Obsah
Jedným z bežných problémov mnohých používateľov Galaxy Note9 je riešenie reklám alebo kontextových okien. Tieto kontextové okná sa zvyčajne zobrazujú v dôsledku zlých aplikácií alebo škodlivého softvéru, takže najlepším riešením problémov je jednoduché vymazanie telefónu s obnovením továrenských nastavení. Môžete sa tiež pokúsiť odstrániť aplikácie jednotlivo po potvrdení problému pomocou postupu v núdzovom režime. Viac podrobností nájdete v našich návrhoch nižšie.
Problém: Galaxy Note9 neustále zobrazuje kontextové okná alebo aplikácie na údržbu
Po reakcii na podvod som si stiahol niekoľko antivírusových aplikácií. Bolo to asi pred asi mesiacom. Posledných pár dní mi chodia oznámenia o údržbe zariadenia na celú stránku, teda „chladenie alebo čistenie“, potom jedna alebo dve reklamy na celú stránku. Tieto stránky sa zobrazia kedykoľvek, keď píšem text alebo čítam článok. Pokúsil som sa odinštalovať všetky aplikácie na údržbu, ale stále sa to deje. Teraz som v bezpečnom režime, ale neviem, čo hľadám ...
Riešenie: Jednou z taktík, ktorú používajú vývojári škodlivého softvéru, je presvedčiť používateľov, aby verili, že ich zariadenie je infikované vírusom alebo vyžaduje čistenie alebo údržbu, a aby si ho mohli vyriešiť, musia si nainštalovať konkrétnu aplikáciu. Zjavne ste spadli do tej pasce, takže existujú dva spôsoby, ako to napraviť.
Identifikujte zlú aplikáciu
V mnohých prípadoch sú kontextové okná reklamy výsledkom nainštalovania nesprávnej aplikácie. Na vyriešenie problému je zvyčajne potrebné prejsť na hlavnú príčinu odstránením problémovej aplikácie. Aby sme vám s tým pomohli, musíte najskôr potvrdiť, či sa skutočne jedná o zlý problém s aplikáciou. Môžete to urobiť reštartovaním telefónu do bezpečného režimu. V tomto režime budú blokované všetky aplikácie tretích strán alebo stiahnuté aplikácie. Pokiaľ teda pri spustení vášho Note9 v bezpečnom režime neexistujú žiadne kontextové okná, je to potvrdenie nášho tušenia. Potom môžete začať proces identifikácie, ktorá z vašich aplikácií je na vine.
Ak chcete reštartovať Note9 do bezpečného režimu, postupujte takto:
- Vypnite zariadenie.
- Stlačte a podržte vypínač po obrazovke s menom modelu.
- Keď sa na obrazovke zobrazí „SAMSUNG“, uvoľnite vypínač.
- Ihneď po uvoľnení vypínača stlačte a podržte kláves zníženia hlasitosti.
- Podržte stlačené tlačidlo zníženia hlasitosti, kým sa zariadenie nedokončí.
- Núdzový režim sa zobrazí v ľavom dolnom rohu obrazovky.
- Keď sa zobrazí Núdzový režim, uvoľnite tlačidlo zníženia hlasitosti.
- Sledujte telefón a skontrolujte problém.
Ako už bolo spomenuté vyššie, ak v bezpečnom režime nie sú vôbec žiadne reklamy alebo vyskakovacie okná, znamená to, že máte zlý problém s aplikáciou. Potom musíte pomocou metódy eliminácie určiť problémovú aplikáciu. Neexistuje žiadny priamy spôsob, ktorý vám pomôže identifikovať vinníka, takže potrebujete trpezlivosť pri zúžení podozrivých aplikácií. Začnite odinštalovaním najnovšej aplikácie, ktorú ste si nainštalovali. Ak odstránenie tejto aplikácie nezmení situáciu, prejdite na ďalšiu. Keď sa kontextové okná po odinštalovaní aplikácie zastavia, znamená to, že ste odstránili príčinu problému. Uistite sa, že danú aplikáciu znova neinštalujete.
Ak chcete zistiť, ktorá z vašich aplikácií spôsobuje problémy, mali by ste telefón zaviesť späť do bezpečného režimu a postupovať podľa týchto krokov:
- Spustite počítač do bezpečného režimu.
- Skontrolujte problém.
- Keď potvrdíte, že je na vine aplikácia tretej strany, môžete začať odinštalovať aplikácie jednotlivo. Navrhujeme, aby ste začali s najnovšími, ktoré ste pridali.
