Obsah
Byť neustále posiaty reklamami alebo vyskakovacími oknami je jedným z najnepríjemnejších zážitkov v systéme Android. Dnešná príručka na riešenie problémov vám poradí, ako sa týchto digitálnych škodcov zbaviť. Aj keď to robíme pre # používateľov GalaxyNote8, naše návrhy sa dajú použiť aj na akékoľvek zariadenie Samsung, ktoré používate, takže si túto stránku nezabudnite uložiť ako záložku.
Dnešný problém: Ako opraviť Galaxy Note8, ktorý neustále zobrazuje kontextové okná s reklamami
Reklamy sa na mojom telefóne neustále objavujú. Počas dňa sa to stane najmenej 40 - 50 krát. V ľavom dolnom rohu je štvorcový rámček s textom „deaktivovať“. Môj operátor mobilného telefónu sa pokúsil robiť veci na konci a nechal ma urobiť niečo na telefóne a problém sa nevyriešil. Jedinou ďalšou možnosťou, ktorú musím urobiť, ak to nie je možné opraviť, je vykonať v telefóne obnovenie z výroby, kde stratím všetko, čo nie je zálohované. vieš, ako problém vyriešiť bez toho, aby som musel robiť obnovenie z výroby? - Jedsgirln08
Riešenie: Ahoj Jedsgirln08. Trvalé reklamy alebo kontextové okná vo vašom Note8 znamenajú, že zariadenie bolo infikované adwarom alebo inou zlou aplikáciou, ktorá slúži ako brána pre inštaláciu ďalších škodlivých aplikácií. To sa môže stať, ak ste otvorili e-mail a klikli na pascový odkaz, navštívili škodlivé webové stránky vo svojom webovom prehliadači alebo nainštalovali podozrivé aplikácie. Toto sú tri najbežnejšie spôsoby infikovania zariadenia so systémom Android a bohužiaľ jedinou účinnou metódou riešenia problému sú:
- najskôr vykonajte obnovenie továrenských nastavení
- zabrániť opätovnému infikovaniu telefónu po obnovení.
Naskenujte svoj telefón pomocou antivírusových aplikácií
Zatiaľ čo niektorí používatelia predtým dokázali vyriešiť kontextové okná reklám skenovaním svojho zariadenia pomocou antivírusovej aplikácie, pre vás to môže, ale nemusí fungovať. Medzi vývojármi antivírusov a škodlivými stranami, ktoré vytvárajú tieto záludné aplikácie alebo vírusy, vždy existuje hra na mačku a myš. Ak je malware alebo kontextové okná vo vašom telefóne v súčasnosti zastarané, môžu ich odstránenie z telefónu pomôcť novšie antivírusové definície.
V Obchode Play je veľa bezplatných antivírusových aplikácií, ktoré môžete vyskúšať (pri niektorých z nich buďte opatrní, pretože niektoré zlé aplikácie môžu pôsobiť rovnako ako legálne antivírusové aplikácie). Snažte sa zostať pri známych značkách ako AVG, Norton atď. Pri hľadaní možností sa pokúste vykonať hĺbkovú analýzu pomocou prieskumu. Môžete začať kontrolou tohto zoznamu dobrých antivírusových aplikácií.
Keď sa rozhodnete, ktorú antivírusovú aplikáciu budete používať, neinštalujte inú podobnú aplikáciu a spustite ich naraz. Skenovanie zariadenia dvoma antivírusovými aplikáciami môže spôsobiť problémy s výkonom. Ak chcete vyskúšať iný, nezabudnite pred inštaláciou druhého odstrániť prvý.
Spustite počítač do bezpečného režimu
Ak sa tieto kontextové okná zobrazili po nainštalovaní konkrétnej aplikácie, alebo ak máte podozrenie, že ich príčinou je nejaká aplikácia, môžete skúsiť zaviesť telefón do bezpečného režimu. Núdzový režim blokuje spustenie aplikácií a služieb tretích strán, takže je dobrá cesta k odstráneniu nechcených aplikácií. Pomôže vám to tiež zistiť, či je vaša predstava o možnom probléme s aplikáciou tretej strany správna.
Spustenie zariadenia do bezpečného režimu:
- Vypnite zariadenie.
- Stlačte a podržte vypínač napájania popri obrazovke názvu modelu, ktorá sa zobrazuje na obrazovke.
- Keď sa na obrazovke objaví SAMSUNG, uvoľnite vypínač.
- Ihneď po uvoľnení vypínača stlačte a podržte kláves zníženia hlasitosti.
- Podržte stlačené tlačidlo zníženia hlasitosti, kým sa zariadenie nedokončí.
- Keď sa v ľavom dolnom rohu obrazovky zobrazí Núdzový režim, uvoľnite tlačidlo zníženia hlasitosti.
- Nechajte telefón nejaký čas bežať a skontrolujte, či sa vyskakovacie okná vrátia. Ak to neurobia, znamená to, že sa tu zobrazuje aplikácia tretej strany.
