Obsah
- Možné dôvody, prečo sa váš Google Pixel 2 XL nebude účtovať podľa plánu
- Možné riešenia, riešenia a tipy na nabíjanie
Je možné, že keď sa váš telefón nenabíja, môžete okamžite obviniť ktorékoľvek z príslušenstva pre nabíjanie. Ale väčšinou je problém v skutočnosti na samotnom zariadení. Niečo vo vašom telefóne bráni správnemu nabitiu, takže nebude môcť natankovať batériu, aj keď je pripojený k zdroju napájania. Čo by to bolo a čo treba urobiť, aby sa veci vrátili do normálu? To sú otázky, ktoré sa tento príspevok pokúsi vyriešiť. Ak máte problémy s príslušnými problémami, najmä so zariadením Google Pixel 2 XL, potom vám tento obsah môže pomôcť. Ďalej v tomto príspevku sú vysvetlené možné dôvody, prečo sa zariadenie Google Pixel 2 XL nenabíja, nabíja veľmi pomaly alebo sa nedokáže nabiť úplne. A aby sme vám ďalej pomohli pri riešení problémov, poskytujeme tiež potenciálne riešenia a riešenia. Čítajte ďalej a dozviete sa viac o riešení týchto problémov.
V prípade, že sa snažíte nájsť riešenie iného problému, prejdite na našu stránku na riešenie problémov s Pixel 2 XL, pretože sme sa už venovali niektorým z najbežnejších problémov hlásených vlastníkmi. Ak stále potrebujete našu pomoc, vyplňte náš dotazník o problémoch so systémom Android a kliknutím na tlačidlo odoslať nás kontaktujte.
Možné dôvody, prečo sa váš Google Pixel 2 XL nebude účtovať podľa plánu
Chybná nabíjačka, adaptér alebo nabíjací port a rovnako zlá batéria v telefóne sú jedným z prvých faktorov, ktoré treba brať do úvahy pri riešení problémov s nabíjaním v mobilných zariadeniach. Pokiaľ je to možné, overte a zaistite, aby všetko vaše nabíjacie zariadenie fungovalo podľa plánu. To vám pomôže izolovať problém v samotnom zariadení.
Na rozdiel od toho, čo si mnoho ľudí myslelo o poškodení hardvéru, ktoré spôsobilo, že sa zariadenie nenabíja, nenabíja, ale je veľmi pomalé alebo sa nedá úplne nabiť, problém často súvisí so závadou softvéru.
Je to softvér, ktorý na prvom mieste informuje vaše zariadenie o tom, kedy a či sa má nabíjať alebo nie. Ak sa teda softvér alebo program zodpovedný za nabíjanie poškodí niektorými chybami a náhle sa stane nečestným, okamžite to spôsobí problémy s nabíjaním. Na ďalšie objasnenie myslite na aplikáciu fotoaparátu v telefóne. Fotoaparát (hardvér) nebude fungovať bez aplikácie pre fotoaparát (softvér) a to isté platí pre aplikáciu, ktorá môže byť bez fyzickej kamery zbytočná. To isté platí pre funkciu nabíjania telefónu. Osobitný program má za úlohu dať zariadeniu pokyn, aby sa nabilo v okamihu, keď zistí, že batéria je takmer alebo takmer vybitá. Keď tento program niečo pokazí, nebude schopný vykonávať svoju funkciu, a tak sa zariadenie jednoducho nenabíja, pretože ho k tomu nespustí žiadny program. To platí pre všetky zariadenia, pretože každé z nich je navrhnuté ako systém, čo znamená, že každé z nich je zložené z viacerých programov alebo aplikácií, ktoré z neho robia smartphone.
