Obsah
FaceTime je populárna služba video chatu spoločnosti Apple, ktorá umožňuje používateľom iPhone, iPad a Mac chatovať medzi sebou prostredníctvom videa. Je to tiež služba s viacerými platformami, takže môžete s FaceTime ľahko používať s iPhone na iPhone, keď používajú iPad alebo Mac. Je to naozaj jednoduchá aplikácia, ktorú môžete použiť, ale ak si nie ste istí, čo máte robiť, nastavenie môže byť trochu komplikované.
FaceTime využíva Wi-Fi alebo dátové pripojenie na uskutočňovanie a prijímanie hovorov, takže kvalita videa a zvuku je pomerne vynikajúca a schopnosť aplikácie FaceTime, ktorá sa má používať s dátovým pripojením, umožňuje videochat s kýmkoľvek odkiaľkoľvek (tak dlho, ako Samozrejmosťou je dobré dátové pripojenie).
Aby mohla aplikácia FaceTime pracovať vo všetkých vašich produktoch spoločnosti Apple, musíte sa uistiť, že je nastavená na každom zariadení, čo môže byť komplikované, keď máte počítač MacBook, iPhone, iPad a možno aj zariadenie iPod Touch. Našťastie vám ukážeme, ako ho nastaviť tak, aby ste mohli byť v prevádzke.
Skôr ako sa ponoríme, budete potrebovať účet Apple ID, aby ste mohli používať službu FaceTime. S najväčšou pravdepodobnosťou ju už máte, alebo ste sa zaregistrovali na jeden, keď nastavujete svoj nový iPhone, iPad alebo Mac, takže by ste mali byť dobrí, keď pôjdete v oboch smeroch. Napriek tomu budete chcieť, aby boli vaše informácie Apple ID pripravené.
Nastavenie na iPhone
Keď nastavíte iPhone, aplikácia FaceTime sa nastaví automaticky, ale ak si nie ste istí, či ste ju povolili, otvorte ju. nastavenie a klepnite na FaceTime, Odtiaľ môžete vidieť, či je funkcia FaceTime zapnutá. Prejdite nadol a zobrazí sa zoznam rôznych spôsobov, ktorými sa môžete prostredníctvom služby FaceTime obrátiť, pričom vaše telefónne číslo a hlavná e-mailová adresa sú s najväčšou pravdepodobnosťou na vrchole spolu s e-mailovými adresami iCloud a Me.com.
Prejdite ďalej a zobrazí sa ID volajúceho oddiel. Uistite sa, že ste na to vybrali svoje telefónne číslo; Je dôležité, aby vaše telefónne číslo bolo identifikáciou volajúceho na všetkých produktoch spoločnosti Apple, aby všetky zariadenia mohli zvoniť súčasne, keď prijmete hovor služby FaceTime, takže môžete odpovedať na ktorékoľvek zariadenie.
Nastavenie na iPade
Nastavenie FaceTime na iPade je do značnej miery identické s iPhone, s výnimkou niektorých rozdielov v užívateľskom rozhraní, samozrejme. Keď nastavíte iPad, FaceTime sa automaticky nastaví. Môžete ísť do nastavenie a klepnite na FaceTime aby sa ubezpečil.
Rozhranie je opäť identické s iPhone, takže sa uistite, že je funkcia FaceTime povolená a že vaše telefónne číslo je vybraté ako ID volajúceho.
Nastavenie na počítači Mac
Nastavenie funkcie FaceTime na počítači Mac je trochu iné ako na zariadení iPhone alebo iPad. Na rozdiel od iOS sa FaceTime počas procesu nastavenia OS X automaticky nenastaví. Takže potom, čo budete mať všetko nastavené, budete musieť nastaviť FaceTime samostatne.
Novšie Macs budú štandardne dodávané s FaceTime, pretože Apple začal s aplikáciou s OS X začínajúc verziou 10.7 Lion, ale možno ju budete musieť stiahnuť a nainštalovať z Mac App Store, ak ju nemáte nainštalovanú. Je to 0,99 USD, ale čo je dolár?
Po nainštalovaní aplikácie FaceTime otvorte aplikáciu a prihláste sa pomocou svojho používateľského mena a hesla Apple ID. Potom choďte do menu na vašom Mac a kliknite FaceTime> Predvoľby, Zobrazí sa tabla s nastaveniami podobná tablete aplikácie iOS FaceTime, kde uvidíte svoje telefónne číslo a e-mailové adresy. Znova sa uistite, že vaše telefónne číslo je vybraté ako ID volajúceho.
Používanie funkcie FaceTime
Akonáhle máte FaceTime nastavené na všetkých vašich zariadeniach, môžete ho začať používať na videochat s priateľmi a rodinou, ktorí majú aj zariadenie Apple.
Je to veľmi jednoduchá aplikácia, ktorú musíte použiť, a na zavolanie niekoho iného stačí kliknúť na ich meno v zozname kontaktov a zavolať im. Počkajte, kým sa vyberú a môžete začať chatovať preč tvárou v tvár.
Môžete tiež použiť FaceTime Audio, čo je v podstate FaceTime, ale bez videa. Funkcia FaceTime Audio je lepšia, ak nechcete používať všetky svoje údaje, pretože nebudete mať zdroj videa na to, aby ste sa pripojili.
Môžete tiež zablokovať určité čísla, aby vás kontaktovali v službe FaceTime, ak budete niekedy potrebovať ísť touto cestou. Všetci sme mali niekoho, od koho nikdy nechceme počuť, takže táto funkcia môže byť občas veľmi užitočná.