#Google # Pixel3 je jedným z dvoch vlajkových modelov smartfónov s Androidom, ktoré vyhľadávací gigant vydal koncom minulého roka. Toto je menší model s 5,5-palcovým P-OLED displejom a batériou s nižšou kapacitou 2 915 mAh. Pod kapotou je procesor Snapdragon 845 spárovaný so 4 GB RAM, ktorý umožňuje zariadeniu plynulý chod viacerých aplikácií. Aj keď je to telefón so spoľahlivým výkonom, existujú prípady, kedy môžu nastať určité problémy, ktorým sa dnes budeme venovať. V tejto poslednej časti našej série riešení problémov sa budeme zaoberať problémom s pop-up reklamami Pixel 3.
Ak vlastníte Google Pixel 3 alebo akékoľvek iné zariadenie Android, kontaktujte nás pomocou tohto formulára. Radi vám pomôžeme pri akýchkoľvek obavách, ktoré by ste mohli mať so svojim prístrojom. Toto je bezplatná služba, ktorú ponúkame bez pripojených reťazcov. Žiadame vás však, aby ste sa pri kontakte s nami snažili byť čo najpodrobnejší, aby bolo možné vykonať presné posúdenie a nájsť správne riešenie.
Ako opraviť Google Pixel 3XL má kontextové reklamy
Problém: Ahoj. Prečítajte si váš článok o tom, ako sa zbaviť kontextových reklám na pixeloch 3xl. Bude to fungovať aj na pixeli 3? Prechádzam z iPhonu 8+ a za 2 dni, kedy som mal pixel, môžem povedať, že ním nie som nadšený. Je to oveľa menej intuitívne a zjavne náchylnejšie na vírusy. Ďakujeme za každú pomoc, ktorú môžete poskytnúť. Ešte jedna rýchla otázka, môj manžel tiež zmenil telefóny súčasne, ale jeho telefón je taký rýchly a mne trvá večnosť, kým si stiahnem aplikácie alebo otvorím webové stránky. Mohol by som si dat citron?
Riešenie: Pred vykonaním akýchkoľvek krokov na riešenie problémov s týmto telefónom je najlepšie skontrolovať, či je spustený na najnovšej verzii softvéru. Ak je k dispozícii aktualizácia, navrhujem si ju najskôr stiahnuť a nainštalovať.
Môžete vykonať rovnaké kroky na riešenie problémov, aké sú navrhnuté pre XL na tomto telefóne. Pretože otváranie webových stránok alebo sťahovanie aplikácií mimo načítania kontextových reklám trvá vášmu telefónu príliš dlho, je veľmi pravdepodobné, že bol s najväčšou pravdepodobnosťou infikovaný vírusom alebo škodlivým softvérom. Ďalej sú uvedené kroky na riešenie problémov, ktoré musíte vykonať na vyriešenie problému.
Skontrolujte, či sa problém vyskytuje v núdzovom režime
Vyskakovacie reklamy sa do telefónu zvyčajne prenášajú pomocou určitých aplikácií, ktoré ste si stiahli. Najlepším spôsobom, ako skontrolovať, či problém spôsobuje určitá aplikácia, je spustiť telefón v núdzovom režime, pretože v tomto režime je možné spúšťať iba predinštalované aplikácie.
- Stlačte vypínač telefónu.
- Keď sa na obrazovke zobrazí logo Google, po spustení animácie stlačte a podržte tlačidlo zníženia hlasitosti telefónu. Stále ho držte, kým sa animácia neskončí a telefón sa nespustí v bezpečnom režime.
- V dolnej časti obrazovky sa zobrazí „Núdzový režim“.
Ak sa problém v tomto režime nevyskytuje, je s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobený stiahnutou aplikáciou. Zistite, o ktorú aplikáciu sa jedná a odinštalujte ju. Upozorňujeme, že nájdenie konkrétnej aplikácie bude chvíľu trvať, pretože to budete musieť urobiť pomocou metódy pokusov a omylov. Odinštalujte najnovšiu stiahnutú aplikáciu a potom telefón normálne spustite. Ak problém stále pretrváva, vráťte sa do núdzového režimu a potom odinštalujte ďalšiu aplikáciu. Kroky opakujte, kým sa po normálnom zavedení telefónu nezobrazia ďalšie kontextové reklamy.
Odstráňte aplikáciu, ktorá spôsobuje problém
Aplikáciu môžete ľahko odstrániť podľa pokynov uvedených nižšie.
- Na ploche klepnutím a potiahnutím prstom nahor zobrazte všetky aplikácie.
- Klepnite na ikonu aplikácie Nastavenia.
- Klepnite na ikonu Aplikácie a upozornenia.
- Klepnite na ikonu šípky doprava a zobrazte všetky aplikácie.
- Klepnite na aplikáciu.
- Klepnite na Odinštalovať.
- Potvrďte klepnutím na OK.
Vykonajte obnovenie výrobných nastavení
Ak problém pretrváva aj v núdzovom režime, dôrazne sa odporúča obnovenie výrobných nastavení. Týmto sa telefón vráti do pôvodného továrenského stavu. Týmto vymažete údaje svojho telefónu, takže predtým, ako budete pokračovať, vytvorte záložnú kópiu.
- Podržte stlačené tlačidlo napájania, kým nie je telefón vypnutý
- Na niekoľko sekúnd podržte tlačidlo napájania a tlačidlo zníženia hlasitosti
- Počkajte, kým sa na obrazovke zobrazí režim Fastboot
- Pustite gombíky
- Vyberte režim obnovenia
- Počkajte, až sa obrázok robota Android vyskočí
- Podržte stlačené tlačidlo napájania a potom stlačte tlačidlo zvýšenia hlasitosti
- Vyberte možnosť Vymazať údaje / Obnoviť výrobné nastavenia
- Vyberte možnosť Áno
- Vyberte možnosť Reštartovať systém teraz.
Po dokončení obnovenia nebudete mať v telefóne žiadne kontextové reklamy.
Zabraňuje opätovnému zobrazovaniu vyskakovacích reklám
Existuje niekoľko krokov, ktoré môžete urobiť, aby ste zabránili opätovnému výskytu tohto problému. Sťahujte iba aplikácie z Obchodu Google Play, pretože tieto aplikácie boli dôkladne skontrolované na prítomnosť škodlivého softvéru alebo vírusov. Nemali by ste klikať na reklamy na navštívených weboch, pretože existuje šanca, že vás to dovedie na podozrivé weby.
Odporúčame vám zapnúť funkciu Play Protect, pretože to v telefóne prehľadá všetky aplikácie, ktoré predstavujú bezpečnostné riziko.
- Otvorte na svojom zariadení Android aplikáciu Obchod Google Play.
- Klepnite na ikonu ponuky (tri vodorovné čiary)
- Klepnite na Play Protect.
- Zapnite možnosť Vyhľadávať na zariadení bezpečnostné hrozby.
Aj keď to nie je potrebné, môžete tiež zvážiť použitie antivírusového softvéru v telefóne. Týmto zaistíte vo svojom zariadení ďalšiu vrstvu zabezpečenia, ktorá sťažuje infikovanie vírusmi alebo škodlivým softvérom.