Ako zistiť, či je váš Android hacknutý a ako ho opraviť

Autor: Randy Alexander
Dátum Stvorenia: 1 Apríl 2021
Dátum Aktualizácie: 18 November 2024
Anonim
Ako zistiť, či je váš Android hacknutý a ako ho opraviť - Články
Ako zistiť, či je váš Android hacknutý a ako ho opraviť - Články

V tejto príručke vám ukážeme, čo hľadať, ak si myslíte, že váš telefón so systémom Android bol napadnutý počítačom a ako ho opraviť. Bezpečnosť smartfónov je v týchto dňoch mimoriadne dôležitá. Tu je návod, ako opraviť všetky problémy a všetko, čo potrebujete vedieť.


Či už sa obávate trojského vírusu, škodlivého softvéru, spamu, botnetov, keyloggerov alebo len najnovšieho typu „stagefright“, môžete s tým niečo urobiť. Budeme diskutovať o spôsoboch, ako sa zbaviť škodlivého obsahu a pomôcť vám byť pripravenejší na budúcnosť.

V roku 2019 sú smartphony a tablety rovnako zraniteľné ako počítače. Ak nie je zraniteľnejšia vzhľadom na to, že ju vlastní viac ako 2,5 miliardy ľudí. Ide o cieľ # 1 pre zlých chlapcov. Váš telefón je bránou k mnohým osobným a citlivým informáciám a tu je niekoľko náznakov, že niečo môže byť nesprávne.



Ak si myslíte, že váš smartfón so systémom Android môže byť ohrozený alebo napadnutý, sme tu, aby sme vám pomohli. Toto sú znaky, ktoré treba hľadať, kroky, ktoré musíte podniknúť, a veci, ktoré treba zvážiť.


Ako zistiť, či má váš telefón vírus (alebo bol napadnutý)

Hacky a vírusy na telefónoch a tabletoch Android sa neustále menia. Nikdy nevyzerajú rovnako, aj keď existuje niekoľko mŕtvych darcov. To znamená, že niekedy pop-up nie je nič viac než pop-up, snaží sa vás trik na kliknutie na niečo, čo vám dá vírus. Či tak alebo onak, toto je niekoľko znakov, že niečo nie je v poriadku.

  • Náhodné kontextové okná a reklamy
  • Pop-up okná so zlými úmyslami
  • Pomalé zariadenie
  • Nevysvetliteľné použitie údajov
  • Aplikácie zachovali zhadzovanie
  • Náhodné poplatky za váš účet
  • Nežiaduce inštalácie aplikácií a ďalšie
  • Extrémne použitie batérie alebo odtok



To je falošný vírus pop-up, ignorovať to!

Vyzerá obrázok vyššie ako známy? Spoločnosť Google vlastne bojuje, aby im zabránila. Pop-up okná sú jedným z prvých príznakov vírusu alebo niečoho zlého. Často robia hluk, blesk alebo zapnú vibračný motor v telefóne a tlačidlo Späť zvyčajne nefunguje. Ak sa to stane, stlačte tlačidlo Domov (alebo posledné aplikácie) a zatvorte všetky spustené aplikácie. Nepokúšajte sa kliknúť na nič vo vašom webovom prehliadači.

Súčasne, veľa pop-upov nie sú nič viac ako pop-up okná sa snaží dostať vás na kliknutie na reklamu alebo kúpiť niečo. V každom prípade ignorujte všetky z nich, nekliknite na ne a nikdy nedajte kontextové okno informácie o kreditnej karte.

Čo hľadať

Náhodné pop-up okná sú jedným z prvých príznakov, ale nie je to jediná vec, ktorú by ste mali hľadať. Náš zoznam podrobne vysvetľuje niektoré z najväčších varovných značiek.

Ak je vaše zariadenie spustené veľmi pomaly, vírus alebo hacker môže mať za sebou zákulisie, ktoré nevidíte, takže telefón je pomalý. Môžete vidieť aj zvýšenie telefónneho účtu, pretože vírus prenáša informácie, ktoré môžu využiť mesačný dátový plán. Častým problémom je zasielanie textových správ na prémiové čísla. Tvorba hackerov na vaše náklady. Zamierte na Nastavenia> Pripojenia> Využitie dát> a skontrolujte aplikácie pomocou nadmerné množstvo údajov.



