítača.

Ak je to potrebné, poskytnite svojmu zariadeniu viac času na nabitie tak, že ho budete pripájať k zdroju napájania aspoň hodinu alebo dve. Ak sa to potom ani potom nenabíja, musíte najskôr vyriešiť problém s nabíjaním. Po nabití sa zariadenie pravdepodobne znova zapne.

Vynútiť reštart alebo vynútený reštart

Sú chvíle, kedy by ľudia povedali, že sa ich zariadenie nezapína, pretože jeho obrazovka zostáva čierna. Je možné, že problém, s ktorým sa stretávajú, je na čiernej obrazovke a nesúvisí s napájaním.Zvyčajne sa to stane, keď dôjde k zlyhaniu aplikácie alebo systému Android, čo nakoniec spôsobí uviaznutie zariadenia na čiernej obrazovke. Ak to chcete vylúčiť z možných príčin, môže vám pomôcť vykonanie silového reštartu zariadenia. Ak ste to ešte neurobili, reštartujte Google Pixel 2 XL podľa týchto pokynov:

  1. Stlačte a podržte stlačené tlačidlo Vypínač aspoň na 30 sekúnd alebo kým sa nezobrazí logo Google.
  2. Keď Logo Google uvoľnite tlačidlo.

Ak sa na displeji nič nezobrazuje, nechajte ho nabiť viac času.

Podobne ako pri bežnom reštarte, vynútený reštart alebo vynútený reštart nebude mať vplyv na žiadne údaje v zariadení, takže je to bezpečný proces.

Zavádzanie do bezpečného režimu (ak je to možné)

Za predpokladu, že je váš telefón už schopný napájania, skúste spustiť počítač v bezpečnom režime a diagnostikovať aplikácie tretích strán. To vám pomôže zabrániť tomu, aby sa rovnaký problém vyskytol neskôr, najmä keď ho spúšťa chybná aplikácia. Pokúste sa diagnostikovať aplikácie pri používaní zariadenia v bezpečnom režime. Ak máte podozrenie na zlé aplikácie, môžete ich deaktivovať alebo odinštalovať zo zariadenia. Tu je príklad, ako prejsť do núdzového režimu na zariadení Google Pixel 2 XL:

  1. Stlačte a podržte Vypínač na pár sekúnd.
  2. Potom klepnite na možnosť a podržte ju Vypnúť na obrazovke.

Keď sa v dolnej časti obrazovky zobrazí štítok Núdzový režim, znamená to, že už ste v Núdzovom režime.

Ďalším spôsobom, ako nabootovať do bezpečného režimu v telefóne Pixel 2 XL, je tento spôsob:

  1. Stlačte tlačidlo Vypínač až pokým Logo Google objaví sa.
  2. Keď uvidíte začatie animácie, stlačte a podržte ikonu Tlačidlo zníženia hlasitosti na vašom zariadení.
  3. Stále držíte Tlačidlo hlasitosti až pokým Bezpečnostný mód v dolnej časti obrazovky sa zobrazí štítok.

V bezpečnom režime môžete diagnostikovať aplikácie alebo v prípade potreby odstrániť všetky podozrivé aplikácie. Postupuje sa takto:

  1. Pripojte telefón k nabíjačke a nechajte ho nabiť.
  2. Potiahnite prstom nahor po Ikona šípky v dolnej časti domovskej obrazovky. Ak tak urobíte, zobrazí sa zoznam aplikácií.
  3. Ísť do nastavenie.
  4. Klepnite na Aplikácie.
  5. Vyhľadajte a vyberte požadovanú aplikáciu.
  6. Ak systémové aplikácie nie sú viditeľné, klepnite na ikonu Ikona ponuky vpravo hore a potom vyberte Zobraziť systém možnosť.
  7. Klepnite na Vynutene zastavenie potom klepnite na Ok.
  8. Klepnite na Skladovanie potom klepnite na Zmazať dáta. Týmto krokom resetujete aplikáciu a odstránite uložené informácie alebo údaje v aplikácii. Táto možnosť nemusí byť k dispozícii pre niektoré aplikácie, najmä pre predinštalované alebo predinštalované aplikácie.
  9. Nakoniec klepnite na Ok potvrdiť akciu.

Po dokončení diagnostiky aplikácií v núdzovom režime sa môžete vrátiť späť do normálneho režimu jednoduchým reštartovaním telefónu.

