Prečo tu ešte nie je celonárodné 5G

Autor: Robert Simon
Dátum Stvorenia: 21 V Júni 2021
Dátum Aktualizácie: 16 November 2024
Anonim
Prečo tu ešte nie je celonárodné 5G - Technológie
Prečo tu ešte nie je celonárodné 5G - Technológie

Obsah

5G má byť oveľa lepšia ako 4G, že? To vyžaduje technická špecifikácia a pri testovaní v reálnom čase je technológia 5G oveľa lepšia ako 4G a dokonca 4G LTE. Preto všetci hlavní dopravcovia pracujú na zavedení svojich 5G sietí po celej krajine.

Táto implementácia je bohužiaľ pomerne pomalá. Mestá sa pomaly zapaľujú technológiou 5G a spravidla - minimálne od tohto písania - nebudú mať všetci traja veľkí dopravcovia rovnakú prítomnosť 5G v rovnakých mestách naraz. Okrem toho, že zavádzanie je pomalé, vaša schopnosť nakupovať u rôznych dopravcov je tiež extrémne obmedzená.

Každý sa pýta, prečo zavedenie trvá dlho, a je na to veľa dobrých dôvodov. Ak ste netrpezliví a zaujímalo by vás, kde na svete je technológia 5G, postupujte ďalej a ukážeme vám, prečo to trvá dlho.

Telefóny 5G nie sú bežným prúdom

Jedným z hlavných problémov zavedenia 5G je, že veľa ľudí ešte nemá telefóny podporujúce 5G. Ak niekto chce využívať výhody novej bezdrôtovej technológie 5G, bude si musieť kúpiť nový smartphone. Pretože súčasné nie sú schopné 5G. Väčšina veľkých výrobcov uvádza na trh popri svojich nových telefónoch aj smartphony podporujúce 5G.


A je to zložitá situácia, pretože zákazníci nemusia mať zo zakúpenia smartfónu s podporou 5G veľa, pretože k dispozícii je veľmi málo sietí s podporou 5G. Okrem toho sú smartphony 5G oveľa drahšie ako ich náprotivky 4G LTE.

To tiež znamená, že 5G bude pre dopravcov významnou investíciou, pretože zákazníci sa nebudú hromadne hlásiť k plánom 5G.

Siete 5G sú obmedzené

Je tiež dôležité pamätať na to, že rozsah sietí 5G je obmedzený. Pracujú na milimetrových vlnách, ktoré sú schopné spracovať oveľa viac údajov ako dokáže 4G LTE - hovoríme o filmoch s vysokým rozlíšením, obrovských dokumentoch a súboroch atď. Bohužiaľ je pravdepodobnosť, že dôjde k prerušeniu údajov, napríklad ako stromy a budovy. Ale okrem toho je rozsah obmedzený na menej ako kilometer štvorcový.

To znamená, že poskytovatelia telekomunikačných služieb musia inštalovať „5G bunky“ do všetkých miest. Takže keď inštalujete státisíce 5G buniek po celej krajine, trvá to samozrejme veľa času. A nie je to tak, že by telekomunikační poskytovatelia mohli zavádzať hromadne - koniec koncov, existujú mestské nariadenia a nariadenia, ktoré zastavujú rozsiahlu výstavbu / zavedenie tohto typu.


Poskytovatelia telekomunikačných služieb musia spolupracovať s miestnymi komunitami a regulačnými úradmi, aby sa tieto bunky dostali do miest po celom svete, čo však, bohužiaľ, znamená veľa byrokracie.

cervena Paska

Jedným z problémov, s ktorými sa stretáva veľa dopravcov, sú všetky červené pásky od regulačných úradníkov. Áno, má to pravdu - veľa miest po celých Spojených štátoch práve nespolupracuje s uvedením novej technológie. Bezdrôtová technológia 5G vyžaduje veľa nového vybavenia - antény, veže, rozvody a ďalšie. Je to bohužiaľ ťažká bitka.

Samosprávy nepracujú s telekomunikačnými spoločnosťami na dodávke vybavenia do miest, alebo postupy, ktoré majú zavedené, znamenajú, že schvaľovanie prebieha extrémne pomaly. Preto sa rôzne mestá, ktoré využívajú siete 5G, môžu javiť ako náhodné a sporadické.

Regulačné záležitosti sú vo všeobecnosti pomalé, ale existuje celá rada obáv, napríklad inštalácia 5G zariadení na pouličné osvetlenie a stĺpy elektrického vedenia.


Problémom môže byť ešte väčšie znepokojenie verejnosti ohľadom rádiových vĺn 5G. Otázkou bolo, ako bezpečné sú pre nás 5G rádiové vlny, ktoré vyžarujú príslušné množstvo žiarenia.

Toto sa stále študuje a skúma. Stále však existuje obava, že 5G generuje rádiofrekvenčné žiarenie, ktoré môže viesť k rakovine alebo spôsobiť ďalšie zdravotné problémy, ako napríklad oxidačné poškodenie, narušenie bunkového metabolizmu atď.

Niektorí vedci však tvrdia, že ide o argument o tom, či je alebo nie je rádiofrekvenčné žiarenie ionizujúce alebo neionizujúce. Ak sa zistí, že je ionizujúci, potom je to nebezpečné. Ak sa však prikloníme k neionizujúcej látke, mohli by sme to povedať jasne.

Je to drahé

Ďalším dôvodom pomalého zavádzania - zavedenie 5G nie je žiadna cenovo dostupná úloha. Očakáva sa, že telekomunikační poskytovatelia investovali do tohto projektu 275 miliárd dolárov do obdobia, keď sa začne realizovať rok 2025. Telekomunikační poskytovatelia sú na tom dosť dobre, ale bohužiaľ nie je veľa spotrebiteľov, ktorí by hneď naskočili na palubu. Dopravcovia teda prichádzajú o peniaze na infraštruktúre 5G, pretože musia byť na mieste a musia byť dobre prístupné skôr, ako na nich začnú zarábať.

Pre nich je to dlhodobá investícia. Takže zavádzanie bude samozrejme aj tak pomalé.

Verdikt

Ako vidíte, celonárodní dopravcovia tvrdo pracujú, aby do USA priniesli sieťovú technológiu 5G. Ako už však bolo spomenuté, existuje niekoľko prekážok, ktoré jej bránia v rozvinutí tak rýchlo, ako sa pôvodne dúfalo.

2016 Dodge Charger SXT Review

Louise Ward

November 2024

Dodge Charger XT 2016 dodáva americkému valtvu dotatok prietoru na prepravu detí a potravín. Je to športové vozidlo, ktoré je tiež praktické ako váš každodenn&#...

Keď Ubioft prvýkrát povedal, že jeho tímy pracujú na hack-a lah kúenoti, herný li bol trochu keptický. poločnoť ich nikdy predtým neurobila a ich podtata i vyža...

Populárne Publikácie