5 bežných problémov a opráv spoločnosti Philips Hue

Autor: Lewis Jackson
Dátum Stvorenia: 13 Smieť 2021
Dátum Aktualizácie: 11 Smieť 2024
Anonim
5 bežných problémov a opráv spoločnosti Philips Hue - Technológie
5 bežných problémov a opráv spoločnosti Philips Hue - Technológie

Obsah

Svetlá Philips Hue sú jedny z najobľúbenejších inteligentných domácich doplnkov, ktoré si môžete kúpiť, a hoci sú skutočne užitočné a väčšinou skvele fungujú, používatelia s nimi môžu mať stále problémy. Tu uvádzame päť bežných problémov so softvérom Philips Hue a ich riešenie.

Na trhu existuje veľa možností, pokiaľ ide o inteligentné osvetlenie, a zdá sa, že všetky spoločnosti zaoberajúce sa inteligentnými domami sa chcú zapojiť do akcie. Philips Hue je však už istý čas zlatým štandardom a ak uvažujete o zaobstaraní inteligentných svetiel, je pravdepodobné, že Philips Hue je značka, do ktorej idete.

Pomocou Philips Hue môžete ovládať svoje svetlá zo svojho smartphonu, ako aj meniť farby žiaroviek. Môžete dokonca nastaviť budíky a časovače a vytvoriť plán automatického zapínania a vypínania svetiel. Môžete tiež nastaviť geofencing, aby sa vaše svetlá automaticky rozsvietili, keď prídete domov, a zhasli, keď odídete z domu.

Žiadny produkt však nie je kompletný s občasnými problémami a systém Philips Hue má niektoré svoje vlastné jedinečné problémy, s ktorými sa bežne stretávame.


Tu uvádzame päť bežných problémov so softvérom Philips Hue a ich riešenie.

Chyba mostu je už spárovaná

Po nastavení systému Philips Hue budete aj naďalej musieť spárovať Hue Bridge s HomeKit, aby ste mohli používať Siri. Ak to však idete spárovať, môžete získať pop, ktorý hovorí niečo v zmysle „Iný most už spároval most s povolenou funkciou HomeKit. Požiadajte používateľa, aby zdieľal svoje nastavenia HomeKit, aby ste mohli začať používať hlasové ovládanie Siri. “

Pravdepodobne viete, že ide o chybu, pretože nikto iný nespároval Bridge so svojím iPhone. Dobrá správa je, že existuje jednoduchá oprava.

Stačí otvoriť aplikáciu Nastavenia na našom iPhone a klepnúť na Ochrana osobných údajova potom vyberte HomeKit. Odtiaľ vyberte Obnovte konfiguráciu HomeKit a potom klepnite na Obnoviť konfiguráciu na potvrdenie.


Odtiaľ sa vráťte späť do aplikácie Philips Hue a spárujte Bridge s HomeKit. Ten čas by to malo fungovať. Bohužiaľ budete musieť znova spárovať svoje ďalšie produkty HomeKit.

Siri nefunguje

Niekedy po nastavení HomeKit prestane Siri náhodne fungovať.

Ak vstúpite do aplikácie Philips Hue a potom prejdite na Nastavenia> Hlasové ovládanie Siri, všimnete si, že sa váš Bridge odpojil od HomeKitu a že ho musíte znova spárovať. Toto je trochu iné riešenie ako vyššie uvedený problém, pretože pri opätovnom spárovaní sa vám kontextové okno nezobrazí.

Toto sa mi stalo a ťažko som sa naučil, že ak odstránite Hue Bridge z inej aplikácie podporujúcej HomeKit, úplne to spáruje Bridge z HomeKitu a budete ho musieť znova spárovať.


„Prebieha synchronizácia dát iCloudu“

Ďalším problémom, ktorý môžete mať so softvérom Philips Hue, keď ho nastavujete pomocou HomeKit, je to, že dostanete správu s textom „Prebieha synchronizácia dát iCloud“, ktorá vám povie, aby ste to skúsili znova o niekoľko minút, ale skúste to znova vám dá rovnakú správu.

Jediným spôsobom, ako to skutočne vyriešiť, je odhlásiť sa z účtu iCloud prihlásením Nastavenia> iCloud a výber Odhlásiť Sa v dolnej časti a potom sa znova prihlásiť. Odstráni sa tým vaše iCloud informácie, ale po prihlásení je celkom ľahké sa vrátiť späť.

Svetlá označené ako Nedostupné

Ak vstúpite do aplikácie Philips Hue a všimnete si, že niektoré z vašich žiaroviek Hue sú označené ako „nedosiahnuteľné“, môže to byť kvôli pár veciam.

Najskôr, ak sú vaše svetlá ovládané spínačom svetiel na stene, skontrolujte, či je spínač zapnutý. Je pravdepodobné, že to už viete, ale niekedy môžete omylom vypnúť vypínač a ani si to neuvedomiť.

Uistite sa tiež, že váš most Hue Bridge je dostatočne blízko ku všetkým vašim svetlám, aby mohli z mosta získať signál. Pretože však žiarovky Hue môžu prijímať signály navzájom, nemusí byť váš Bridge v blízkosti každej žiarovky, ale ak máte žiarovku Hue, ktorá je od nich vzdialenejšia a nedostáva signál, je to pravdepodobne váš problém.

Vysoké ceny

To nemusí byť nevyhnutne „problém“ sám osebe, ale je to možno veľký dôvod, prečo niektorí používatelia ešte možno nekupovali produkt Philips Hue.

Žiarovky Hue sú drahé. Samotná štartovacia sada je 200 dolárov a dodáva sa iba s tromi farebnými žiarovkami. Existujú však spôsoby, ako ušetriť trochu peňazí a uľahčiť si cestu do ekosystému Hue.

Napríklad spoločnosť Philips vyrába štartovaciu súpravu iba na bielo za 80 dolárov, ktorá sa dodáva s modelom Bridge a dvoma žiarovkami Hue White, ktoré môžu byť dosť dobré pre vašu obývaciu izbu alebo spálňu. Odtiaľ môžete do svojho nastavenia pridať ďalšie žiarovky Hue White za pouhých 15 dolárov za žiarovku, čo je pre pripojené inteligentné žiarovky skutočne lacné.

Najlepšie aplikácie pre iPhone od spoločnosti Philips Hue

Huemote

>1 / 5

Ak chcete jednoduchú a ľahko použiteľnú aplikáciu na ovládanie a správu svetiel Philips Hue, odporúčam vám aplikáciu Huemote.

V žiadnom prípade to nie je najlepšie vyzerajúca aplikácia, a ak je niečo, je to trochu škaredé, ale jej používanie je skutočne jednoduché. Zistil som, že je to najlepšia aplikácia na správu mojich svetiel Philips Hue.

Môžete zapnúť a vypnúť jednotlivé svetlá alebo ich zoskupiť a ovládať ich týmto spôsobom. Svetlá môžete tiež ľahko stlmiť posunutím vodorovne po svetelnej lište, ktorá zvýrazňuje žiarovku alebo skupinu. Navyše klepnutím na svetlo alebo skupinu vyvoláte výber farieb.

>1 / 5

Problémy Obchodom Play môžu mať rôzne podoby. V mnohých prípadoch môže dôjť k zlyhaniu aplikácie alebo k jej zlyhaniu. Ak a vaša aplikácia Obchod Play na t...

Nie je žiadnym tajomtvom, že a Facebook naží pojiť vet a pojiť tarých priateľov, ktorí ú od eba vzdialení od krajín alebo pobrežia. Nie každý má, bohužiaľ, pola...

Odporučiť