Obsah
Existuje niekoľko vecí, na ktoré by ste mali pamätať, ak ste na trhu s použitým iPadom. Tu je to, čo treba hľadať pri kúpe.
Kúpa úplne nového iPadu nie je pre mnohých sporivých kupujúcich voľbou. Aby ušetrili nejaké peniaze, hľadajú použitý model, ktorého cena je nižšia ako cena, ktorú by stál úplne nový iPad. Môže to byť skvelá cesta, ale pri nakupovaní na použitom trhu si musíte dávať pozor na určité veci, pretože to určite nie je také rýchle a ľahké ako nákup v obchode.
Použité jednotky iPad môžu konkrétne vykazovať určité škody spôsobené používaním. Najpoužívanejšie modely sa budú mierne opotrebovať a je to normálne, ale mali by ste sa uistiť, že hľadáte nejaké významné škody.Použitý iPad, ktorý ste predtým sledovali na stránkach Craigslist, by mohol byť dokonca ukradnutý. V takom prípade by ste sa od takýchto transakcií mali držať ďalej, pretože ukradnutý iPad je pre používateľa, ktorý nie je právoplatným vlastníkom, zbytočný.
V každom prípade, ak si chcete kúpiť použitý iPad, je treba vziať do úvahy niekoľko vecí, ktoré by ste mali pri nakupovaní kúpiť.
Stav iPadu
Môže to byť niečo zrejmé, ale vždy je dobré vziať na vedomie akékoľvek opotrebenie alebo poškodenie použitého iPadu.
Skontrolujte, či v rohoch nie sú nejaké stopy, čo je zvyčajne indikátor toho, že v určitom okamihu spadol. Samotné to nie je nič veľké, ak zariadenie stále funguje, ale tiež by ste mali hľadať prípadné praskliny na obrazovke, ktoré by sa mohli objaviť.
Keď to urobíte, nezabudnite sa pozrieť veľmi pozorne. Za slabého osvetlenia sú škrabance skutočne ťažko viditeľné, ale akonáhle sa dostanete von za bieleho dňa, môžu škrabance trčať ako boľavý palec, nezabudnite ich preto dostať pod lampu alebo jasné svetlo a dôkladne ich pred odovzdaním peňazí skontrolujte dobrý rozhľad.
Cena iPadu
Pri kúpe použitého iPadu nebudú ceny od predajcu k predajcovi také stále, ako by to bolo, keby ste kupovali úplne nový. Namiesto toho budú niektorí predajcovia pýtať menej, ako by mohli požadovať iní predajcovia.
Z tohto dôvodu je vždy dobré nakupovať na rôznych použitých trhoviskách a pozrieť si niekoľko zoznamov od každého z nich. eBay, Craigslist a Swappa sú všetky miesta, kde si môžete kúpiť použitý iPad, a ceny budú od predajcu k predajcovi rýchlo kolísať, takže si určite urobte prieskum a zistite spravodlivú cenu, ktorú ste ochotní zaplatiť za použité zariadenie. iPad.
Na záver je dôležité mať na pamäti, že ak ktorýkoľvek predajca predáva použitý iPad za cenu nižšiu, ako je priemerná predajná cena, existuje veľká šanca, že dôjde k odcudzeniu alebo k značnému poškodeniu zariadenia. Predajca tieto skutočnosti môže, ale nemusí skrývať, takže pred uskutočnením nákupu nezabudnite položiť otázky a zariadenie si poriadne prezrite.
Aktivácia účtu iCloud
Možno jedným z najdôležitejších krokov, ktoré treba podniknúť pri kúpe použitého iPadu, je skutočne zistiť, či ide o ukradnutú jednotku alebo nie. Našťastie je to ľahké zistiť.
Spoločnosť Apple predstavila funkciu s názvom Activation Lock so systémom iOS 7, ktorá zabraňuje odcudzeniu telefónov iPhone a iPad alebo minimálne odrádza zlodejov od toho, aby so zariadením so systémom iOS po krádeži robili ešte veľa iného. Keď je v zariadení používateľa povolená funkcia Nájsť môj iPhone, v podstate sa uzamkne k účtu Apple ID daného používateľa. To znamená, že aj keď je iPad vymazaný, zariadenie bude stále vyžadovať pôvodné Apple ID a heslo, kým ich niekto iný môže použiť ako svoje vlastné.
Nový vyhľadávací nástroj Apple Activation Lock má v tomto zmysle pomôcť a umožňuje kupujúcim zistiť, či má iPad, ktorý sa chystajú kúpiť, aktivovaný alebo nie. Ak k tomu dôjde, dá sa bezpečne povedať, že k odcudzeniu došlo.
K novému vyhľadávaciemu nástroju Activation Lock môžete získať prístup na stránku icloud.com/activationlock a na prístup k nemu sa nemusíte prihlásiť do svojho účtu iCloud. Zobrazí sa výzva na zadanie sériového čísla iPadu, ktoré je oba uvedené vnastavenie prejdite do aplikácie Všeobecné> O mne. Ďalej budete musieť zadať kód CAPTCHA.
Apple vám okamžite oznámi, či má alebo nemá iPad povolený zámok Activation Lock. Ak je teraz zámok aktivácie stále zapnutý, nemusí to nevyhnutne znamenať, že došlo ku krádeži zariadenia. Používateľ to mohol jednoducho zabudnúť vypnúť. Ak ho o to požiadate a nebude môcť, dá sa povedať, že zariadenie je skutočne odcudzené.