Obsah
Prehliadali ste si niekedy svoj informačný kanál Facebook a všimli si, že niekto odoslal video, ale automaticky sa začal prehrávať? Je to naozaj nepríjemné, však? Ak nás máte radi, pravdepodobne ste ju manuálne zastavili a povedali ste, že túto funkciu zakážete neskôr - s najväčšou pravdepodobnosťou v čase, keď nie ste takí leniví. Ten čas je teraz.
Už sme vám ukázali, ako zakázať automatické prehrávanie videí v mobilnej aplikácii Facebook, a my vám poskytneme aktualizáciu neskôr o tomto spôsobe, ale budeme sa zameriavať hlavne na to, ako vypnúť automatické prehrávanie videí na webovom rozhraní Facebook, ktoré navštevujete na stolnom alebo prenosnom počítači
Nie je to len otravná funkcia, ale môže tiež využiť drahocennú šírku pásma internetu a zbytočne zaberať zdroje na spracovanie v počítači, ale už sa s tým nemusíte vysporiadať. Tu je postup, ako zakázať automatické prehrávanie videí na Facebooku, a to trvá menej ako 30 sekúnd.
Inštrukcie
- Prejdite na domovskú stránku služby Facebook a kliknite na šípku smerom nadol v pravom hornom rohu. Zobrazí sa rozbaľovacia ponuka.
- Odtiaľ kliknite na nastavenie.
- Potom kliknite na videá v dolnej časti ľavého bočného panela.
- Bude len jedno nastavenie, ktoré môžete zmeniť, ale je to nastavenie, ktoré chceme. Kliknite na pole vpravo a vyberte položku preč.
Ako si poznámky o nastavení zapnete, vypnutím sa vypnú iba videá s automatickým prehrávaním na webovom rozhraní, takže ak chcete v aplikácii vypnúť automatické prehrávanie videí, budete musieť do aplikácie Facebook pre mobilné zariadenia prejsť samostatne. Tu je postup, ako to urobiť konkrétne.
Ak používate iPhone, otvorte ho nastavenie aplikáciu a prejdite na Facebook> Nastavenia, Kde sa hovorí Automatické prehrávanie iba v režime Wi-Fi, zapnite prepínač. Zabránite tak automatickému prehrávaniu videí počas dátového pripojenia, ale keď sa nachádzate v sieti Wi-Fi, budú sa naďalej prehrávať automaticky.
Ak používate systém Android, otvorte aplikáciu Facebook a prejdite na stránku nastavenie, Kde sa hovorí Automatické prehrávanie iba v režime Wi-Fi, zaškrtnite políčko. Znova sa tým zabráni automatickému prehrávaniu videí počas dátového pripojenia, ale keď sa nachádzate v sieti WiFi, budú sa naďalej prehrávať automaticky.
Keď používate dátové pripojenie, videá s automatickým prehrávaním sú ešte viac nepríjemné, pretože zaberajú údaje, ktoré väčšina mobilných používateľov nemá neobmedzené množstvo. V skutočnosti to môže rýchlo zvýšiť až na vyššie využitie dát náhodou a možno tlačiť užívateľov platiť 10 až 15 dolárov v nadbytkoch mesačne, alebo nútiť ich upgrade na vyšší dátový plán.
To môže potenciálne zvýšiť náklady na plán $240 v priebehu dvoch rokov, čo je viac ako dosť na kúpu nového iPhone alebo high-end smartfónu Android na zákazku. Preto je táto funkcia automatického prehrávania taká dôležitá pre vypnutie.
Ak sa chcete na smartfóne úplne odkryť od automaticky prehrávaných videí, môžete si prevziať a nainštalovať relatívne novú aplikáciu Facebook Paper, pretože videá sa automaticky neprehrávajú, keď si prezeráte svoj informačný kanál Facebook News.
Našťastie tieto automaticky prehrávané videá majú v predvolenom nastavení zvuk vypnutý, takže nie ste prekvapení kričiacimi deťmi alebo hlasnými zvukmi (alebo čokoľvek, čo je vo videu), ale napriek tomu zaberajú šírku pásma a môžu využívať vzácne zdroje v počítači , ktorý by mohol byť použitý pre iné úlohy namiesto automatického sledovania videa mačky prenasledujúcej laserový lúč, ako by to mohlo byť.
Ak ste zvedaví, ak používate príliš veľa údajov, môžete vidieť, koľko údajov váš smartphone používa, a to tak, že sa prihlásite do svojho účtu na webovej stránke vášho operátora. Zvyčajne majú aj mobilné aplikácie, z ktorých môžete jednoducho pristupovať a spravovať svoj účet. Môžete tiež rýchlo nahliadnuť na to, koľko údajov používate priamo z mobilnej aplikácie.
Čo sa týka domáceho internetu, zvyčajne sa môžete prihlásiť do svojho účtu na webovej stránke svojho poskytovateľa a zistiť, akú šírku pásma používate, ak máte mesačnú stropnú šírku pásma. Ak sa prihlásite a nie je k dispozícii žiadny merač údajov (ako napríklad ja), pravdepodobne nemáte mesačnú čiapku pre šírku pásma (hooray!).
Samozrejme, existujú aj aplikácie, ktoré si môžete stiahnuť a nainštalovať, ktoré správy, koľko šírku pásma internetu používate v danom časovom období, ktoré môžu byť oveľa pohodlnejšie používať. Lifehacker má niektoré dobré návrhy, vrátane Freemeter pre Windows a iStat pre Mac.