Ako si vyrobiť Internet Rýchlejšie: Zrýchlite si WiFi

Autor: Randy Alexander
Dátum Stvorenia: 23 Apríl 2021
Dátum Aktualizácie: 18 November 2024
Anonim
Ako si vyrobiť Internet Rýchlejšie: Zrýchlite si WiFi - Články
Ako si vyrobiť Internet Rýchlejšie: Zrýchlite si WiFi - Články

Obsah

Zistiť, prečo je vaše domáce pripojenie k internetu pomalé, môže byť takmer nemožné. Vytvorili sme zoznam tipov, ako urýchliť váš internet bez ohľadu na to, kde žijete.


Je tu skvelá hra, ktorá naznačuje, že WiFi môže byť najzákladnejším krokom v slávnej hierarchii potrieb Maslowa - a to z dobrého dôvodu: bezdrôtové siete sa stali nevyhnutnosťou pre takmer každého, kto používa internet. Nie je to tak proste pre prehliadanie webu; Moderný dom by mohol mať televízor, chladničku, niekoľko žiaroviek a jeho závory pripojené k WiFi - a to je predtým, ako spočítate nespočetné množstvo notebookov, tabliet a telefónov, ktoré by mohol mať dom plný ľudí.



Zameriavame sa na problémyvnútri domov - väčšinu času, to znamená zistiť, prečo je vaše WiFi tak pomalé. Ak ste prešli zoznamom a váš internet je stále pomalý, zavolajte poskytovateľovi internetových služieb a nechajte ich skontrolovať.


Čo robí vaše WiFi pomalé?

Hoci situácia každého je iná, existujú dva hlavné problémy, ktoré môžu spomaliť WiFi. Jeden z nich je pod vašou kontrolou a jeden nie. Prvým problémom je útlm signálu. V závislosti od toho, kde umiestnite svoj bezdrôtový smerovač, môžete jednoducho mať slabé pokrytie v častiach vášho obytného priestoru, ktoré sú najviac vzdialené - ak je vo vašej obývačke, môže mať zadná spálňa problémy; ak je na poschodí, môže sa vyskytnúť problém v prízemí atď.

Vzdialenosť nie je jediným útlmom WiFi vo vašom dome: zatiaľ čo rádiové vlny môžu prechádzať cez vašu budovu, z väčšej časti budú mať rôzne materiály rôzne účinky. Ak sa presuniete na nové miesto s podobným rozložením, možno zistíte, že vaša sieť WiFi je omnoho slabšia alebo oveľa silnejšia, aj keď ste v rovnakej vzdialenosti. Jeden podnikavý redaktor našiel dokument (varovanie, je to v nemčine) s podrobným popisom útlmu rádia niektorých bežných stavebných materiálov:




Ďalším bežným dôvodom, prečo by ste mohli mať problémy s pripojením na internet, je jednoduché rušenie. Väčšina WiFi sietí spadá do pomerne úzkych frekvenčných pásiem, známych ako kanály. Ak sa nachádzate v oblasti s množstvom bezdrôtových prístupových bodov, môžete skutočne skončiť s mnohými sieťami, ktoré pracujú na rovnakých kanáloch, čo má za následok rušenie - rušenie, ktoré môže spomaliť vaše vlastné siete. Môžu existovať aj iné, iné ako WiFi rušenie, pretože čokoľvek, čo pracuje v nelicencovanom pásme 2,4 GHz, môže spôsobiť problémy (veľmi bežným príkladom je typická mikrovlnná rúra). Z veľkej časti je však tento druh interferencie väčšinou periodický a nie je trvalý, takže je to menej znepokojujúce.

Ako urýchliť vaše WiFi

Existuje niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť, aby sa urýchlilo vytváranie sietí vo vašej domácnosti. Najjednoduchšie a najlacnejšie je presunúť smerovač do centrálnej polohy, ako je to možné. Toto nie je vždy možné, pretože budete musieť byť pripojení buď na káblovú alebo telefónnu linku (alebo na vlákno, ak máte to šťastie, že máte internet s vláknami), ale väčšina rezidencií má trochu kľukatú miestnosť.

