Ako zastaviť vyskakovacie okná na OnePlus 6T

Autor: Charles Brown
Dátum Stvorenia: 1 Február 2021
Dátum Aktualizácie: 20 November 2024
Anonim
Ako zastaviť vyskakovacie okná na OnePlus 6T - Technológie
Ako zastaviť vyskakovacie okná na OnePlus 6T - Technológie

Obsah

Ak čítate tento článok, bude to pravdepodobne preto, že sa chcete naučiť pracovať s pop-up oknami na vašom OnePlus 6T. Ako hovorí nadpis, tento článok vám ukáže kroky na zastavenie vyskakovacích okien na tomto zariadení, aby ste mali šťastie.

Ako zastaviť vyskakovacie okná na OnePlus 6T

Vedieť, ako zaobchádzať s automaticky otváranými oknami, je v dnešnom svete dôležité. Niektorí vývojári sa za účelom zarobenia peňazí môžu uchýliť k neoprávneným prostriedkom vrátane donútenia zariadení zobrazovať reklamy alebo vyskakovacie okná. Ak chcete vo svojom zariadení zastaviť vyskakovacie okná, postupujte podľa našich návrhov uvedených nižšie.

Vytrite zariadenie (s obnovením továrenských nastavení)

Ak už v súčasnosti dostávate vyskakovacie okná na OnePlus 6T, prvá vec, ktorú musíte urobiť, je vyčistiť telefón. Nie je účinnejší spôsob, ako sa zbaviť zjavných reklám alebo automaticky otváraných okien, ako je tento. Samozrejme predpokladáme, že vaše zariadenie zobrazuje neobvyklý počet kontextových okien v danom okamihu. Nezabudnite, že legitímne aplikácie môžu obsahovať aj kontextové okná, ale mali by sa zobrazovať iba vtedy, keď ich aktívne používate. Ak sa vám zobrazujú kontextové okná, aj keď v skutočnosti nepoužívate žiadnu aplikáciu, alebo ak teraz nemôžete zariadenie správne používať, pretože vás neustále vyrušujú reklamy, musíte si utrieť telefón. Takáto situácia už nie je normálna a je v súlade s napadnutím vírusom alebo škodlivým softvérom. Zabezpečenie vášho telefónu môže byť v tejto chvíli už ohrozené, takže je potrebné situáciu čo najskôr ukončiť.


Pred vymazaním zariadenia si nezabudnite vytvoriť zálohu osobných údajov, ako sú fotografie, videá, dokumenty alebo kontakty. Keď to urobíte, vyčistite zariadenie podľa nasledujúcich pokynov:


Tvrdý reset OnePlus 6 cez Nastavenia

Za normálnych okolností by ste sa mali pokúsiť o obnovenie továrenských nastavení vášho OnePlus 6 iba v jeho ponuke Nastavenia. Táto metóda je jednoduchá a jednoduchá. Postupuje sa takto:

  1. Vytvorte zálohu svojich údajov.
  2. Prejdite do hlavnej ponuky a vstúpte na obrazovku Nastavenia. Prípadne môžete priamo otvoriť aplikáciu Nastavenia.
  3. Nájdite položku Zálohovať a obnoviť a klepnite na ňu.
  4. Klepnite na Obnovenie továrenských údajov.
  5. Klepnite na Resetovať telefón a ešte raz si prečítajte varovné správy.
  6. Klepnite na Vymazať všetko (týmto spôsobom môžete potvrdiť svoju možnosť).
  7. Teraz sa obnovenie z výroby automaticky dokončí.
  8. Po dokončení reštartujte OnePlus 6.

