Ako nastaviť nový MacBook Pro alebo MacBook Air

Autor: Laura McKinney
Dátum Stvorenia: 1 Apríl 2021
Dátum Aktualizácie: 17 November 2024
Anonim
Ako nastaviť nový MacBook Pro alebo MacBook Air - Články
Ako nastaviť nový MacBook Pro alebo MacBook Air - Články

Obsah

Ľudia, ktorí dostali nový MacBook ako darček alebo pre seba, budú musieť nastaviť veci na špičkový výkon. Ponúkame niekoľko krokov, aby sme veci spustili a pomohli vyhnúť sa plateniu Best Buy alebo Staples na vylepšenie nastavení a inštaláciu softvéru. Užívatelia to môžu urobiť bez čakania. Apple ponúka osobné nastavenie pomoci s novým počítačom, ale prečo čakať v rade alebo strácať čas v obchode.


Môže to znieť divne, ale začnite si vychutnávať zážitok z rozbaľovania. Apple trávi veľa času inžinierskym procesom balenia pre hladký a dokonca elegantný zážitok z unboxingu. Pozrite si nižšie uvedené video a pozrite sa na unboxing MacBook Pro.

Postupujte podľa krokov vo videu a pripravte sa na prvé spustenie počítača odstránením plastov. Zapojte konektor MagSafe, ktorý sa magneticky pripája na ľavú stranu systému MacBook a nabíjajte ho pri vykonávaní týchto krokov. Stlačte tlačidlo Štart, aby ste ho spustili prvýkrát.

Prvé spustenie nového MacBooku

Prvé spustenie požiada používateľov, aby sa rozhodli pre veci, ako je jazyk operačného systému a klávesnica, Wi-Fi alebo Ethernet a obnovenie obsahu z iného zdroja. Vyberte si používateľské rozhranie a jazyk klávesnice a pripojte sa k sieti Wi-Fi pomocou hesla. Potom vyberte buď nastavenie MacBooku ako čistého spustenia alebo obnovenie z jedného z nasledujúcich:


  • Iný počítač - použite toto, ak vlastníte iný Mac.
  • Time Machine backup - použite toto, ak ste zálohovali iný Mac pomocou Time Machine.
  • Ďalší pevný disk - Použite toto, ak ste odstránili pevný disk z iného počítača Mac a chcete ho pripojiť do USB adaptéra, ako je ten tu.
  • Windows PC - použite, ak prepínate z počítača so systémom Windows a chcete preniesť osobné súbory a údaje.

Po obnovení obsahu zadajte ID alebo heslo Apple alebo vytvorte nové. Tu je jedno veľké rozhodnutie urobiť. Veľa používateľov skutočne používa dva účty Apple. Oni zdieľajú jeden s rodinou, takže každý môže používať aplikácie zakúpené prostredníctvom účtu. Vytvárajú samostatný účet Apple pre iCloud na zálohovanie osobných informácií, ako sú kontakty, kalendár, e-mail a nastavenia, ako sú záložky a internetové účty. Vyberte si buď jeden účet pre všetko alebo samostatné účty pre situácie, ako je tu opísaná.


Pre tých, ktorí používajú dva účty, vyberte ten, ktorý je určený pre osobné informácie a zálohovanie iCloud a zadajte ho počas prvého bootovania, nie ten pre nákup aplikácií a médií. Ďalšie informácie zadajte neskôr.

Nastavenie Nájdite My Mac, ak chcete, aby sa počítač Mac stratil alebo ukradol. Dohodnite sa na podmienkach služby dvakrát a potom vytvorte nový používateľský účet v počítači. Toto sa líši od ID Apple používaného pre iCloud alebo nákup médií a aplikácií. Toto používateľské konto vytvorí priečinok na pamäťovej jednotke na ukladanie osobných súborov, programov a prispôsobení pre tento počítač. Heslo chráni obsah a užívateľ zadá heslo, keď sa prihlási do počítača. Odporúčame použiť niečo ako vaše meno.