Ak nie ste ochotní alebo nedokážete presmerovať svoj smerovač do najcentrálnejšej miestnosti svojho domu, zvážte jeho umiestnenie v blízkosti miesta, kde trávite väčšinu svojho času. To môže znamenať domácu kanceláriu, pivnicu, kuchyňu alebo obývaciu izbu. Či tak alebo onak, čím bližšie ste k smerovaču, tým silnejší bude váš signál (a tým rýchlejšie bude aj váš signál).

Nová technológia WiFi je oveľa, oveľa rýchlejšia

V uplynulých rokoch sme videli nové štandardy, ktoré upravujú fungovanie WiFi. Novšie štandardy zaviedli rýchlejší a rýchlejší prístup s niekoľkými varovaniami. Protokol, ktorý podrobne popisuje, ako funguje WiFi, sa nazýva 802.11, zvyčajne nasleduje malé písmeno v závislosti od toho, ktorý štandard používate.



Je to bezdrôtový smerovač alebo drone? Nikto nevie presne.

Ak milostíte, že abecedná polievka: 802.11b je veľmi pravdepodobne vyradená, ale stále existuje niekoľko 802.11g smerovačov, pričom väčšina z nich je 802.11n a najnovšia generácia známa ako 802.11ac. Každá z nich bola z viacerých dôvodov výrazne rýchlejšia ako posledná. Treba poukázať na to, že každý protokol má veľmi „teoretické maximum“, ktoré reálne podmienky nikdy nedosiahnu. Ak však budete aktualizovať sieťový hardvér, je tu veľká šanca, že uvidíte silnejší signál a so silnejším signálom príde rýchlejšia rýchlosť internetu.

Aktualizácia vašej siete týmto spôsobom môže byť trochu zložitejšia - váš smerovač aj čip vo vnútri vášho notebooku, iPhone, Androidu alebo tabletu sa riadia jedným z týchto protokolov, o ktorých sme hovorili vyššie. Nákup pokročilejšieho smerovača vám však môže pomôcť dosiahnuť najlepšie možné rýchlosti z vašich zariadení a pri inovácii mobilných modulov gadgets budú využívať všetky novšie technológie.

Môžete pridať ďalšie prístupové body WiFi, aby bol váš internet rýchlejší

Väčšina zákazníkov sa bude držať s akýmkoľvek zariadením, ktoré sa nainštaluje, keď váš poskytovateľ internetových služieb prvýkrát príde na nastavenie vašej služby. Tieto druhy kombinovaných modemov a smerovačov WiFi vám však vždy neposkytujú tie najlepšie služby. Ak si naozaj prajete držať sa jedného prístupového bodu WiFi, mali by ste si kúpiť samostatný smerovač a podľa pokynov ho pripojiť k vášmu káblovému alebo DSL modemu.

Predĺžte ho káblovou sieťou

Ak ste otvorení pre pridanie ďalších prístupových bodov WiFi do svojho domu, môžete však výrazne zlepšiť pokrytie. Najlepší spôsob, ako to urobiť, je spustiť ethernetové káble z miesta, kde ste umiestnili svoj smerovač WiFi do oblasti, do ktorej chcete umiestniť nový prístupový bod (tieto sa niekedy nazývajú WiFi opakovače).



Pravdepodobne budete chcieť niečo o niečo dlhšie. Zápočet: Monoprice.

Môžete použiť iný smerovač nastavený na „režim prístupového bodu“ alebo si pre túto funkciu kúpiť explicitne nový prístupový bod. Preferované sú káblové siete, pretože vám zaručia maximálnu rýchlosť pre vaše prostredie.

Rozšírte svoju sieť bezdrôtovo

Nie je to pre beh veľa kabeláž cez vaše steny alebo podlahy? To je v poriadku, je tu iná možnosť, ktorá by mohla pre vás fungovať. Môžete skutočne rozšíriť vašu sieť úplne bez káblov. Ďalšie opakovače alebo prístupové body sa pripoja k vašej bezdrôtovej sieti a rozšíria vaše WiFi na akúkoľvek miestnosť, v ktorej sa nachádzajú. Nefungujú to úplne rovnako ako používanie káblovej siete z niekoľkých dôvodov:

  1. Musíte ich umiestniť do oblasti, kde majú dobrý príjem vo vašej už existujúcej sieti. To znamená, že ich nemôžete umiestniť priamo do miestnosti, kde je váš zlý signál, a možno budete potrebovať viac na pokrytie danej oblasti.
  2. Kvôli tomu, ako sa k sebe bezdrôtovo pripájajú, sa zníži (na polovicu alebo viac, v závislosti od toho, aké zložité dostanete) rýchlosť siete, niekedy podstatne. Dobrou správou je, že je nepravdepodobné, že to ovplyvní vašu skutočnú rýchlosť internetu, ak nemáte balík, ktorý zasiahne rýchlosť 150Mbps alebo viac. Čokoľvek menej a je nepravdepodobné, že by ste si to všimli.