Ak aplikácia používa viac údajov, než by mala, niečo by mohlo byť nesprávne.

A nakoniec, malware alebo keyloggery sú zvyčajne veľmi ťažké nájsť, ale zanechávajú stopy na smartfóne alebo tablete. Či už je to nová aplikácia, ktorú ste nenainštalovali, alebo nechcené aplikácie využívajúce viac batérií, než by mali. Všetky tieto škodlivé veci využívajú údaje, zdroje a batériu. Dobrým spôsobom, ako zistiť, či ste napadli počítač, je kontrola používania batérie v telefóne.

Otvorené nastavenie a choďte na Batéria> Použitie batérie> a naskenujte zoznam pre čokoľvek nezvyčajné.



Vírus bude „telefonovať doma“ alebo bude telefón udržiavať aktívny a vybije batériu

Ak vidíte čokoľvek z bežného používania batérie, môžete mať vírus. Tu vidíte „Rôzne“ pomocou 70% batérie. Je to nebezpečná aplikácia alebo keylogger, ktorý sa snaží skryť svoju identitu. Dokonca aj skutočná aplikácia s menom, ale nie ste nainštalovaná, by mohla byť vinníkom.

V podstate, ak sa váš telefón so systémom Android dostane napadnutý počítačom, uvidíte všetko od automaticky otváraných okien až po náhodné poplatky, nové aplikácie alebo nadmerné vybíjanie batérie.

Čo robiť, ak máte hacknutý

Ak všetky značky poukazujú na škodlivý softvér alebo sa váš počítač dostal do počítača, je čas ho opraviť. Či už je to antivírusový softvér, odinštalovanie aplikácií alebo úplné vymazanie zariadenia.



Po prvé, najjednoduchší spôsob, ako nájsť a zbaviť sa vírusov a škodlivého softvéru je spustiť serióznu antivírusovú aplikáciu. V Obchode Google Play nájdete desiatky aplikácií pre mobilné zariadenia alebo antivírusové aplikácie a všetci tvrdia, že sú najlepšie. Pozrite sa na značky, ktoré poznáte a ktorým dôverujete, alebo použite na ochranu svojho osobného počítača. Avast, AVG, BitDefender alebo môj osobný favorit, MalwareBytes.

Prečítajte si: Najlepšie Android Antivirus Apps pre 2019

Náš odkaz vyššie obsahuje niektoré z najlepších antivírusových aplikácií pre Android od roku 2019. Značky veľkých mien, o ktorých ste pravdepodobne počuli, sú na zozname. Odporúčame tiež AVL Pro, bývalého víťaza AV-testu (známej nezávislej antivírusovej testovacej skupiny) pre najlepšiu mobilnú ochranu.

Spustite antivírusovú kontrolu a zistite, čo príde. Väčšina aplikácií z nášho zoznamu je úplne zadarmo alebo ponúkať skúšku, takže si môžete svoj telefón opraviť bez zaplatenia penny. Potom si vyberte, či ho chcete odinštalovať, alebo odinštalovať aplikáciu a ísť o svojom živote.

Odinštalovať Bad alebo nežiaduce aplikácie

Ak uvidíte aplikácie, ktoré ste v telefóne neinštalovali, ani aplikácie, ktoré vyčerpávajú batériu alebo mesačný plán údajov, odinštalujte ich. Zamierte na Nastavenia> Aplikácie> Správca aplikácií (alebo vąetky aplikácie) a listujte v zozname.

Nájdite akúkoľvek aplikáciu, ktorú nechcete, a kliknite na ňu. Potom stačí kliknúť na veľké tlačidlo odinštalovať.