Tvrdý reset OnePlus 6 prostredníctvom režimu obnovenia


Ak sa váš OnePlus reštartuje alebo prestal reagovať, obnovenie továrenských nastavení pomocou Nastavenia nemusí byť možné. To je miesto, kde sa továrenské nastavenie pomocou režimu obnovy stane dobrou alternatívou. V porovnaní s prvou metódou vyžaduje táto stlačenie kombinácie hardvérových tlačidiel. Postupujte podľa pokynov uvedených nižšie:

  1. Vytvorte zálohu svojich údajov.
  2. Vypnite zariadenie. Toto je dôležité. Ak ju nemôžete vypnúť, nikdy nebudete môcť zaviesť do režimu obnovenia. Ak sa vám nedarí zariadenie pravidelne vypínať pomocou vypínača, počkajte, kým sa batéria telefónu nevybije. Potom telefón nabite 30 minút pred zavedením do režimu obnovy.
  3. Reštartujte počítač do režimu obnovenia stlačením a podržaním (súčasne) tlačidiel zníženia hlasitosti a napájania.
  4. Keď sa na telefóne zobrazí ikona OnePlus, uvoľnite všetky tlačidlá.
  5. Ak sa zobrazí výzva, zadajte svoj PIN kód.
  6. Pri obnove použite posúvacie klávesy Zvýšenie a Zníženie hlasitosti, aby ste sa presunuli medzi možnosťami, a pomocou tlačidla napájania vyberte svoju možnosť.
  7. Vyberte možnosť „vymazať údaje z výroby“ a počkajte, kým sa vymazanie nevykoná.
  8. Voliteľné: vyberte možnosť „Vymazať oblasť medzipamäte“ a potom „Vymazať medzipamäť Dalvik“.
  9. Po dokončení sa vráťte do hlavnej ponuky obnovenia a vyberte možnosť „reštartovať systém teraz“.

Nainštalujte si antivírusovú aplikáciu

Po obnovení továrenských nastavení alebo úplnom resetovaní zariadenia je dobré po inštalácii nainštalovať antivírusovú aplikáciu. Toto by malo poskytnúť zariadeniu určitú ochranu pred ďalšou inštaláciou aplikácií. Pamätajte, že veľa dôvodov, prečo sú zariadenia so systémom Android ohrozené, je spôsobené zlými aplikáciami. Dúfajme, že s nainštalovanou dobrou antivírusovou aplikáciou môže pomôcť pri zisťovaní, či sú zlé aplikácie nainštalované. V Obchode Play je veľa dobrých bezplatných antivírusových aplikácií, ktoré si môžete nainštalovať na tento účel. Určite si vyberte legitímnu aplikáciu, a nie tú, ktorá sa vydáva za antivírusovú aplikáciu. Ak neviete, ktorú antivírusovú aplikáciu si máte nainštalovať, rýchlo vyhľadajte na Googli.


Pokiaľ ide o antivírusové aplikácie, nepomôže vám mať viac ako jednu. Nainštalujte si iba jednu antivírusovú aplikáciu. Ak sa vám prvý nepáči, najskôr ho odstráňte pred inštaláciou alternatívy. Mať viac ako jednu z týchto aplikácií môže vážne ovplyvniť výkon vášho zariadenia.

Nainštalujte aktualizácie

Udržiavanie aktuálneho operačného systému Android a aplikácií je jedným z najlepších spôsobov, ako predchádzať problémom a niekedy ich aj opraviť. Zastaraný operačný systém môže byť zdrojom chýb, ale aj nekompatibilných aplikácií. Aby ste znížili pravdepodobnosť vzniku problémov, musíte zabezpečiť, aby softvérová stránka vášho prístroja obsahovala najnovšie verzie. Ak to chcete čo najmenej komplikovať, nechajte systém, aby to robil automaticky. Štandardne by si váš OnePlus 6T mal sťahovať a inštalovať aktualizácie sám. Ak to predtým zmeníte, chcete pravidelne vyhľadávať aktualizácie.

Aktualizácie softvéru (pre OS Android) môžete skontrolovať v časti Nastavenia> Aktualizácia softvéru.

Vypnite vyskakovacie okná v aplikácii prehliadača

Ak dostávate kontextové okná iba vtedy, keď používate aplikáciu vo webovom prehliadači, ako je Google Chrome, je možné, že bude uvedená aplikácia unesená. To sa môže stať, ak navštívite nástražný web (pornografické weby sú notoricky plné malvéru), kliknete na e-mailový odkaz spojený so zdrojom malvéru alebo si nainštalujete nesprávnu aplikáciu.