Poznámka: Všetky aplikácie tretích strán sú dočasne deaktivované alebo nepracujú v bezpečnom režime, takže bude pre vás jednoduchšie určiť, či je problém spojený s aplikáciou tretej strany v telefóne.

Pripojte svoj Google Pixel 2 XL k počítaču

Ak máte k dispozícii počítač, môžete ho použiť na riešenie problémov so zariadením. Ak je počítač schopný rozpoznať a komunikovať s vaším telefónom Google Pixel 2 XL, znamená to, že váš telefón je stále nažive a pravdepodobne len uviazol na čiernej obrazovke. Postupuje sa takto:

  1. Odpojte kábel od napájacieho adaptéra.
  2. Skontrolujte a uistite sa, že je váš počítač zapnutý a pripojený k zdroju napájania.
  3. Pripojte svoj Google Pixel 2 XL k USB portu vášho počítača pomocou dodávaného USB kábla.
  4. Počkajte asi 15 minút.
  5. Po uplynutí času odpojte a znova pripojte kábel od telefónu. Urobte to do 10 sekúnd.
  6. Ak sa do 1 minúty zobrazí ikona batérie, znamená to, že je telefón vypnutý a nabíja sa.
  7. Ak vidíte červené svetlo, znamená to, že batéria je úplne vybitá alebo vybitá.
  8. Ak uvidíte blikajúce červené svetlo, znamená to, že vaše zariadenie nemá dostatok energie na zapnutie.
  9. Nechajte telefón nabitý najmenej 30 minút.
  10. Po 30 minútach nabíjania stlačte a podržte tlačidlo Vypínač na niekoľko sekúnd, potom klepnite na obrazovke na možnosť Reštartovať.

Použite nástroj na obnovu a opravu systému Android

Ak vám už došli možnosti a stále sa vám nedarí zapnúť Google Pixel 2 XL, môžete sa pokúsiť o prístup a opravu systému zariadenia v prípade potreby pomocou softvéru na obnovenie alebo opravu systému Android. Toto je však iba voliteľné. Ak to chcete vyskúšať, môžete online vyhľadať najlepší možný a kompatibilný softvér na obnovu a opravu systému Android pre vaše zariadenie. Pred stiahnutím preferovaného softvéru si prečítajte predchádzajúce recenzie, aby ste sa naučili klady a zápory založené na skutočnom výkone, a potom sa rozhodnite, či do toho ísť, alebo nie. Keď sa rozhodnete, stiahnite si a nainštalujte preferovaný softvér, ktorý chcete použiť, a potom postupujte podľa pokynov na obrazovke a pokračujte v skutočnom procese obnovy alebo opravy systému Android.

Vyostrite problém a vyhľadajte ďalšiu pomoc

Ak žiadna z predchádzajúcich metód nedokáže problém vyriešiť a váš Google Pixel 2 XL sa stále nezapína, kontaktujte operátora zariadenia alebo podporu Google, aby ste problém eskalovali a získali ďalšiu pomoc a ďalšie možnosti. Postupovanie problému sa tiež odporúča, ak sa problém začal po nainštalovaní novej aktualizácie softvéru. Tým umožníte tímu Google zaradiť ho medzi problémy po aktualizácii, ktoré by mali byť opravené v nasledujúcej aktualizácii.

Alebo ak je vaše zariadenie stále v záruke, môžete namiesto toho zvážiť využitie záruky - v prípade potreby buď servis alebo výmenu jednotky.

Spojte sa s nami

Sme vždy otvorení vašim problémom, otázkam a návrhom, takže nás môžete kedykoľvek kontaktovať vyplnením tohto formulára. Toto je bezplatná služba, ktorú ponúkame, a nebudeme vám za ňu účtovať ani cent. Upozorňujeme však, že každý deň dostávame stovky e-mailov a je nemožné, aby sme odpovedali na každý z nich. Sme si však istí, že si prečítame každú správu, ktorú dostaneme. Pre tých, ktorým sme pomohli, povedzte nám, prosím, zdieľanie našich príspevkov so svojimi priateľmi alebo jednoducho označte, že sa vám páči naša stránka na Facebooku a Google+, alebo nás sledujte na Twitteri.

Inviiblehield vždy nahradil chránič obrazovky, ak a zlomí pri používaní, a teraz ponúkajú Inviiblehield creen Záruka plán, ktorý obahuje až 100 doláro...

martphone, tolný počítač, prenoný počítač a tabletový počítač poločnoť Lenovo má zariadenie, ktoré prichádza nekôr v tomto roku a ktoré a zdá...

Najviac Čítania