- Po odinštalovaní aplikácie reštartujte telefón do normálneho režimu a skontrolujte problém.
- Ak váš Note9 stále zobrazuje kontextové okná, opakujte kroky 1-4.
Obnovenie výrobných nastavení
Najlepším spôsobom, ako odstrániť malvér alebo zlé aplikácie, je utretie telefónu s obnovením továrenských nastavení. Potom, čo vrátite všetky nastavenia softvéru na pôvodné hodnoty a odstránite všetky aplikácie, môžete začať filtrovať svoje aplikácie a ubezpečiť sa, že do nich pridáte iba tie od renomovaných vývojárov. Ak sa kontextové okná po inštalácii aplikácií vrátia, znamená to, že ste zmeškali tú zlú. V takom prípade môžete vykonať ďalšie kolo obnovenia továrenských nastavení a znova filtrovať svoje aplikácie.
Obnovenie továrenských nastavení poznámky 9:
- Vytvorte si zálohu svojich osobných údajov.
- Vypnite zariadenie.
- Stlačte a podržte tlačidlá zvýšenia hlasitosti a Bixby a potom stlačte a podržte vypínač.
- Keď sa zobrazí zelené logo Androidu, uvoľnite všetky klávesy (asi 30 - 60 sekúnd sa zobrazí „Inštalácia aktualizácie systému“ pred zobrazením možností ponuky Obnovenie systému Android).
- Niekoľkokrát stlačte tlačidlo zníženia hlasitosti, aby ste zvýraznili „vymazanie údajov / obnovenie továrenských nastavení“.
- Stlačením tlačidla napájania vyberte.
- Stláčajte kláves zníženia hlasitosti, kým sa nezvýrazní možnosť „Áno - vymazať všetky údaje používateľa“.
- Stlačením tlačidla napájania vyberte a spustite hlavný reset.
- Keď je hlavný reset dokončený, zvýrazní sa položka „Reštartovať systém teraz“.
- Stlačením vypínača reštartujte zariadenie.
Zabráňte inštalácii zlých aplikácií
Ste prvá obranná línia vášho telefónu. Ak si bezstarostne nainštalujete ľubovoľnú aplikáciu, je možné, že telefón nakoniec nakazíte. Pri výbere aplikácie je dôležité vziať do úvahy výrobcu tejto aplikácie. Vytvorenie aplikácie, hoci je to jednoduché, vyžaduje zdroje. Neexistuje nič ako „bezplatná“ aplikácia a niektorí vývojári môžu navrhovať svoje produkty tak, aby mohli niečo získať späť, keď si ich používateľ nainštaluje. Ak je to povolené, môžu aplikácie zhromažďovať osobné údaje, sledovať váš zvyk prehliadania alebo zhromažďovať ďalšie informácie, ktoré je možné predať iným stranám. Niektoré aplikácie môžu byť zneužité až natoľko, aby umožňovali pravidelné zobrazovanie reklám alebo vyskakovacích okien. Táto schéma môže generovať peniaze pre vývojárov, ale pre používateľa zariadenia môže byť veľmi nepríjemná alebo frustrujúca.
Ak na svojom zariadení nechcete rušivé vyskakovacie okná s reklamami, inštalujte iba aplikácie, ktoré nie sú určené na únos systému. Pretože neexistuje žiadny priamy spôsob, ako zistiť, ktorá aplikácia je dobrá alebo zlá, musíte byť pri ich výbere veľmi opatrní. Jedným zo spôsobov, ako to urobiť, je skontrolovať recenzie danej aplikácie pred jej nainštalovaním inými používateľmi. Ďalším spôsobom je prieskum, ktorý sa týka vývojára aplikácie. Na to môžete použiť Google. Spravidla sa vyhýbajte aplikáciám od neznámych alebo podozrivých vývojárov. Čím menej aplikácie nainštalujete, tým menšia je pravdepodobnosť problému vo vašom zariadení.
Použite antivírusovú aplikáciu
Vo svete Androidu sa medzi dobrými a zlými ľuďmi neustále bojuje mačka a myš. Dôrazne však odporúčame, aby ste si do zariadenia nainštalovali jednu dobrú antivírusovú aplikáciu, ktorá zabráni inštalácii zlých aplikácií. Uistite sa, že máte iba jeden, pretože dva alebo viac môže vážne viesť k problémom s výkonom.