Nový #Google Pixel XL (#PixelXL) má čiernu 3450 mAh batériu, ktorá by podľa výsledkov testov mohla vydržať, podľa výsledkov testu, až 32 hodín hovoru cez 3G. Tento 5,5-palcový telefón je vybavený štvorjadrovým čipom Qualcomm MSM8996 Snapdragon 821 s natívnym operačným systémom Android 7.1 Nougat. Nie je potrebné hovoriť, že na to, aby ste mohli využívať všetky tieto funkcie, je potrebná nabitá batéria. Čo by ste však robili, keby sa vaše zariadenie jedného dňa už nenabíjalo?
Google Pixel XL a jeho malý brat sa zatiaľ tešia skutočne dobrej spätnej väzbe od majiteľov, ktorí z týchto nových telefónov zažili niečo dobré. Ale už tu boli správy, že niektoré jednotky odmietajú účtovať, a keď sa vám to stane, navrhujem vám urobiť toto:
Krok 1: Vylúčte možnosť zlyhania systému alebo dočasného problému s firmvérom
Firmvér havaruje častejšie, ako si myslíte, a keď k nemu dôjde, veľa vecí nebude fungovať alebo sa to ovplyvní a jednou z nich je proces nabíjania. Veríme, že proces nabíjania je skôr doplnkom hardvérového procesu, ale v skutočnosti zahŕňa firmvér. V skutočnosti v tomto procese zohráva veľkú úlohu firmvér. Ak sa teda zrúti, telefón sa prirodzene nebude nabíjať alebo nedokáže zistiť ani prúd, ktorý preteká jeho obvodmi. Ak chcete vylúčiť túto možnosť, urobte postup Vynútené reštartovanie: stlačte a podržte vypínač po dobu 10 sekúnd alebo kým sa telefón nespustí. Po úspešnom reštartovaní zariadenia sa pokúste znova nabiť.Krok 2: Pripojte nabíjačku a pripojte zariadenie
Po vykonaní procedúry núteného reštartu a bez ohľadu na to, či bola úspešná, alebo nie, skúste pripojiť telefón k nabíjačke, ktorá je už zapojená. Ak sa zlyhanie firmvéru opravilo a ak je hardvér vášho zariadenia v poriadku, mali by ste vidieť obvyklé značky nabíjania. Ak sa nezobrazia, vykonajte procedúru vynúteného reštartu znova, keď je zariadenie zapojené. Ak problém pretrváva aj potom, pokračujte ďalším krokom.
Krok 3: Skontrolujte nabíjačku aj kábel USB
Po vykonaní prvých dvoch krokov je čas fyzicky skontrolovať nabíjačku alebo napájací adaptér a kábel USB. Pokiaľ ide o nabíjačku, najskôr skontrolujte port. Skontrolujte, či nie sú nečistoty, vlákna alebo či nie sú korodované. O problém by sa mal postarať prúd stlačeného vzduchu. Po skontrolovaní, či je nabíjačka a jej port v poriadku, skontrolujte kábel USB.
Prejdite prstami z jedného konca na druhý, aby ste cítili, či niečo nie je normálne. Ak napríklad cítite hrčky alebo praskliny, môže to byť dôvod, prečo sa telefón nenabíja.
Možno budete chcieť overiť, či funguje iná nabíjačka, o ktorej viete, že funguje, alebo kábel USB, o ktorom viete, že nemá chybu. Môžete tiež skúsiť pripojiť telefón k počítaču a zistiť, či sa nabíja alebo je detekovaný.
Po overení, že nejde o problém s nabíjačkou ani káblom a problém stále pretrváva, pokračujte ďalším krokom.
Krok 4: Skontrolujte nabíjací port telefónu
Musíte len fyzicky skontrolovať port, či neobsahuje nečistoty, vlákna, koróziu a či nie sú ohnuté kolíky alebo konektory. Krátka čierna stlačeného vzduchu vás zbaví zvyškov a korózie alebo môžete port vyčistiť pomocou kefy s mäkkými štetinami. Pokiaľ ide o ohnuté špendlíky, skúste ich narovnať pomocou pinzety, ale buďte opatrní, aby ste ďalej nepoškodili.
Ak port ukazuje, že je čistý a nie sú ohnuté kolíky, potom to môžete urobiť.