Systém potom umožňuje užívateľovi nastaviť časové pásmo informácie a či použiť iCloud Keychain. Ak sa chcete dozvedieť viac o Keychain a ako nastaviť veci, kliknite sem. Odporúčame používať službu zálohovania a synchronizácie, ktorá ukladá, zálohuje a synchronizuje osobné údaje, fotografie a heslá online. Ľudia, ktorí sa obávajú bezpečnostných problémov, sa môžu chcieť vyhnúť, ale dôverujeme im a používame ich v našich systémoch.

Ak chcete, zaregistrujte počítač. Odporúčame ho.

Apple demonštruje prirodzené rolovanie. Naučte sa posúvať pomocou toho, čo niektorí nazývajú „spätným“ spôsobom rolovania. To si vyžaduje niekoľko zvyknúť, ale dáva zmysel na Trackpads. Pri prechádzaní webovou stránkou nahor alebo nadol sa správa ako iPad alebo iPhone.



Zmeňte spôsob, akým rolovanie funguje v OS X pomocou System Preferences a apletu Mouse alebo Trackpad.

Prispôsobenie funkcií OS X

Teraz si zahrajte s počítačom, aby ste si zvykli na to, ako veci fungujú. Ak tak urobíte, odporúčame vykonať niekoľko zmien nastavení, aby sa veci zobrazili a fungovali tak, ako ich chce používateľ. Ak chcete tak urobiť, spustite položku System Preferences (Predvoľby systému). Používatelia sa môžu dostať do systémových nastavení pomocou ponuky Apple v ľavom hornom rohu. Kliknite na logo Apple. zvoliť Predvoľby systému z rozbaľovacej ponuky. Je tu tiež ikona Dock, ktorá otvorí System Preferences. Dok je štandardne umiestnený v spodnej časti obrazovky a obsahuje ikony na spúšťanie programov alebo prístup k súborom v priečinku.

Otvorte položku System Preferences (Predvoľby systému) kliknutím na rôzne aplikácie a prezrite si možné úpravy z tohto okna (pozrite nižšie).



V každej aplikácii sa nachádza tlačidlo pomoci, zvyčajne v pravom dolnom rohu, ktoré vyzerá ako otázka. Kliknutím naň sa dozviete, čo všetky funkcie vykonávajú v každej aplikácii. Nižšie uvádzame jeden príklad, ktorý mení spôsob, akým Dock pracuje.



Uistite sa, že toto okno umiestnite tak, aby bol dok viditeľný pod oknom. Zmeňte jazdec veľkosti na preferovanú veľkosť. Vyberte, či sa má použiť Zväčšenie, vďaka čomu sú ikony Dock väčšie, keď sa nad nimi používateľ presúva. Ak sa to používateľovi páči, začiarknite políčko. Zmeňte, aké veľké ikony majú s posuvníkom. Otestujte ho, či je nastavený podľa vašich predstáv.



Všimnite si, ako sa ikony Dock zväčšujú, keď nad nimi užívateľ umiestni kurzor myši.

Kliknutím na iné nastavenia a nastavenia v Predvoľbách systému kliknite na položku Ukázať všetko v hornej časti okna a potom kliknite na iné ikony. Radi by sme pridali klávesové skratky do aplikácie Klávesnica a zmenili spôsob fungovania myši a / alebo trackpadu v týchto aplikáciách.



Získajte viac informácií o predvoľbách systému OS X na webovej stránke spoločnosti Apple.

Nastavenie tlačiarne

Spoločnosť Apple ponúka jednoduché nastavenie tlačiarne. Pre väčšinu používateľov sa spustí pripojenie USB kábla tlačiarne. Otvorte položku System Preferences (Predvoľby systému) a vyberte položku Printers & Scanners (Tlačiarne a skenery). Kliknite na ikonu plus v ľavom dolnom rohu zoznamu vľavo. Postupujte podľa pokynov spoločnosti Apple v závislosti od typu tlačiarne.



Mnohé tlačiarne vyžadujú inštaláciu softvéru ovládača tlačiarne. Ak je to tak, nájdite softvér na webovej stránke tlačiarne. Väčšina výrobcov ponúka stránku podpory s odkazom na stiahnutie. Nájdite názov a číslo modelu tlačiarne a vyhľadajte softvér Mac OS X 10.9 Mavericks tejto tlačiarne. Prevezmite ho do priečinka Downloads a spustite ho podľa pokynov výrobcu alebo postupujte podľa pokynov spoločnosti Apple.

