Obsah
- Možné príčiny
- Potenciálne riešenia a riešenia riešenia problémov so zariadením Google Pixel 2, ktoré sa nezapne
Problémy s napájaním nových zariadení sa zriedka vyskytujú, najmä u výkonných variantov, ako je najnovšia séria Pixel od spoločnosti Google s názvom Google Pixel 2. Nie je to však záruka, že tento problém nezaznamenáte skôr, ako sa očakávalo, pretože okolností, keď sa problémy s energiou stanú nevyhnutnými. Upozorňujeme, že problém s hardvérom nie je vždy možné viniť, kedykoľvek sa mobilné zariadenie odmietne zapnúť, pretože hlavným spúšťačom môžu byť aj chybné aplikácie. A vzhľadom na skutočnosť, že ste vždy chceli pridať nejaké nové aplikácie, ktoré by ste mohli vo svojom novom zariadení používať, je možné, že sa s týmto problémom stretnete. Možno tento obsah čítate, pretože už máte ťažkosti a hľadáte spôsoby, ako svoje nové zariadenie so systémom Android oživiť. Ak chcete vo svojom zariadení Google Pixel 2 vyriešiť podobný problém, ktorý sa nezapne, môžete vyskúšať zvýraznené riešenia pod touto stránkou. Čítajte ďalej, dozviete sa viac o tom, ako je problém vyvolaný akým faktorom, a nakoniec vyriešite základnú príčinu.
Ak však hľadáte riešenie iného problému, prejdite na stránku riešenia problémov s telefónom Google Pixel 2, pretože už sme sa zaoberali niektorými z najbežnejších problémov s týmto telefónom. Pokúste sa nájsť problémy, ktoré sú podobné vášmu, a použite riešenia alebo riešenia, ktoré sme navrhli. Ak stále potrebujete ďalšiu pomoc, vyplňte náš dotazník o problémoch so systémom Android a kliknutím na tlačidlo odoslať nás kontaktujte.
Možné príčiny
Otáčaniu zariadenia môže zabrániť niekoľko faktorov. Môže sa to stať z dôvodu chybného hardvéru alebo z dôvodu nefunkčnej chyby aplikácie alebo softvéru. Považujte za šťastie, ak sú na vine tieto faktory, pretože budete mať vyššiu šancu na nápravu bez toho, aby ste za služby museli platiť navyše. Aby sme vám poskytli informácie o tom, čo by mohlo zabrániť vášmu zariadeniu Google Pixel 2 zapnúť, je tu prehľad všetkých možných faktorov, s ktorými sú spojené problémy s napájaním v mobilných zariadeniach.
- Porucha softvéru. Niekoľko prípadov problémov s napájaním, ktoré sa vyskytujú v mobilných zariadeniach, bolo spojených so zlyhaním softvéru. Zvyčajne k tomu dôjde, keď dôjde k zlyhaniu alebo zneužitiu aplikácie. To isté sa môže stať, keď je na vašom zariadení nainštalovaný alebo spustený poškodený obsah. Medzi najbežnejšie spúšťače patria aj hlavné aktualizácie softvéru, najmä ak prichádzajú s niektorými chybami. Zvážte to ako hlavnú príčinu, najmä ak vaše zariadenie začne vykazovať príslušné príznaky alebo sa nezapne po nainštalovaní novej aktualizácie softvéru. Všetky tieto faktory súvisia so softvérom, takže je možné ich vyriešiť určitými riešeniami.
- Zlý hardvérový komponent. Ako si väčšina ľudí myslí, zlú batériu možno považovať aj za jeden z možných spúšťačov. Môžete to však vylúčiť z možných príčin vo vašom prípade, najmä preto, že máte nové zariadenie. Pred uvedením na trh musel prejsť niekoľkými testami zabezpečenia kvality. Pokiaľ telefón nenavlhol a batéria nezničila poškodenie kvapalinou. To isté sa môže stať, keď telefón spadol a spôsobil fyzické poškodenie príslušných komponentov. Problémy spojené s hardvérom by si, bohužiaľ, už vyžadovali opravu.