Medzi najbežnejšie zdroje chýb, ktoré môžu narušiť normálnu funkciu zariadenia vrátane nabíjania, patria aktualizácie softvéru. Problémy s nabíjaním sa v skutočnosti javili ako jeden z rozsiahlych problémov, s ktorými sa koncoví používatelia stretávajú po nainštalovaní aktualizácie aplikácií alebo systému Android. Toto sú všetko problémy súvisiace so softvérom, čo znamená, že je možné ich vyriešiť na konci alebo bez nutnosti cesty do servisného strediska. Ak ste si istí, že problém nemá nič spoločné s hardvérovými súčasťami telefónu, ktoré by mohli byť poškodené, môžete teraz začať s riešením problémov s nasledujúcimi možnosťami.
Možné riešenia, riešenia a tipy na nabíjanie
Pomocou nasledujúceho riešenia môžete problém izolovať, identifikovať hlavnú príčinu a zaistiť, aby bol váš Google Pixel 2 XL zálohovaný a znovu správne nabitý. Ak ste nezískali rozlíšenie pri prvej metóde, nezabudnite vyskúšať ďalšiu, kým sa problém nevyrieši.
Znova nabite telefón
Tentokrát sa uistite, že to robíte správnym spôsobom, čo znamená, že je potrebné skontrolovať a ubezpečiť sa, že je nabíjací kábel správne pripojený k zdroju energie a nabíjaciemu portu na vašom prístroji. Skontrolujte tiež svoje nabíjacie zariadenie a uistite sa, že všetky správne fungujú. Okrem príslušenstva na nabíjanie tiež zvážte kontrolu nabíjacieho portu a zdroja energie, ktorý používate. Uistite sa, že používate originálnu (OEM) nabíjačku a adaptér, ktorý sa dodáva s telefónom, a že sú plne funkčné. Môžete skúsiť použiť inú sieťovú zásuvku alebo zdroj napájania, napríklad USB port na počítači, nabíjačku do auta alebo napájaciu banku. To vám pomôže zistiť, či je problém v použitom porte alebo nie.
Počas nabíjania telefón nepoužívajte. Vo vašom telefóne môžu byť nainštalované niektoré aplikácie, ktoré pri aktivácii alebo spustení spotrebúvajú značné množstvo energie. Takže aj keď je váš telefón pripojený k nabíjačke a zdroju napájania, je stále možné, že sa batéria nebude môcť zvýšiť, pretože používaná aplikácia stále vybíja batériu. Toto je zvyčajne jeden z hlavných dôvodov, prečo sa vaše zariadenie nabíja veľmi pomaly alebo sa nemôže nabiť na 100 percent.
Vykonajte mäkký reset na zariadení Google Pixel 2 XL (ak je k dispozícii)
Ak v zariadení stále zostáva málo energie, skúste vykonať jemný reset alebo reštartujte telefón a potom ho skúste znova nabiť. Týmto spôsobom odstránite akékoľvek závady alebo chyby, ktoré by mohli zabrániť nabíjaniu zariadenia. Tento proces neovplyvní žiadne vaše dôležité informácie uložené v telefóne. Ak ste to ešte neurobili, postupujte takto:
- Stlačte a podržte Vypínač v pravom rohu telefónu.
- Klepnite na túto možnosť Vypnúť.
- Počkajte asi 30 sekúnd potom stlačte Vypínač znova ho znova zapnite.
Prípadne môžete tiež stlačiť a podržať ikonu Vypínač asi 10 sekúnd alebo kým sa nezobrazí logo Google alebo obrazovka animácie.
Vaše zariadenie sa potom reštartuje. Pripojte ho k nabíjačke a pokúste sa ho nabiť znova, keď sa telefón úplne nabije.
Kalibrujte batériu na zariadení Google Pixel 2 XL
Toto platí opäť iba v prípade, že vo vašom prístroji zostáva ešte trochu energie. Kalibrácia batérie je nevyhnutná, aby sa udržal optimálny výkon batérie a aby váš telefón vždy zobrazoval iba správnu úroveň nabitia batérie. Proces kalibrácie spočíva v úplnom vybití batérie, a preto by sa mal robiť iba príležitostne. Častejšia kalibrácia batérie môže znižovať jej životnosť z neustáleho vybíjania alebo úplného vybitia. Ak ste to ešte neurobili a chcete to skúsiť, postupujte podľa týchto krokov:
- Používajte svoje zariadenie, kým sa nevypne alebo kým nie je batéria úplne vybitá.
