Ako odstrániť vírus a vyskakovacie okná na Galaxy S7 Edge

Autor: John Pratt
Dátum Stvorenia: 12 Január 2021
Dátum Aktualizácie: 16 Smieť 2024
Anonim
Ako odstrániť vírus a vyskakovacie okná na Galaxy S7 Edge - Technológie
Ako odstrániť vírus a vyskakovacie okná na Galaxy S7 Edge - Technológie

Zobrazuje váš Galaxy S7 Edge neustále vyskakovacie okná s reklamami? Stalo sa to po inštalácii aplikácie výrazne pomalé? Myslíte si, že vaše zariadenie obsahuje vírus? Ak si nie ste istí odpoveďami na tieto otázky, pokračujte ďalej a zistite, čo máte robiť.

Známky vírusovej infekcie

Existuje niekoľko vecí, na ktoré si musíte dať pozor, ak máte podozrenie, že vaše zariadenie môže obsahovať vírus alebo malware. Nižšie sú uvedené niektoré z nich:

  • vyskakovacie reklamy nezmiznú
  • stále sa zobrazuje správa alebo výzva na inštaláciu aplikácie
  • domovská stránka aplikácie webového prehliadača sa neustále mení alebo sa predvolený vyhľadávací modul mení bez vášho vedomia
  • prítomnosť aplikácií, ktoré nespoznávate
  • hrozné zaostávanie alebo pomalý výkon
  • náhodná obrazovka nereaguje
  • výstrahy týkajúce sa infekcie vírusom alebo škodlivým softvérom a výzva na skenovanie zariadenia

Ako odstrániť vírus a vyskakovacie okná na Galaxy S7 Edge

Nižšie sú uvedené kroky, ktoré musíte urobiť, ak váš Galaxy S7 Edge vykazuje známky alebo príznaky vírusu alebo škodlivého softvéru.


Vyčistite telefón s obnovením továrenských nastavení. Ak váš Galaxy S7 nereaguje, je príliš pomalý, pomalý alebo jednoducho nepoužiteľný, mali by ste zvážiť jeho vymazanie s obnovením továrenských nastavení. Týmto krokom vymažete všetky osobné údaje, aplikácie a ďalšie položky, ktoré ste pridali. Toto je tiež efektívny spôsob, ako sa zbaviť vírusov, škodlivého softvéru alebo aplikácií, ktoré spôsobujú vyskakovacie okná.


Vo vašom Galaxy S7 Edge existujú dva spôsoby obnovenia továrenských nastavení. Jeden je v časti Nastavenia a druhý v režime obnovenia. Prevedieme vás oboma.

Ako obnoviť továrenské nastavenia na Galaxy S7 Edge pomocou nastavení:

  1. Na Domovskej obrazovke klepnite na ikonu Aplikácie.
  2. Nájdite a klepnite na Nastavenia.
  3. Klepnite na položku Zálohovať a obnoviť.
  4. Klepnite na Obnovenie továrenských údajov.
  5. Klepnite na Resetovať zariadenie.
  6. Ak máte zapnutú funkciu zámku obrazovky, zadajte svoje heslo alebo PIN.
  7. Klepnite na položku Pokračovať.
  8. Akciu potvrďte klepnutím na Odstrániť všetko.

Ako obnoviť továrenské nastavenia na Galaxy S7 Edge pomocou režimu obnovenia:


  1. Vytvorte zálohu svojich údajov.
  2. Vypnite zariadenie. Toto je dôležité. Ak ju nemôžete vypnúť, nikdy nebudete môcť zaviesť do režimu obnovenia. Ak sa vám nedarí zariadenie pravidelne vypínať pomocou vypínača, počkajte, kým sa batéria telefónu nevybije. Potom telefón nabite 30 minút pred zavedením do režimu obnovy.
  3. Stlačte a podržte tlačidlá zvýšenia hlasitosti a Bixby a potom stlačte a podržte vypínač.
  4. Keď sa zobrazí zelené logo Androidu, uvoľnite všetky kľúče (pred zobrazením možností ponuky Obnovenie systému Android sa na asi 30 - 60 sekúnd zobrazí „Inštalácia aktualizácie systému“).
  5. Niekoľkokrát stlačte tlačidlo zníženia hlasitosti, aby ste zvýraznili „vymazanie údajov / obnovenie továrenských nastavení“.
  6. Stlačením tlačidla napájania vyberte.
  7. Stláčajte kláves zníženia hlasitosti, kým sa nezvýrazní možnosť „Áno - vymazať všetky údaje používateľa“.
  8. Stlačením tlačidla napájania vyberte a spustite hlavný reset.
  9. Keď je hlavný reset dokončený, zvýrazní sa položka „Reštartovať systém teraz“.
  10. Stlačením vypínača reštartujte zariadenie.