Potenciálne riešenia a riešenia riešenia problémov so zariadením Google Pixel 2, ktoré sa nezapne
Pokúste sa čo najviac zistiť, ktorý z uvedených faktorov spôsobuje vášmu novému telefónu Pixel problém. Jedným zo spôsobov, ako to urobiť, je zapamätať si, kedy sa vyskytol prvý príznak alebo kedy sa zariadenie podľa plánu prestalo bootovať. Ak k tomu dôjde po nainštalovaní aplikácie alebo stiahnutí určitého obsahu, pravdepodobne to môžete vyriešiť odinštalovaním alebo odstránením tejto aplikácie alebo obsahu z telefónu. Aby sme vám pomohli pri ďalšom riešení problému, ponúkame vám prehľad možných riešení a riešení, ktoré môžete vyskúšať. Po dokončení každej metódy nezabudnite svoje zariadenie otestovať, aby ste zistili, či je problém odstránený. V prípade potreby pokračujte ďalším použiteľným riešením.
Vynútené reštartovanie zariadenia Google Pixel 2.
Vykonanie vynúteného reštartu alebo reštartu môže pomôcť vylúčiť možnosť softvérového problému spôsobujúceho, že sa zariadenie nezapne, uviazne na čiernej alebo prázdnej obrazovke alebo sa nezapne, ale okamžite sa vypne. Neovplyvňuje to údaje uložené v telefóne, preto je bezpečný.
- Ak ste to ešte neurobili, podržte stlačené tlačidlo a reštartujte zariadenie Pixel Vypínač prinajmenšom 30 sekúnd kým sa na obrazovke nezobrazí logo Google.
Ak sa stále nezapne, pripojte ho k nabíjačke, nechajte ho niekoľko minút nabíjať a potom ho skúste zapnúť.
Spustite počítač v núdzovom režime (ak je to možné).
Po zapnutí zariadenia sa pokúste reštartovať v núdzovom režime. Týmto spôsobom vylúčite možnosť alebo aplikáciu (pravdepodobne posledné stiahnutie), ktoré spôsobia, že sa zariadenie nezapne.Všetky stiahnuté aplikácie sú v Núdzovom režime dočasne deaktivované, takže ľahšie zistíte, či je problém izolovaný od aplikácie tretej strany.
- Ak chcete spustiť Google Pixel 2 v bezpečnom režime, stlačte a podržte kláves Vypínač.
- Klepnite na ikonu a podržte ju Ikona vypnutia na obrazovke.
Keď vidíte štítok Núdzový režim v dolnej časti obrazovky, znamená to, že sa vaše zariadenie spustí v bezpečnom režime.
Môžete sa tiež pokúsiť zaviesť Google Pixel 2 do bezpečného režimu, keď je zariadenie vypnuté. Tu je postup:
- Stlačte tlačidlo Vypínač v telefóne, kým sa nezobrazí logo Google.
- Keď sa spustí animácia, stlačte a podržte ikonu Tlačidlo zníženia hlasitosti na telefóne. Stále ho držte, kým sa animácia neskončí a telefón sa nespustí v bezpečnom režime.
Znova uvidíte, že ak už beží v bezpečnom režime, uvidíte štítok v dolnej časti obrazovky.
Za predpokladu, že dokážete svoj Google Pixel 2 naštartovať v bezpečnom režime, pripojte ho k nabíjačke a potom vyskúšajte ľubovoľnú podozrivú aplikáciu pomocou týchto krokov:
- Na domovskej obrazovke posuňte prstom nahor Ikona šípky (nachádza sa v dolnej časti), aby ste zobrazili Zoznam aplikácií.
- Prejdite na nastavenie-> Aplikácie.
- Vyhľadajte a vyberte príslušnú aplikáciu.
- Ak systémové aplikácie nie sú viditeľné, klepnite na ikonu Ikona ponuky (nachádza sa vpravo hore) > Zobraziť systém.
- Klepnite na Vynutene zastavenie.
- Klepnite na Ok.
- Klepnite na Skladovanie.
- Klepnite na Zmazať dáta. Táto možnosť nemusí byť k dispozícii pre niektoré aplikácie, najmä pre predinštalované. Resetovaním aplikácie alebo vymazaním dátového úložiska môžete vymazať uložené informácie v aplikácii (napr. Môžu sa stratiť udalosti kalendára).
- Klepnite na Ok.
Po diagnostikovaní a odstránení podozrivých aplikácií v bezpečnom režime môžete reštartovaním zariadenia prepnúť späť do normálneho režimu.
