Obsah
- Dnešný problém: Google Pixel nezostane zapnutý a stále sa prehrieva
- Ako opraviť Google Pixel, ktorý sa neustále prehrieva a vypína
#GooglePixel už určite zažil lepšie dni, ale milióny ľudí ho stále používa na celom svete, takže v súčasnosti zostáva jedným z najpoužívanejších smartfónov. Dnešný príspevok sa venuje problému, ako opraviť prehriatie a náhodné reštartovanie zariadenia Pixel.
Dnešný problém: Google Pixel nezostane zapnutý a stále sa prehrieva
Môj telefón sa vypol asi pred 12 hodinami. Vypne sa, keď sa prehreje, takže som si myslel, že sa to stalo. Zakaždým, keď sa to pokúsim znova zapnúť, vypne sa to hneď. Na obrazovke sú niekedy nejasné čiary. Nezapne sa to ani na doraz. Zapne sa a zobrazí slová „Google“. Potom sa vypne. Skúšal som to zapnúť viac ako 50 krát. - Alex Cassin
Ako opraviť Google Pixel, ktorý sa neustále prehrieva a vypína
Prehriatie je všeobecne známkou poruchy hardvéru, aj keď v niektorých prípadoch môže byť na vine aj softvér. Ak sa váš Pixel snaží zostať naďalej alebo sa stále prehrieva, alebo oboje, môže to byť spôsobené chybou softvéru alebo hardvérom. Tento článok o riešení problémov vám pomôže zúžiť možné príčiny.
Riešenie č. 1: Skontrolujte a nainštalujte aktualizácie aplikácií a Androidu
Aktualizácie aplikácií a operačného systému niekedy obsahujú opravy známych chýb zabezpečenia a chýb. Ak chcete minimalizovať možnosť, že aplikácia alebo systém Android spôsobí problémy vášmu zariadeniu, zvyknite si na pravidelnú inštaláciu aplikácií. Predvolene by malo byť vaše zariadenie Pixel nastavené na automatickú kontrolu aktualizácií aplikácií a OS, aby vás potom mohlo upozorňovať na ich inštaláciu. Ak ste túto automatickú funkciu vypli, nezabudnite pravidelne vyhľadávať všetky aktualizácie.
Pri kontrole a inštalácii aktualizácií systému postupujte podľa týchto krokov:
- Otvorte na svojom zariadení aplikáciu Nastavenia.
- V dolnej časti klepnite na Systém.
- Potom klepnite na Aktualizácie systému. V prípade potreby najskôr klepnite na Informácie o telefóne.
- Zobrazí sa váš stav aktualizácie. Postupujte podľa pokynov na obrazovke.
Aktualizácie aplikácií (nainštalované v obchode Play) môžete skontrolovať takto:
- Otvorte aplikáciu Obchod Play.
- Klepnite na ikonu Menu (tri čiary obzoru) vpravo hore.
- Vyberte položku Moje aplikácie a hry.
- Počkajte, kým aplikácia skontroluje, ktoré aplikácie je možné aktualizovať.
- Stlačte tlačidlo AKTUALIZOVAŤ VŠETKO.
Ak ste si nainštalovali aplikácie mimo Obchod Play, je ich zodpovednosťou vyhľadávať pre ne aktualizácie. Skúste použiť Google, aby ste vedeli, ako na to.
Riešenie č. 2: Uvoľnite úložný priestor
Počítače alebo smartphony sa môžu reštartovať, ak nezostane dostatok úložného priestoru. To znamená, že operačný systém niekedy potrebuje pre svoju správnu funkciu ďalší ukladací priestor. Ak v zariadení Pixel dochádza úložisko, skúste uvoľniť miesto a zistite, či to pomôže. Ak máte v telefóne veľa fotografií a videí, zvážte ich presunutie na kartu SD alebo do počítača, aby ste mali viac ako dosť miesta. V ideálnom prípade by ste mali neustále udržiavať aspoň 1 GB voľného miesta, aby ste umožnili aktualizácie a ďalšie nepredvídané udalosti. Keď sa operačný systém pokúsi vykonať úlohu, ktorá vyžaduje ďalší ukladací priestor a nenájde nič, môže sa vyskytnúť chyba, ktorú nemusí byť schopný vyriešiť. Ak tomu chcete zabrániť, uvoľnite svoj Pixel a uvoľnite miesto v úložisku.