Použite bezpečný režim na identifikáciu zlej aplikácie. Ak sa nechcete trápiť s obnovením továrenských nastavení, alternatívou ako sa zbaviť kontextových okien alebo škodlivého softvéru vo vašom zariadení je identifikácia príslušnej aplikácie. Malvér pre Android sa zvyčajne šíri zlými aplikáciami. V súčasnosti prevládajú aplikácie, ktoré šíria adware. Aplikácie týchto aplikácií zvyčajne chcú sledovať vaše zvyky pri prehliadaní a získavať údaje a ďalšie informácie. Môžu tiež umožniť inštaláciu ďalších nesprávnych aplikácií bez vášho vedomia. Ak chcete skontrolovať, či je váš telefón infikovaný takýmito aplikáciami, spustite telefón v bezpečnom režime.


  1. Vypnite zariadenie.
  2. Stlačte a podržte vypínač.
  3. Hneď ako na obrazovke uvidíte ‘Samsung Galaxy S7 EDGE’, uvoľnite vypínač a okamžite podržte stlačené tlačidlo zníženia hlasitosti.
  4. Podržte stlačené tlačidlo zníženia hlasitosti, kým sa zariadenie reštartuje.
  5. Môžete ho uvoľniť, keď sa v ľavom dolnom rohu obrazovky zobrazí „Núdzový režim“.

Po zavedení zariadenia do bezpečného režimu skontrolujte, či sa stále vyskytujú kontextové okná alebo iné príznaky škodlivého softvéru. Ak sa zdá, že telefón funguje normálne, skúste ho reštartovať, aby ste sa vrátili do normálneho režimu. Ak sa kontextové okná vrátia, znova spustite počítač do bezpečného režimu. Potom môžete začať zisťovať, ktorá z vašich aplikácií spôsobuje problém. Tu je postup:

  1. Spustite počítač do bezpečného režimu.
  2. Skontrolujte prítomnosť škodlivého softvéru alebo či sa kontextové okná vracajú.
  3. Ak je telefón stále infikovaný, začnite odinštalovať aplikáciu. Chcete to urobiť po jednom. Navrhujeme, aby ste začali s najnovšími, ktoré ste pridali.
  4. Po odinštalovaní aplikácie reštartujte telefón do normálneho režimu a skontrolujte problém.
  5. Ak má váš Galaxy S7 edge stále vyskakovacie okná alebo vírusy, opakujte kroky 1-4.

Použite Play Protect. Aby ste minimalizovali pravdepodobnosť nesprávnych aplikácií vo vašom systéme, nezabudnite povoliť Play Protect. Toto je bezpečnostná funkcia v aplikácii Obchod Google Play, ktorá na vašom zariadení skenuje prítomnosť nežiaducich alebo zlých aplikácií alebo iných bezpečnostných hrozieb. Play Protect zapnete takto:

  1. Otvorte na svojom zariadení Android aplikáciu Obchod Google Play.
  2. Klepnite na ikonu ponuky (tri vodorovné čiary).
  3. Klepnite na Play Protect.
  4. Zapnite možnosť Vyhľadávať na zariadení bezpečnostné hrozby.

Použite antivírusovú aplikáciu. Po vyčistení telefónu po obnovení továrenských nastavení alebo po identifikácii vinníka v bezpečnom režime podobné škodlivé aplikácie znova neinštalujte. Nezabudnite, že vírusy sa zvyčajne šíria aplikáciami, takže existuje šanca, že sa telefón môže znova nakaziť, pokiaľ nie ste opatrní, čo pridať. Ak chcete pomôcť udržať systém bez potenciálneho škodlivého softvéru, skúste použiť bezpečnostnú aplikáciu alebo antivírus. V Obchode Play je veľa dobrých a bezplatných antivírusových aplikácií. Antivírusové aplikácie môžu byť zadarmo alebo nie, takže je len na vás, pre ktoré sa rozhodnete. Uistite sa, že používate iba známu alebo oficiálnu bezpečnostnú aplikáciu. Niektoré zlé aplikácie môžu byť maskované ako antivírusové aplikácie, preto pri výbere postupujte opatrne.