Neodstraňujte nič, pretože to môže spôsobiť viac škody ako úžitku. Odstráňte však všetko, čo ste nenainštalovali, ani žiadnu aplikáciu, ktorá je nesprávna. Existuje veľa systémových aplikácií alebo vecí, ktoré boli vopred nainštalované, takže buďte opatrní, čo sa pokúšate odstrániť. Ak si nie ste istí, najprv napíšte komentár nižšie alebo Google.

Tiež sa cítim, že by som to nemal povedať ani v roku 2019 - ale nenainštalujte aplikácie z ľubovoľného miesta okrem služby Obchod Google Play alebo z miest, ako je napríklad Samsung Galaxy Apps Store. Webové stránky, ktoré ponúkajú službu Android APK, nie sú vaším priateľom. Nestiahnite a nič nenainštalujte.

Vymazať všetko, ak máte

Ak spustíte nejaký softvér AV a odinštalujete aplikácie, ale stále sa vyskytujú problémy, poslednou možnosťou je obnovenie továrenských nastavení. Tým sa z telefónu vymaže všetko a začnete ako v deň, keď ste ho priniesli domov. To je zvyčajne najlepšia cesta, ale najťažšie, pretože nikto nemá rád nastavenie nového telefónu.

Zálohujte všetky fotografie, videá alebo textové správy a potom zariadenie vymažte. Ísť do Nastavenia> Zálohovanie a vynulovanie> Obnoviť> Obnovenie továrenských dát, Opäť, bude to vymazať všetko v telefóne. Urobte to, len ak všetko ostatné zlyhá.

Ako chrániť svoj Android pred hackermi alebo vírusom

Akonáhle je vaše zariadenie so systémom Android bez vírusov alebo škodlivého softvéru, ste nastavený. Je však dôležité vedieť, ako sa odtiaľto chrániť. Vedieť, čo by ste mali alebo nemali robiť, je veľmi dôležité. Tu je niekoľko tipov, ako udržať vás a váš telefón Android v bezpečí.

  • Používajte iba Obchod Google Play alebo Amazon Appstore
  • Sledujte, čo a kam kliknete (pozrite obrázok nižšie)
  • Uistite sa, že ste v nastaveniach zakázali možnosť „Install from Unknown Sources“
  • Udržujte svoj telefón aktuálny s najnovšími aktualizáciami softvéru
  • Zabezpečte svoj telefón heslom, odtlačkom prsta alebo kódom PIN



Udržať svoj telefón Android v bezpečí je vlastne celkom jednoduché. Prevezmite iba aplikácie a hry zo služby Obchod Google Play alebo bezpečné miesta, napríklad obchod Samsung Galaxy Apps. Ak sťahujete aplikáciu alebo „APK“ z webovej stránky, žiadate o problémy. Pozrite si obrázok vyššie, aby ste získali predstavu o tom, čo máme na mysli. Webové stránky skryjú tlačidlo na prevzatie v podivných miestach, takže kliknete na nesprávny kecy. Nie je to bezpečné a neodporúčame ho.

Sledujte, čo kliknete a kam kliknete. Potom prejdite na nastavenia v telefóne a stlačte tlačidlo lupy vyhľadávania a zadajte "Neznáme zdroje" a uistite sa, že zakázať nastavenie. Vďaka tomu aplikácie z neznámych zdrojov nemôžu do vášho zariadenia prevziať ani inštalovať nič. Dokonca aj keď sa vám podarí získať vírus, nemôže sťahovať nové aplikácie a robiť veci horšie.

Všeobecne platí, že stačí použiť trochu opatrnosti a možno nejaký zdravý rozum. Nezaznamenávajte podivné veci alebo si stiahnite nepárne súbory a buďte opatrní. Internet je divoký západ a je lepšie byť v bezpečí, než ľutovať.

Dobrý deň, vitajte v dnešnom článku o riešení problémov. Prinášame vám tri # prípady Galaxy8, ktoré nám boli nahláené za poledných pár ...

Batéria #Google Pixel (#Pixel) 2770 mAh môže vydržať deň alebo dva, pokiaľ a telefón bežne používa a ú v ňom putené aplikácie, ktoré nepoužívajú pr...

Vzhľad