- Znova ho zapnite a potom nechajte samovoľne vypnúť.
- Keď je zariadenie úplne vypnuté, pripojte ho k nabíjačke a potom ho nechajte nabíjať, kým indikátor nabíjania alebo ikona batérie nepovedia, že dosiahli 100 percent.
- Odpojte telefón od nabíjačky a potom ho zapnite.
- Ak výdrž batérie nedosiahne 100 percent, zapojte ju späť do nabíjačky a nechajte ju nabíjať dlhšie, kým nebude úplne nabitá na 100 percent.
- Keď je batéria nabitá, odpojte nabíjačku.
- Reštartujte telefón.
- Potom znova začnite telefón používať ako obvykle, až kým sa mu nevybije batéria a nezapne sa.
- Znova ju nabíjajte, kým sa batéria úplne nenabije.
- Zapnite telefón.
Vaša batéria je teraz kalibrovaná.
Ďalšie možnosti, ktoré je potrebné zvážiť, ak je to možné
Ak vaše zariadenie stále zostáva napájané, môžete sa rozhodnúť vyskúšať riešenie problémov s aplikáciami alebo vykonať obnovenie výrobných nastavení.
- Spustite počítač v núdzovom režime. Pri riešení problémov s aplikáciami spustite Google Pixel 2 XL do bezpečného režimu a potom diagnostikujte, ktoré aplikácie spotrebúvajú veľa energie. Môžete sa rozhodnúť dočasne odstrániť aplikáciu, ak ju nepoužívate, a potom zistiť, či sa vaše zariadenie bez aplikácie nabíja normálne. Môžete tiež vyskúšať nabiť zariadenie v núdzovom režime. Ak aplikácia tretej strany bráni vášmu zariadeniu v správnom nabíjaní, mala by v bezpečnom režime fungovať alebo sa nabíjať podľa určenia, pretože všetky aplikácie a služby tretích strán sú zakázané.
- Hlavný reset. Ďalším možným riešením, ktoré by sa však malo považovať iba za posledné riešenie (ak je to možné), je hlavný reset alebo obnovenie továrenských nastavení telefónu Google Pixel 2 XL. Týmto krokom pomôžete odstrániť chyby systému, ktoré mohli mať vplyv na nabíjacie funkcie zariadenia. Musíte však tiež poznamenať, že počas procesu budú vymazané všetky vaše údaje, vrátane vašich osobných nastavení a obsahu. To znamená, že je potrebné vopred vytvoriť zálohu všetkých vašich dôležitých súborov. Potom môžete pokračovať v obnovení továrenských nastavení pomocou Ponuka nastavení na telefóne alebo použite kombinácie hardvérových kľúčov (Moc a Objem tlačidlá).
Eskalujte problém a získajte ďalšiu pomoc
Ak žiadna z predchádzajúcich metód nedokáže problém vyriešiť a váš Google Pixel 2 XL sa stále nenabíja, nabíja sa pomaly alebo sa nenabíja úplne, je na čase vyhľadať ďalšiu pomoc. Požiadajte svojho operátora alebo podporu Google o riešenie problému a požiadajte o ďalšiu pomoc a oficiálne odporúčania.
Spojte sa s nami
Sme vždy otvorení vašim problémom, otázkam a návrhom, takže nás môžete kedykoľvek kontaktovať vyplnením tohto formulára. Toto je bezplatná služba, ktorú ponúkame, a nebudeme vám za ňu účtovať ani cent. Upozorňujeme však, že každý deň dostávame stovky e-mailov a je nemožné, aby sme odpovedali na každý z nich. Sme si však istí, že si prečítame každú správu, ktorú dostaneme. Pre tých, ktorým sme pomohli, povedzte nám, prosím, zdieľanie našich príspevkov so svojimi priateľmi alebo jednoducho označte, že sa vám páči naša stránka na Facebooku a Google+, alebo nás sledujte na Twitteri.