Pripojte svoj Google Pixel 2 k počítaču.
Na ďalšie riešenie problémov so zariadením môžete tiež použiť počítač. Ak to chcete vyskúšať, postupujte nasledovne:
- Odpojte kábel od napájacieho adaptéra.
- Skontrolujte a uistite sa, že je váš počítač zapnutý a pripojený k zdroju napájania.
- Pripojte svoj Google Pixel 2 k USB portu vášho počítača pomocou dodávaného USB kábla.
- Počkajte asi 15 minút.
- Po uplynutí času odpojte a znova pripojte kábel od telefónu. Urobte to do 10 sekúnd.
- Ak sa do 1 minúty zobrazí ikona batérie, znamená to, že je telefón vypnutý a nabíja sa.
- Ak vidíte červené svetlo, znamená to, že batéria je úplne vybitá alebo vybitá.
- Ak uvidíte blikajúce červené svetlo, znamená to, že vaše zariadenie nemá dostatok energie na zapnutie.
- Nechajte telefón nabitý najmenej 30 minút.
- Po 30 minútach nabíjania stlačte a niekoľko sekúnd podržte vypínač, potom na obrazovke klepnite na Reštartovať.
Poznámka:Ak nevidíte Reštart na obrazovke stlačte a podržte ikonu Vypínač ešte asi 30 sekúnd, kým sa zariadenie reštartuje. Ak sa stále nezapne, zvážte ďalšie návrhy.
Ďalšie návrhy
- Dajte jej viac času na nabitie. Pripojte telefón k zdroju napájania a v prípade potreby ho nechajte nabiť asi 30 minút alebo až hodinu. To, čo si myslíte o probléme s napájaním, je niekedy v skutočnosti problém s nabíjaním vášho zariadenia. Je tiež možné, že niektoré aplikácie vyčerpávajú batériu telefónu tak rýchlo, že sa nemohol zapnúť, pokiaľ nie je pripojený k nabíjačke. Skontrolujte tiež svoj nabíjací kábel, adaptér a zásuvku a uistite sa, že každý z nich funguje.
- Vyskúšajte nástroje na obnovu a opravu systému Android. Ak vám už došli možnosti a váš Google Pixel 2 sa stále nezapne, môžete skúsiť šťastie pomocou nástrojov na obnovu a opravu systému Android. Ktorýkoľvek z týchto nástrojov si môžete stiahnuť online. Ak chcete využiť túto možnosť, prečítajte si recenzie a skontrolujte minimálne systémové požiadavky, aby ste sa ubezpečili, že je kompatibilná s vaším počítačom aj so zariadením Pixel. Po stiahnutí a nainštalovaní preferovaného softvéru do počítača ho spustite a podľa pokynov na obrazovke pokračujte v procese obnovy alebo opravy systému Android.
- Nezabudnite na záruku. Ak ste Google Pixel 2 stále v záruke, mali by ste sa obrátiť na operátora zariadenia, vyriešiť problém alebo využiť záruku (ak stále existuje). Najprv to zvážte, najmä ak ste práve dostali svoje nové zariadenie a potom ste zistili, že nie je zapnuté bez ohľadu na to, ako ste sa snažili. Máte tiež možnosť kontaktovať podporu Google, ktorá vám poskytne ďalšiu pomoc pri riešení problému.
Odošlite svoje zariadenie k technikovi na posúdenie hardvéru alebo prípadne opravu. Túto možnosť zvážte, ak sa na vaše zariadenie už nevzťahuje záruka a máte podozrenie, že problém spôsobuje hardvérové poškodenie.
Spojte sa s nami
Sme vždy otvorení vašim problémom, otázkam a návrhom, takže nás môžete kedykoľvek kontaktovať vyplnením tohto formulára. Toto je bezplatná služba, ktorú ponúkame, a nebudeme vám za ňu účtovať ani cent. Upozorňujeme však, že každý deň dostávame stovky e-mailov a je nemožné, aby sme odpovedali na každý z nich. Sme si však istí, že si prečítame každú správu, ktorú dostaneme. Pre tých, ktorým sme pomohli, povedzte nám, prosím, zdieľanie našich príspevkov so svojimi priateľmi alebo jednoducho označte, že sa vám páči naša stránka na Facebooku a Google+, alebo nás sledujte na Twitteri.