Nastavenie iCloud



iCloud uloží osobné údaje používateľa do cloudu na zálohovanie alebo synchronizáciu údajov s iným zariadením Mac alebo iOS. Pracuje s ...

  • pošta
  • kontakty
  • kalendára
  • pripomenutie
  • Poznámky
  • Safari (záložky, čítacie zoznamy, zdieľané stránky a prihlasovacie údaje webových stránok)
  • Kľúčenka
  • Fotografie (synchronizuje obrázky zariadení iOS a ďalšie obrázky Mac do aplikácie iPhoto alebo Aperture)
  • Dokumenty a údaje (ukladá dokumenty vytvorené v podporovaných aplikáciách, ako sú stránky, kľúčové poznámky alebo čísla)
  • Späť na My Mac (umožňuje používateľom ovládať svoj Mac z iného systému cez internet)
  • Nájsť môj počítač Mac (pomáha vlastníkovi nájsť stratené alebo ukradnuté počítače Mac)

Otvor iCloud aplikácia od Predvoľby systému, Pridajte ID Apple pre zvolený účet iCloud a heslo alebo kliknite Vytvorte nové ID Apple získať nový. Teraz kliknite Prihlásiť sa.

Nasledujúca obrazovka ponúka dve možnosti. Prvé zapne iCloud pre osobné informácie ako je Mail, Kontakty, Kalendáre, Pripomienky, Poznámky a Safari dáta. Druhý z nich zapne Find My Mac. Odporúčame používať oboje, ak to nie je nervózny, pretože nechcú posielať osobné údaje spoločnosti Apple. kliknite Ďalšie.

Užívateľ bude musieť znova zadať ID užívateľa a heslo. kliknite dovoliť Ak chcete nájsť Find My Mac, nájdite počítač pomocou informácií o sieti.



Nasledujúca obrazovka núti užívateľa overiť si svoju totožnosť so zariadením so systémom iOS alebo iným počítačom Mac Požiadať o schválenie, Užívateľ uvidí vyhodenie obrazovky na iPad alebo iPhone. V opačnom prípade Apple pošle užívateľovi kód cez iné zariadenie.



Akonáhle sa iCloud Keychain dokončí nastavenie, užívateľ môže zmeniť nastavenia v iCloud. Napríklad namiesto služby iCloud používam Kalendár Google, takže ho vypnem. Ak chcete tieto nastavenia zmeniť, prejdite aj do položky Možnosti vedľa položiek pre položku Fotografie a dokumenty a údaje. Nechávam ich všetky kontrolované, čo je predvolené.

Nastaviť Mac App Store

Otvorte Mac App Store, ktorý sa nachádza v Docku alebo v priečinku Applications (Aplikácie), aj na doku. Ďalším spôsobom, ako nájsť App Store je použiť Apple Menu v ľavom hornom rohu.

Mac App Store má aplikácie a softvér, ktoré vývojári predkladajú Apple a Apple schvaľuje na predaj a sťahovanie v obchode.



Prihláste sa do App Store pomocou účtu Apple, ktorý obsahuje všetky vaše aplikácie a médiá. Mnohí používatelia používajú jeden účet na zdieľanie s rodinou, takže si ho ponechajte oddelene od ID Apple používaného pre iCloud v predchádzajúcom kroku, ak je to tak.

Apple aktualizuje OS X cez Mac App Store. Všimnite si tlačidlo na vrchole, ktoré hovorí aktualizácie, Kliknutím naň nájdete dostupné aktualizácie. Aktualizácia chvíľu trvá.

Ak už používateľ vlastní Mac s Mac App Store, potom nákupy zobrazí softvér, ktorý už vlastní. Stiahnite si požadované aplikácie. Noví používatelia systému Mac uvidia prázdny zoznam.

Pomocou ďalších tlačidiel v hornej časti nájdite iný softvér, ktorý chcete nainštalovať.

