Obsah
- Pripojenie k WiFi vždy, keď je to možné
- Obmedzte údaje na pozadí pre konkrétne aplikácie
- Aktualizovať iba aplikácie cez WiFi
- Zakázať používanie údajov v aplikáciách Cloud & Photo Apps
- Zakázať automatické prehrávanie videa v aplikácii Facebook
- Nepoužívajte svoj telefón
Ak trávite väčšinu svojho času z domu a na vašom zariadení so systémom Android, potom je pravdepodobné, že využijete veľa údajov. To by vás mohlo stáť v poplatkoch za nadbytočné náklady, ale tu je návod, ako používať menej údajov na smartfóne alebo tablete so systémom Android a ušetriť veľa peňazí v tomto procese.
Je pravda, že používatelia systému Android v priemere nepoužívajú toľko údajov ako používatelia zariadenia iPhone, ale stále existuje možnosť, že mnohí používatelia systému Android sa každý mesiac nebezpečne priblížia k údajovému uzáveru a možno budete hľadať spôsoby, ako znížiť počet reklám, vyhnúť sa poplatkom za nadmerné použitie.
Použitím veľkého množstva údajov sa môže stať, že odberatelia budú stáť viac účastníkov, než sa dohodli na konci fakturačného mesiaca, či už ide o poplatky za nadmerné platby alebo o potrebu aktualizovať svoj dátový plán tak, aby zodpovedali za ďalšie údaje.
Existujú však spôsoby, ako vyskúšať a znížiť svoje mesačné využívanie dát bez toho, aby tony obetí, zatiaľ čo na cestách. Tu je niekoľko jednoduchých trikov, ktoré môžete použiť, aby ste si zachránili rozpaky z poplatkov za nadmerné množstvo údajov.
Pripojenie k WiFi vždy, keď je to možné
Jednou z najľahších metód na ukladanie dát je jednoducho skočiť na WiFi sieť, či už je to doma, v práci alebo v kaviarni. Môžete sledovať všetky videá YouTube, ktoré chcete, bez toho, aby ste sa museli obávať, že použijete pridelenú sumu.
Ak však sieť Wi-Fi nie je k dispozícii, nemáte veľa možností, ale stále existuje niekoľko nastavení, ktoré môžete zmeniť, aby ste aspoň zmenšili škody spôsobené na vašom pláne údajov.
Obmedzte údaje na pozadí pre konkrétne aplikácie
V smartfónoch môžu aplikácie automaticky obnovovať nové informácie, aj keď nie sú v súčasnosti otvorené a používajú sa, keď sa neskôr vrátite do aplikácie, automaticky sa aktualizujú o nové informácie.
Toto je však väčšinou len výhodná funkcia a väčšinu času nie je naozaj potrebná. Navyše, ak nie ste pripojení k sieti Wi-Fi, údaje použité na obnovenie aplikácií na pozadí sa môžu rýchlo zvýšiť v závislosti od toho, koľko aplikácií je na pozadí obnovujúcich informácií.
Našťastie môžete obmedziť údaje na pozadí pre konkrétne aplikácie. Jednoducho prejdite na stránku Nastavenia> Použitie dáta prejdite nadol, aby ste videli zoznam aplikácií a koľko dát, ktoré pouľívate. Odtiaľ môžete ťuknutím na aplikáciu zobraziť ďalšie podrobnosti o používaní údajov popredia údaje a. t Pozadie separácie dát. Údaje v popredí sú jednoducho údaje, ktoré sa používajú pri aktívnom používaní aplikácie, zatiaľ čo údaje v službe Backgroud sú vtedy, keď aplikácia používa údaje na pozadí, keď ju nepoužívate.
Ak sú údaje na pozadí príliš pre vaše predstavy, môžete ich obmedziť zaškrtnutím Obmedziť údaje na pozadí, Zabránite tým automatickej aktualizácii tejto aplikácie s novými informáciami a teraz ju budete musieť vykonať ručne.
Aktualizovať iba aplikácie cez WiFi
Aplikácie samotné sa môžu líšiť veľkosťou, pričom mnohé z nich sú ľahko viac ako 100 MB, s aktualizáciami pre niektoré aplikácie, ktoré porušujú 50 MB. Je to pravda, že to nie je veľa v porovnaní s 2 GB mesačných údajov, ktoré dostanete každý mesiac (v závislosti na vašom pláne), ale môže to byť rýchle a jednoduché.
Ak chcete zabrániť službe Google Play aktualizovať aplikácie prostredníctvom dátového pripojenia, otvorte aplikáciu Google Play a prejdite na stránku Menu> Nastavenia> Aut. Aktualizácia aplikácií, Odtiaľ sa uistite, že Automaticky aktualizovať aplikácie iba prostredníctvom siete Wi-Fi je vybratá. Môžete si tiež vybrať Aplikácie neaktualizujte automaticky Ak chcete aktualizovať svoje aplikácie iba ručne, ale mnohí používatelia uprednostňujú automatickú aktualizáciu aplikácií.
Zakázať používanie údajov v aplikáciách Cloud & Photo Apps
Aj keď môžete obmedziť údaje na pozadí v určitých aplikáciách a zabrániť ich používaniu pripojenia 3G alebo LTE, je tiež vhodné zakázať funkciu v samotnej aplikácii, ak takúto možnosť poskytuje. V mnohých aplikáciách cloudového ukladacieho priestoru a vo fotografických aplikáciách nájdete nastavenie, ktoré umožňuje nahrať súbory iba cez pripojenie Wi-Fi alebo použiť dátové pripojenie, ak nie je k dispozícii Wi-Fi.
Vždy je dobré povoliť odovzdávanie iba prostredníctvom pripojenia Wi-Fi, takže nepoužívate údaje a pri ďalšom výpise sa vám nedarí dostať žiadne prekvapivé poplatky za nadmerné poplatky.
Zakázať automatické prehrávanie videa v aplikácii Facebook
Pravdepodobne jeden z najväčších vinníkov zapríčinených dátami sú tie otravné automaticky prehrávané videá, ktoré sa objavia vo vašom News News Feed v aplikácii pre Android. Našťastie existuje jednoduchý spôsob, ako ich zakázať automaticky hrať.
Ak chcete túto nepríjemnú funkciu vypnúť, jednoducho otvorte aplikáciu Facebook a prejdite na položku Nastavenia účtu> Nastavenia aplikácie a vyberte buď Automatické prehrávanie iba na WiFi alebo preč, Ak ho nastavíte na možnosť Iba Wi-Fi, zakážu videá s automatickým prehrávaním iba vtedy, keď sa nachádzate v mobilnom spojení, ale bude sa pokračovať v automatickom prehrávaní vždy, keď používate pripojenie Wi-Fi.
Nepoužívajte svoj telefón
Snáď najlepší spôsob, ako ušetriť údaje v telefóne so systémom Android, je jednoducho ich nepoužívať na prvom mieste, keď ste na cestách.
Samozrejme, je to ľahšie povedané, ako je urobené, a tam sú časy, kedy potrebujeme naše smartphony pre vyhľadávanie informácií alebo očakávajú volanie. Ak však len čakáte v obchode s potravinami a chcete prezerať Facebook a Twitter, tým lepším plánom je jednoducho nechať telefón vo vrecku a len čakať v rade.
Robia niektorí ľudia-pozerať, prejsť jeden z časopisov, ktoré sedí na stánku vedľa vás, alebo dokonca sa snažia urobiť malý rozhovor s osobou za vami alebo pred vami. V každom prípade nemusíte kontrolovať Facebook a Twitter vždy, keď máte voľnú chvíľu.