Väčšina mobilných webových prehliadačov má zabudované obranné mechanizmy na kontrolu vyskakovacích okien. Prehliadač Google Chrome napríklad umožňuje zakázať vyskakovacie okná. Ak máte problémy s automaticky otváranými oknami v prehliadači Google Chrome, môžete ich vypnúť takto:

  1. Otvorte aplikáciu Google Chrome.
  2. Klepnite na ikonu Viac nastavení vpravo hore (tri bodky).
  3. Klepnite na Nastavenia.
  4. Klepnite na Nastavenia webu.
  5. Vyberte kontextové okná.
  6. Posunutím prepínača doprava zakážte kontextové okná.

Ak máte inú aplikáciu webového prehliadača, vyhľadajte pomocou Google spôsob, ako zakázať kontextové okná (ak je k dispozícii).

Ostatné prehľadávače tretích strán ponúkajú robustnejšiu ochranu pred automaticky otváranými oknami. Vyskúšajte ich, ak sa zdá, že prehliadač Google Chrome nemôže ovládať vyskakovacie okná. Dobrými príkladmi alternatívnych prehliadačov sú internetový prehliadač Mozilla Firefox a Samsung.

Vymažte vyrovnávaciu pamäť a dáta prehliadača

Ďalším spôsobom riešenia konkrétnej aplikácie, najmä ak má problém s automaticky otváranými oknami, je vymazanie medzipamäte. Ak to nebude fungovať, môžete pokračovať a vrátiť ich k pôvodným nastaveniam.

Ak chcete problém vyriešiť, môžete sa pokúsiť najskôr vyčistiť jeho vyrovnávaciu pamäť. Podľa týchto pokynov môžete vo svojom OnePlus 6T vyčistiť medzipamäť aplikácií:

  1. Na obrazovke Domov prejdite prstom nahor a klepnite na Nastavenia.
  2. Klepnite na Nastavenia.
  3. Klepnite na Aplikácie a upozornenia.
  4. Prejsť na Zobraziť všetky aplikácie.
  5. Nájdite aplikáciu prehliadača a klepnite na ňu.
  6. Klepnite na Úložisko.
  7. Klepnite na CLEAR CACHE.
  8. Reštartujte zariadenie a skontrolujte problém.

Ak problém bude pretrvávať aj potom, môžete sa pokúsiť vymazať údaje aplikácie.

  1. Na obrazovke Domov prejdite prstom nahor a klepnite na Nastavenia.
  2. Klepnite na Nastavenia.
  3. Klepnite na Aplikácie a upozornenia.
  4. Prejsť na Zobraziť všetky aplikácie.
  5. Nájdite aplikáciu prehliadača a klepnite na ňu.
  6. Klepnite na Úložisko.
  7. Klepnite na CLEAR DATA.
  8. Reštartujte zariadenie a skontrolujte problém.

Reštartujte do bezpečného režimu

Vyskakovacie okná v Androide zvyčajne vyvoláva zlá aplikácia tretej strany. Skontrolujte, či môžete reštartovať zariadenie v bezpečnom režime.

Tu je postup, ako zaviesť do bezpečného režimu:

  1. Dlho stlačte tlačidlo vypnutia v telefóne
  2. Na obrazovke uvidíte správu Reštartovať do bezpečného režimu
  3. Klepnutím na OK vstúpite do bezpečného režimu OnePlus 6
  4. Počkajte, kým sa telefón reštartuje. Potom sa v ľavom dolnom rohu obrazovky zobrazí symbol bezpečného režimu
  5. Sledujte telefón niekoľko minút a sledujte kontextové okná

Keď je váš OnePlus 6 spustený v bezpečnom režime, zabráni spusteniu stiahnutých aplikácií. Ak wifi funguje v bezpečnom režime normálne, znamená to, že za to môže jedna z vašich aplikácií. Ak chcete zistiť, ktorá z vašich aplikácií spôsobuje problémy, mali by ste telefón zaviesť späť do bezpečného režimu a postupovať podľa týchto krokov:

  1. Spustite počítač do bezpečného režimu.
  2. Skontrolujte problém.
  3. Keď potvrdíte, že je na vine aplikácia tretej strany, môžete začať odinštalovať aplikácie jednotlivo. Navrhujeme, aby ste začali s najnovšími, ktoré ste pridali.
  4. Po odinštalovaní aplikácie reštartujte telefón do normálneho režimu a skontrolujte problém.
  5. Ak je váš OnePlus 6 stále problematický, opakujte kroky 1–4.