Ak chcete zistiť, ktorá z vašich aplikácií spôsobuje problémy, mali by ste telefón zaviesť späť do bezpečného režimu a postupovať podľa týchto krokov:
- Spustite počítač do bezpečného režimu.
- Skontrolujte problém.
- Keď potvrdíte, že je na vine aplikácia tretej strany, môžete začať odinštalovať aplikácie jednotlivo. Navrhujeme, aby ste začali s najnovšími, ktoré ste pridali.
- Po odinštalovaní aplikácie reštartujte telefón do normálneho režimu a skontrolujte problém.
- Ak je váš Note8 stále problematický, opakujte kroky 1-4.
- Pokračujte v rovnakom cykle, kým nenájdete vinníka.
Utrite telefón
Ak nemôžete Note8 naštartovať do bezpečného režimu alebo ak problém pretrváva aj po odinštalovaní všetkých aplikácií tretích strán, vašou jedinou ďalšou voľbou je obnovenie továrenských nastavení.
Obnovenie továrenských nastavení poznámky 8:
- Vytvorte si zálohu svojich dát pomocou Smart Switch.
- Vypnite zariadenie.
- Stlačte a podržte tlačidlá zvýšenia hlasitosti a Bixby a potom stlačte a podržte vypínač.
- Keď sa zobrazí zelené logo Androidu, uvoľnite všetky klávesy (asi 30 - 60 sekúnd sa zobrazí „Inštalácia aktualizácie systému“ pred zobrazením možností ponuky Obnovenie systému Android).
- Niekoľkokrát stlačte tlačidlo zníženia hlasitosti, aby ste zvýraznili „vymazanie údajov / obnovenie továrenských nastavení“.
- Stlačením tlačidla napájania vyberte.
- Stláčajte kláves zníženia hlasitosti, kým sa nezvýrazní možnosť „Áno - vymazať všetky údaje používateľa“.
- Stlačením tlačidla napájania vyberte a spustite hlavný reset.
- Keď je hlavný reset dokončený, zvýrazní sa položka „Reštartovať systém teraz“.
- Stlačením vypínača reštartujte zariadenie.
Obnovte firmvér
Prípadne môžete tiež vyčistiť firmvér zariadenia a vyčistiť ho. Blikanie je ekvivalentom systému Android ako inštalácia novej verzie operačného systému Android prepísaním aktuálnej verzie. Postupy sa líšia podľa modelu telefónu, takže chcete byť opatrní, aby ste postupovali podľa dobrého sprievodcu konkrétnym modelom telefónu. Nechcete svoj Note8 murovať pomocou firmvéru iného operátora. Blikanie sa zvyčajne neodporúča bežným používateľom iba kvôli rizikám, ktoré s tým súvisia, takže ak ste o tom ešte nepočuli, môžete nechať spoločnosť Samsung, aby to urobila za vás. Spoločnosť Samsung oficiálne neodporúča, aby si používatelia telefónom blikali sami. Stačí preniesť zariadenie do servisného strediska Samsung a nechať ho utrieť telefón. Rovnako ako obnovenie továrenských nastavení vymaže vaše údaje, takže predtým, ako vyrazíte, nezabudnite súbory zálohovať.
Ako zabrániť tomu, aby váš Note8 napadli vyskakovacie okná alebo vírusy?
Najbežnejším dôvodom, prečo vyskakovacie okná alebo vírusy infikujú zariadenie, je inštalácia nesprávnej aplikácie. Niektoré z týchto aplikácií sa na začiatku môžu javiť ako legitímne. Prichádzajú vo všetkých formách, ako sú hry, aplikácie na zvýšenie produktivity, aplikácie na prispôsobenie alebo dokonca zoznamovacie aplikácie. Po nainštalovaní bude možno niekoľko nasledujúcich dní fungovať dobre, ale neskôr sa transformuje do škodlivej podoby, aby vaše zariadenie ovládli iné aplikácie alebo vírusy. Niektorý malware môže uniesť aplikáciu Obchod Play alebo váš webový prehliadač, aby mohli zobrazovať reklamy alebo presmerovať na stránku sťahovania v Obchode Play. Iné jednoducho prevezmú celý operačný systém a prinútia ho robiť ďalšie úlohy na pozadí.
Preto, aby ste zabránili opätovnému infikovaniu zariadenia po obnovení továrenských nastavení, sa ubezpečte, že inštalujete iba dôveryhodné aplikácie. Držte sa oficiálnych aplikácií a vyhnite sa tým od pochybných vývojárov. Ak si nie ste istí, či niekomu môžete dôverovať alebo nie, skontrolujte recenzie od ostatných používateľov. Ak tam aplikácia bola už nejaký čas, niektorí používatelia už mohli na ňu poskytnúť recenzie. Ak dôjde k opätovnému infikovaniu vášho telefónu po obnovení továrenských nastavení, znamená to, že niektorá z nainštalovaných aplikácií je chybná. V takom prípade by ste mali vykonať ďalšie kolo obnovenia továrenských nastavení. Potom sa uistite, že odvádzate lepšiu prácu pri kontrole, ktoré aplikácie sa majú znova nainštalovať. Ak sa to bude opakovať stále, môžete za to iba vy.