Uistite sa tiež, že máte nainštalovanú iba jednu antivírusovú aplikáciu. Mať viac ako jeden môže spôsobiť vážne problémy s výkonom. Vyberte si jeden a držte sa ho.

Vypnúť povolenie aplikácie (v prehliadači Google Chrome pre Android). Ak stále dostávate vyskakovacie reklamy, ktoré nezmiznú pri používaní prehliadača, ako je Chrome, môžete upozornenia z webu zastaviť. Postupujte nasledovne:

  1. Otvorte aplikáciu Chrome.
  2. Prejdite na webovú stránku.
  3. Napravo od panela s adresou klepnite na ikonu Viac (tri bodky).
  4. Klepnite na ikonu Informácie (kruh s i).
  5. Klepnite na Nastavenia webu.
  6. V časti Povolenia klepnite na Upozornenia.
  7. Ak nevidíte „Povolenia“ alebo „Upozornenia“, na webe nie sú zapnuté upozornenia.
  8. Vypnite nastavenie.

Ako sa vyhnúť vírusom a škodlivému softvéru v Galaxy S7 Edge

Prevencia vírusov v zariadení si vyžaduje úsilie používateľa. Radi to stále opakujeme, ale vy ste vlastne prvá obranná línia vášho telefónu. Antivírusové aplikácie a ďalšie funkcie zabezpečenia systému Android nie sú stopercentne spoľahlivé. Medzi dobrými a zlými ľuďmi neustále bojuje mačka a myš. Keď zločinec nájde riešenie, potom vyvinie iný spôsob, ako umožniť svojim zlým produktom preniknúť k zariadeniu. A v tom hráte veľkú rolu. Musíte sa ubezpečiť, že vírusom neustále sťažujete infikovanie. To si vyžaduje disciplínu pri výbere aplikácií. Nižšie uvádzame konkrétne veci, ktoré môžete začať praktizovať, aby ste sa vyhli škodlivému softvéru:

  • Pri inštalácii aplikácie vždy vykonajte náležitú starostlivosť. Ak si nie ste istí, či je bezpečná alebo nie, chcete skontrolovať recenzie od iných používateľov alebo vyhľadať na internete spätnú väzbu k aplikácii.
  • Držte sa oficiálnych aplikácií.
  • Neklikajte na odkazy, ktoré vám ukazujú, ako si nainštalovať aplikáciu. Obchod Play používajte iba na inštaláciu aplikácií.
  • Vyhýbajte sa navštevovaniu známych nástrahových webov. Stránky s pornografiou sú notoricky známymi zdrojmi vírusov, ale rovnako aj nevinne vyzerajú.
  • Vyvarujte sa inteligentným vyskakovacím oknám, ktoré vás varujú, že je vaše zariadenie infikované alebo má vírus. Vyskakovacie okná takýchto typov väčšinou spustia kód po jeho klepnutí alebo kliknutí. Váš telefón bude nakoniec nútený sťahovať aplikácie alebo iný nechcený softvér.
  • Minimalizujte aplikácie čo najviac. Pravdupovediac, vôbec neexistuje žiadna „bezplatná“ aplikácia. Vývoj akejkoľvek aplikácie je drahý, takže vývojári sa pokúsia svoje produkty tak či onak obohatiť. Jedným z bežných spôsobov, ako môžu zlí vývojári profitovať z ich aplikácií, je infikovanie zariadenia, ktoré neustále zobrazuje reklamy.

Ak považujete tento príspevok za užitočný, pomôžte nám rozšíriť slovo medzi svojich priateľov. TheDroidGuy má tiež prítomnosť v sociálnych sieťach, takže možno budete chcieť komunikovať s našou komunitou na našich stránkach na Facebooku a Twitteri.

V novembri a hráči opäť vydajú do veta, ktorý nie je úplne odlišný od nášho. Protredníctvom Ubioftu Watch Dog 2, majú šancu prekúmať, aký život j...

trhom martfónov, ktoré teraz dozrievajú, každá významná poločnoť, ktorá má ruky pri výrobe malých počítačov, začína experimentovať. nažia a...

Fascinujúce Príspevky