Odinštalujte aplikácie

Ako už bolo spomenuté vyššie, kontextové okná v Androide sú zvyčajne príčinou aplikácií. Ak chcete znížiť pravdepodobnosť problémov vo vašom zariadení, odporúčame vám zbaviť sa aplikácií, ktoré nepoužívate. Platí to najmä vtedy, ak po zavedení systému do bezpečného režimu zistíte, že príčinou problému je jedna z aplikácií. Tento krok riešenia problémov nadväzuje na predchádzajúce riešenie (bezpečný režim), takže to urobte metodicky. Spravidla platí, že aplikácie, ktoré ste nepoužívali posledné 2 týždne alebo dlhšie, možno považovať za nepodstatné pre váš životný štýl. Ak máte veľa takýchto aplikácií, je dobré, ak sa ich zbavíte. Toto je potenciálne riešenie vášho problému. Pomáha tiež uvoľniť miesto v internom úložisku zariadenia.

Buďte zodpovední: filtrujte aplikácie pred ich inštaláciou

Pokiaľ ide o prácu s automaticky otváranými oknami, najpravdepodobnejším dôvodom je používateľ. Vyskakovacie okná zvyčajne spôsobujú zlé aplikácie. Ak si nie ste opatrní, ktorú aplikáciu si chcete nainštalovať, je len otázkou času, než ohrozíte bezpečnosť svojho zariadenia. Niektoré zlé aplikácie sú navrhnuté tak, aby kradli osobné informácie, zatiaľ čo väčšina z nich slúži na zarábanie peňazí zobrazovaním reklám.

Tu uvádzame niekoľko všeobecných tipov, ktoré vám môžu pomôcť znížiť pravdepodobnosť inštalácie nesprávnych aplikácií do vášho zariadenia:

Skontrolujte recenzie aplikácií. Používatelia aplikácií, ktorí môžu nájsť problémy, s najväčšou pravdepodobnosťou napíšu recenzie do Obchodu Play. Ak si nie ste istí, či je aplikácia, ktorú sa pokúšate nainštalovať, bezpečná alebo nie, nezabudnite tieto kontroly skontrolovať.

Berte na vedomie vývojára alebo vydavateľa. Aj keď má Google zavedený systém na kontrolu integrity vývojára, nie je to dokonalé a mnoho vývojárov zvyčajne nájde spôsob, ako pravidlá obísť. Tieto typy vývojárov sú zvyčajne tými, ktorí speňažujú svoje produkty pomocou nelegálnych prostriedkov. Skúste urobiť nejaký prieskum Google o týchto vývojároch, aby ste zistili, či už majú v minulosti vytváranie zlých aplikácií.

Držte sa oficiálnych aplikácií. Pokiaľ je to možné, chcete používať iba aplikácie od renomovaných vývojárov. Pretože ste jediný, kto pozná váš životný štýl používania, nemôžeme vám poskytnúť nijaké konkrétne pokyny. Všeobecným pravidlom je používať známe populárne aplikácie z dobrých zdrojov.

Obmedzte počet aplikácií. Čím viac aplikácií nainštalujete, tým vyššia je pravdepodobnosť problémov. Jedným z spôsobov, ako sa vyhnúť chybám, je udržiavať nízky počet aplikácií. Držte sa tých, ktoré potrebujete, nie tých, ktoré chcete na krátky čas.

Aby a upozornenia z Androidu dotali na váš Fitbit Ionic, muia byť obe zariadenia právne párované a pripojené. Netreba dodávať, že ak a vykytnú problémy týk...

Veľmi očakávaná klaická hra GTA: an Andrea je teraz k dipozícii v obchode Google Play. Hra tojí 6,99 dolárov a dodáva a vo veľkej veľkoti 2,4 GB. Záujemcovia o ...

Naše Publikácie