Nastaviť iTunes



Spustite iTunes, ktoré užívateľ nájde v priečinku Dock alebo Applications. Prihláste sa do existujúceho účtu Apple kliknutím na sklad a výberomPrihlásiť sa.

Pre tých, ktorí už vlastnia nejaký obsah iTunes - hudbu, aplikácie, filmy alebo knihy - môžete obsah prevziať alebo ho ponechať v oblaku. Aby to používateľ mohol urobiť, musí sa prihlásiť na odber iTunes Music Match, aby sa hudba uložila online. Ďalšie informácie o iTunes Music Match a iTunes Radio si môžete prečítať na týchto minulých príspevkoch. iCloud spracováva online ukladanie aplikácií a filmov.



Radi by sme sa obrátili na bočný panel, aby sme mohli jednoducho vidieť obsah našej knižnice. Kliknite na vyhliadka a Zobraziť bočný panel.

iTunes Radio pomáha používateľom počúvať a objavovať novú hudbu. V časti Knižnica uvedená na ľavej strane na bočnom paneli vyberte položku hudba, Klikni na rádio tab. Zobrazí stanice po prihlásení používateľa alebo požiada používateľa, aby sa prihlásil do svojho účtu iTunes. Toto funguje len pre zákazníkov iTunes Match. To stojí $ 25 / rok.

Urob si to vlastné

Tento krok zahŕňa zmenu pozadia pracovnej plochy, šetriča obrazovky a preskupenie ikon Dock. Posledná je taká jednoduchá ako drag and drop alebo kliknite pravým tlačidlom myši.



Dock ponúka najpoužívanejšie aplikácie. Myšlienka spoločnosti Apple „najpoužívanejšie“ a moja sa líšia. Odstráňte nechcené aplikácie kliknutím pravým tlačidlom myši na ich ikony Dock. zvoliť možnosti a potom Odstráňte z Dock, Ak chcete získať späť jednu alebo pridať ďalšiu aplikáciu, otvorte priečinok Aplikácie, ktorý sa nachádza na pravej strane doku, a spustite aplikáciu, ktorá by mala zostať v doku. Presuňte ikonu na iné miesto v Docku a ikona tam zostane aj po ukončení programu. Ak používateľ ikonu nepohybuje, nezostane pri zatvorení v doku.

Kliknutím pravým tlačidlom myši na priečinok Aplikácie a súbory na prevzatie môžete zmeniť ich vzhľad a správanie. Zmeníme Triediť podľa možnosť názov a Zobraziť obsah ako možnosť zoznam, Vyskúšajte každú z nich, aby ste zistili, čo vám najlepšie vyhovuje.

Ak chcete zmeniť vzhľad pracovnej plochy a šetriča obrazovky, kliknite pravým tlačidlom myši na pozadie a vyberte položku Zmeniť pozadie pracovnej plochy, Spustí sa aplikácia Desktop z ponuky System Preferences. Vyberte si, čo sa vám páči, a zatvorte ho. Ak chcete zmeniť šetrič obrazovky, vyberte túto kartu a vyberte ju z dostupných.

Ďalšie užitočné tipy

Odporúčame tiež nastaviť niektoré rodičovské kontroly pre rodinný počítač alebo pre počítač, ktorý používajú malé deti. Apple zobrazuje používateľom, ako na ich stránkach. Používatelia môžu nastaviť viac ako jeden účet, aby si užívatelia zachovali rovnaké skúsenosti, aj keď systém používa niekto iný. Podrobnosti nájdete v článku technickej podpory spoločnosti Apple.

Nakoniec nainštalujte softvér a bavte sa pomocou nového MacBooku Air alebo MacBook Pro.

OnePlu 7 je už pomerne odolné zariadenie, ale ďalšia ochrana okolo neho nikdy neublíži náhodným pokleom alebo rozliatiu, ktoré by mohli vieť k zničeniu telefónu. To zname...

Nové martphony, ako napríklad amung Galaxy 9 Plu, ponúkajú množtvo inteligentných lužieb a funkcií, ktoré im oplácajú vyoké náklady. Nie všetky t...

Nedávne Články