Ak chcete skontrolovať, koľko úložiska má vaše zariadenie, postupujte takto:
- Otvorte na svojom zariadení aplikáciu Nastavenia.
- Klepnite na Úložisko.
- Zistite, koľko úložného priestoru máte k dispozícii. Vaše zariadenie môže začať mať problémy, keď je menej ako 10% úložiska zadarmo.
Google predpokladal, že môže dôjsť k takémuto problému, takže váš Pixel môže byť nastavený tak, aby automaticky odstraňoval fotografie a videá, ktoré už boli zálohované do Fotiek Google. Ak ste túto funkciu predtým vypli, skúste ju znova zapnúť. Ak neviete, čo máte robiť, postupujte takto:
- Otvorte na svojom zariadení aplikáciu Nastavenia.
- Klepnite na Úložisko.
- Zapnite inteligentné úložisko.
Prípadne môžete niektoré veci zo svojho telefónu Pixel odstrániť sami. Postupujte takto:
- Otvorte na svojom zariadení aplikáciu Nastavenia.
- Klepnite na Úložisko.
- Klepnite na Uvoľniť miesto.
- Ak chcete vybrať niečo na odstránenie, klepnite na prázdne pole vpravo. (Ak v zozname nie je nič, klepnite na Skontrolovať posledné položky.)
- Ak chcete vybrané položky odstrániť, v dolnej časti klepnite na Uvoľniť.
Ďalším skvelým spôsobom, ako uvoľniť miesto, je odinštalovať aplikácie, ktoré nepotrebujete. Aplikácie a ich aktualizácie môžu ľahko zabrať väčšinu vášho úložného zariadenia, takže ich odstránenie zo systému môže byť pre túto situáciu dobré.
Riešenie č. 3: Zatvorte aplikácie
Nízka RAM sa často premieta do pomalej rýchlosti alebo dokonca náhodného vypnutia. To je dôvod vášho problému, mohlo by vám pomôcť, ak môžete zavrieť aplikácie spustené na pozadí. Zatváranie aplikácií, ktoré nepoužívate, by nemalo predstavovať spôsob riešenia problémov používateľom. Android má zámerne spravovať pamäť RAM, takže pri nedostatku pamäte nie je potrebný zásah používateľa pri zatváraní aplikácií. V skutočnosti však niektoré zariadenia so systémom Android nemusia byť v správe situácie v ideálnej situácii. Môže to byť z viacerých dôvodov, ale nebudeme ich tu rozoberať. Ak chcete zistiť, či má váš Pixel príliš veľa aplikácií zaberajúcich pamäť, zvážte zatvorenie aplikácií a služieb na pozadí vykonaním týchto krokov:
- Otvorte na svojom zariadení aplikáciu Nastavenia.
- Klepnite na Aplikácie a upozornenia a potom na Informácie o aplikácii a potom na aplikáciu.
- Klepnite na Vynútiť zastavenie.
Ak chcete mať prehľad o doposiaľ vypnutých aplikáciách, skúste vytvoriť zoznam. To vám umožní zistiť, ktoré aplikácie môžu spôsobiť problémy.
Riešenie č. 4: Zavedenie do bezpečného režimu
Ďalšou dobrou vecou, ktorú môžete urobiť, je zistiť, či je niektorá zo stiahnutých aplikácií problematická. Ak to chcete urobiť, chcete Pixel zaviesť do bezpečného režimu. V tomto režime nebudú spustené všetky aplikácie a služby tretích strán. Dozviete sa to, ak ktorýkoľvek z nich zasahuje do operačného systému a spôsobuje problém s náhlym vypnutím.
Existujú dva spôsoby, ako reštartovať Pixel do bezpečného režimu. Ak je ZAPNUTÉ, postupujte takto:
- Stlačte a podržte vypínač zariadenia.
