Obsah
Ak má obrazovka Google Pixel 3 zmenenú farbu alebo zobrazuje čiary, najpravdepodobnejším dôvodom je fyzický problém. Tento článok je určený na poučenie používateľov telefónu Pixel 3, čo majú robiť, keď čelia tomuto problému. Ak patríte k nešťastníkom, ktorí majú problém, zistite, čo robiť.
Problém: Problém so zafarbením obrazovky Google Pixel 3
Obrazovka v mojom telefóne Pixel 3 sa včera večer zbláznila. Používal som ho s asi 15% batériou vľavo a zrazu sa na ľavej strane obrazovky objavila oranžová čiara zhora nadol. Potom začala čierna ľavá strana obrazovky vyplňovať čiernu škvrnu. Šiel som spať v nádeji, že po vybití batérie a opätovnom nabití to bude fungovať, ale nie. Keď som stlačil vypínač, blikal rôznymi farbami a čierna škvrna tam stále je. Nie je to vôbec funkčné, nemôžem nič robiť. Snažil som sa to tvrdo resetovať, ale je to nemožné. Obrazovka je v skvelom stave, až na to, že si teraz všimnem malú oranžovú „bublinu“ vo vnútri obrazovky, kde oranžová čiara vznikla. Nabíjam to v stojane Google a môžem povedať, že sa nabíja, ale netuším, čo ďalej. Nejaké nápady?
Riešenie: Oprava tohto problému nemá priame riešenie. Zmena farby obrazovky je väčšinou spôsobená fyzickými problémami, ale v niektorých prípadoch môže byť na vine aj zlá aplikácia alebo závada softvéru. Podľa pokynov na riešenie problémov uvedených nižšie zistíte, čo môžete urobiť na vyriešenie problému.
Reštartujte zariadenie
Prvým krokom pri riešení problémov, ktorý chcete urobiť, je obnovenie systému. Niektoré chyby sú dočasné a reštartovanie systému spôsobí ich odstránenie. Simuláciou účinkov „vyťahovania batérie“ efektívne čistíte pamäť RAM a naštartujete celý systém. Postupuje sa takto:
Stlačte a podržte vypínač 30 a viac sekúnd a až sa na obrazovke zobrazí logo, uvoľnite ho.
Na rozdiel od iných zariadení, v ktorých musíte stlačiť a podržať niekoľko klávesov, stačí iba vypínač na telefónoch Pixel a znova na ne reaguje hardvérovo. Takže ak sa skutočne naštartuje, bol by to koniec problému, ale pokúste sa to urobiť ešte niekoľkokrát, ak prvý pokus nefunguje. Potom a vaše zariadenie stále nereaguje, vyskúšajte ďalšie riešenie.
Skontrolujte, či nie je zlá aplikácia tretej strany
Jedným z dôvodov, ktorým môžeme tento problém pripísať, je zlá aplikácia. Ak sa problém vyskytol z ničoho nič, je možné, že ste si nainštalovali novú aplikáciu, ktorá narúša systém Android. V niektorých prípadoch môže aktualizácia aplikácie spôsobiť nestabilitu a viesť k najrôznejším problémom. Ak chcete skontrolovať, či nejde o zlý problém s aplikáciou, reštartujte zariadenie do bezpečného režimu podľa nasledujúcich pokynov:
- Stlačte a podržte tlačidlo napájania.
- Na obrazovke klepnite na vypínač a podržte ho.
- Klepnite na OK.
- Keď sa v dolnej časti obrazovky zobrazí „Núdzový režim“, počkajte, či problém zmizne.
Pamätajte, že bezpečný režim blokuje tretie strany alebo stiahnuté aplikácie. Ak problém v bezpečnom režime zmizne, môžete sa staviť, že na vine je niektorá z aplikácií. Ak chcete zistiť, ktoré zo stiahnutých aplikácií spôsobujú problém, postupujte takto:
Ak chcete opustiť bezpečný režim, reštartujte zariadenie.
- Postupne odinštalujte nedávno stiahnuté aplikácie. Po každom odstránení reštartujte zariadenie. Zistite, či odstránenie tejto aplikácie problém vyriešilo.
- Po odstránení aplikácie, ktorá spôsobuje problém, môžete znova nainštalovať ďalšie aplikácie, ktoré ste odstránili.
Obnovenie nastavení pomocou režimu obnovenia
Ak je príčinou problému softvérová chyba, s najväčšou pravdepodobnosťou ju odstránite obnovením výrobných nastavení (alebo hlavným resetom). Najskôr chcete reštartovať zariadenie do režimu obnovenia, čo je samostatné softvérové prostredie od systému Android. Funguje nezávisle na OS Android, takže ak problém spočíva iba na Androide, musí pomôcť vymazanie zariadenia a obnovenie predvolených nastavení všetkých softvérov. V režime obnovenia nebude Android fungovať a vy sa namiesto toho zobrazia možnosti režimu obnovenia. Ak sa vám podarilo úspešne zaviesť do režimu obnovy a bude chýbať sfarbenie obrazovky, pokračujte v obnovení továrenských nastavení. Nižšie uvádzame kroky, ako zaviesť do režimu obnovenia a obnoviť výrobné nastavenia.
- Vypnite Google Pixel 3 XL. Toto je dôležité. Ak ju nemôžete vypnúť, nikdy nebudete môcť zaviesť do režimu obnovenia. Ak sa vám nedarí zariadenie pravidelne vypínať pomocou vypínača, počkajte, kým sa batéria telefónu nevybije. Potom telefón nabite 30 minút pred zavedením do režimu obnovy.
- Stlačte a podržte tlačidlá Power + Volume Down, kým sa nezobrazí režim bootloaderu (obrázok systému Android so štartom nad ním), potom ho uvoľnite.
- Vyberte režim obnovenia. Môžete použiť tlačidlá hlasitosti na prechádzanie dostupných možností a tlačidlo napájania na výber. Zariadenie chvíľu blikne úvodnou obrazovkou Google a potom sa reštartuje v režime obnovenia.
- Ak sa zobrazuje obrázok rozbitého systému Android s vytlačeným „No Command“ na obrazovke, stlačte a podržte vypínač. Raz stlačte tlačidlo zvýšenia hlasitosti. Potom uvoľnite tlačidlo napájania.
- Na obrazovke Android Recovery zvoľte Wipe data / factory reset.
- Vyberte možnosť Áno. Počkajte niekoľko minút, kým sa proces obnovenia továrenských údajov dokončí.
- Vyberte možnosť Reštartovať systém. Počkajte niekoľko minút, kým sa obnovia výrobné údaje a procesy reštartu sa dokončia.
- Znova nastavte telefón.
Bol telefón spadnutý?
Jedným z hlavných dôvodov poruchy obrazovky telefónu je fyzické poškodenie. Ak ste spadli pred tým, ako obrazovka začala zobrazovať sfarbenie, preskočte všetky vyššie uvedené návrhy a nechajte zariadenie skontrolovať Googlom. Fyzicky poškodený komponent nie je okrem opravy opraviteľný.
Ak ste sa o svoje zariadenie starali a pred poškodením obrazovky nedošlo k žiadnemu pádu, môže ísť buď o problém so softvérom, alebo o neznámu poruchu obrazovky. V prípade možného problému so softvérom postupujte podľa našich riešení podrobne uvedených vyššie. Ak nič z týchto krokov nepomôže, dajte telefón opraviť.