Existujú dva produkty, ktoré fungujú veľmi dobre pre tento druh nastavenia. Ak máte vo svojom dome aspoň jeden iPhone alebo Mac, funguje AirPort Extreme od spoločnosti Apple ako primárny router, pričom lacnejšie moduly AirPort Express slúžia ako bezdrôtové rozširovače. Tieto budú fungovať bez ohľadu na druh zariadení, ktoré máte, ale mať niečo, čo urobil Apple robí nastavenie oveľa jednoduchšie vďaka účelovo-vyrobené aplikácie.



Tri balíčky bezdrôtových smerovačov Eero.

Relatívny nováčik na scéne, Eero používa identické smerovače na šírenie vašej siete v celom dome. Včasné recenzie chváliť zariadenia, ale sú drahé: jedno zariadenie je 199 dolárov, zatiaľ čo 3-pack možno zakúpiť za 499 dolárov.

Rozšírte svoju sieť pomocou siete powerline

Konečným jednoduchým spôsobom rozšírenia pokrytia bezdrôtovou sieťou je technológia známa ako sieťová sieť powerline. Tieto produkty nájdete s menovkami ako powerline, power-line, HomePlug a ďalšie. Tieto súpravy fungujú tak, že zasielajú vašu sieť cez elektrické vedenie vo vašom dome alebo byte. Jednoducho pripojte jeden ku smerovaču, druhý pripojte niekde inde a pripojte svoj prístupový bod WiFi k tejto zásuvke.



ZyXEL je zariadenie Powerline.

Jedným z nevýhod tohto druhu spojenia je, že jeho výkon sa bude líšiť od domu k domu.Musia byť zasunuté priamo do zásuvky, možno budete mať fľakatý výkon, ak budete musieť prekročiť počet okruhov, zmeniť podlahy atď. So správnymi podmienkami však fungujú naozaj dobre. Náš obľúbený model je ZyXEL Powerline AV1200.

Prepnite kanál, ktorý váš router používa pre WiFi

Pamätajte si, keď sme hovorili o kanáloch vyššie? Ak vaše Wi-Fi beží na rovnakom kanáli ako množstvo iných sietí vo vašom okolí alebo budove, môžete naraziť na niektoré problémy s rušením a spomalením.

Možno neviete, že môžete často donútiť vašu sieť používať iný kanál. V predvolenom nastavení bude dobrý smerovač analyzovať rádiové prostredie, hľadať najmenej „znečistený“ kanál a príslušne presunúť sieť. Niekedy to nefunguje dobre a manuálne ovládanie môže priniesť lepší výkon.



Pozrite sa na aplikáciu „WiFi spectrum analyzer“ - sú vytvorené pre systémy Windows, Mac, iPhone a Android. Spustite ho a budete môcť vidieť každú sieť v dosahu miesta, kde sa nachádzate, a veľa informácií o každej z nich - názov siete, jej intenzita signálu a kanál, na ktorom beží. Vyberte, ktorý kanál má najmenšiu návštevnosť a presuňte sieť.

Toto nie je ideálne riešenie, pretože niektoré kanály sa stále prekrývajú, ale môže vyriešiť niektoré z najhorších problémov. Je to len otázka pre siete 2,4 GHz. Ak máte aj 5GHz sieť (ak váš WiFi router hovorí 802.11n alebo 802.11ac, robíte to), pravdepodobne nebudete potrebovať nič meniť v okolí, pretože existuje mnoho, oveľa viac kanálov a automatický nástroj by mal robiť lepšiu prácu.

Máte ťažkoti rozpoznaním, či vá niekto z vašich priateľov alebo členov rodiny zablokoval na Facebooku? Je to pálčivá otázka, ktorú i kladie takmer každý, keď zm...

Ak dne exituje jeden trvalý problém, ktorý môže trápiť martfóny, ú to problémy aktualizáciou. Publikovali me už nepočetné množtvo článkov o tom, ...

Viac Informácií