- Na obrazovke klepnite na vypínač a podržte ho. V prípade potreby klepnite na OK.
- Vaše zariadenie sa spustí v bezpečnom režime. V dolnej časti obrazovky sa zobrazí „Núdzový režim“.
Ak sa vám nedarí zapnúť telefón alebo sa reštartuje skôr, ako budete môcť dokončiť kroky uvedené vyššie, skúste to takto:
- Keď je Pixel vypnutý, stlačte vypínač na zariadení.
- Keď sa na obrazovke zobrazí logo Google, po spustení animácie stlačte a podržte tlačidlo zníženia hlasitosti na zariadení. Podržte ju, kým sa animácia neskončí a zariadenie sa nespustí v bezpečnom režime.
- V dolnej časti obrazovky sa zobrazí „Núdzový režim“.
Riešenie č. 5: Odstráňte externý prípad
Niektoré prípady prehriatia môžu byť spôsobené použitím zle navrhnutého externého krytu. Rovnako ako každé elektronické zariadenie, aj váš Pixel má niekoľko dýchacích otvorov, ktoré zabezpečujú jeho ventiláciu vo vnútri. Ak používate puzdro, skúste ho odstrániť a nechajte Pixel nejaký čas bežať, aby ste si všimli akýkoľvek rozdiel.
Riešenie č. 6: Rekalibrujte batériu
V prípade problému, ako je váš, existuje pravdepodobnosť, že problém s náhodným reštartom spôsobuje batéria. Ak chcete zistiť, či ide o problém s kalibráciou batérie, zvážte rekalibráciu operačného systému a batérie podľa týchto pokynov:
- Batériu úplne vybite. To znamená, že zariadenie musíte používať, kým sa sám nevypne a úroveň nabitia batérie nedosiahne 0%.
- Nabíjajte telefón, kým nedosiahne 100%. Nezabudnite pre svoje zariadenie použiť originálne nabíjacie zariadenie a nechajte ho úplne nabiť. Neodpájajte zariadenie ešte najmenej dve hodiny a nepoužívajte ho ani počas nabíjania.
- Po uplynutí času odpojte zariadenie.
- Reštartujte Pixel.
- Používajte telefón, kým sa znova úplne nespotrebuje.
- Zopakujte kroky 1 - 5.
Riešenie č. 7: Obnovenie výrobných nastavení
Ak všetky vyššie uvedené riešenia vôbec nepomôžu, musíte urobiť drastický krok utretím telefónu. Obnovením výrobných nastavení sa vrátia všetky pôvodné nastavenia softvéru. Vylúčené budú samozrejme aj aplikácie tretích strán, ktoré ponechajú iba známe stabilné verzie aplikácií Google. V tomto stave sa očakáva, že váš Pixel bude fungovať normálne. Ak je príčina problému spojená s aplikáciou alebo softvérom, malo by to byť riešenie. Skôr ako budete pokračovať, nezabudnite vo svojom telefóne poznať účet Google. Prihláste sa do svojho účtu pomocou prehľadávača a skontrolujte, či máte správne používateľské meno a heslo Google. Nezabudnite tiež zálohovať svoje súbory, aby ste predišli strate nenahraditeľných údajov.
- Otvorte v telefóne aplikáciu Nastavenia.
- Klepnite na Systém a potom na Obnoviť.
- Klepnite na Obnovenie továrenských údajov a potom na Obnoviť telefón. V prípade potreby zadajte kód PIN, vzor alebo heslo.
- Ak chcete vymazať všetky dáta z interného úložiska telefónu, klepnite na Vymazať všetko.
- Po dokončení mazania telefónu vyberte možnosť reštartovať.
- Nastavte telefón a obnovte zálohované dáta. Naučte sa, ako obnoviť dáta v telefóne Pixel.
Riešenie č. 8: Nechajte Pixel opraviť
Ak sa pri obnovení továrenských nastavení problém nepodarí vyriešiť, znamená to jasný signál, že máte problém s hardvérom. Môže to byť problém s batériou alebo integrovaný obvod správy napájania. Nech už to bude čokoľvek, budete potrebovať odbornú pomoc, aby ste to napravili.