Pokiaľ ide o používanie smartfónu, ako je napríklad impozantne veľký Nexus 6, ktorý je nabitý množstvom funkcií, možností a ďalších možností, niekedy to môže byť trochu mätúce. Jednu vec, na ktorú sa stále dostávame, sú aplikácie, ktoré sa automaticky aktualizujú, takže tu vám vysvetlíme, ako to zakázať a zabrániť tomu, aby sa na vašom zariadení Nexus 6 stalo.
Pre používateľov s novým Nexus 6, ktorí nechcú byť obťažovaní každých niekoľko dní s upozornením na aktualizáciu aplikácií v obchode Google Play, ich môžete jednoducho nastaviť na automatickú aktualizáciu. Mnohí používatelia tak chcú mať úplnú kontrolu, takže tu prejdeme k tomu, ako povoliť alebo zakázať automatické aktualizácie aplikácií.
Prečítajte si: 80 Najlepšie aplikácie Nexus 6
Ak nechcete, aby sa vaše zariadenie aktualizovalo samostatne, alebo sa ho netrápili tony oznámení na aktualizáciu aplikácií v zariadení Nexus 6, existuje niekoľko jednoduchých spôsobov, ako tento problém vyriešiť. Obchod Google Play má k dispozícii niekoľko jednoduchých a ľahko dostupných nastavení a obrázky uvedené nižšie zobrazujú nastavenia, ktoré chcete zmeniť. Niečo veľmi užitočné pre majiteľov prvýkrát smartphone alebo začiatočníkov.
Nastavenie zariadenia Nexus 6 na automatickú aktualizáciu všetkých aplikácií je veľmi jednoduché. V skutočnosti aplikácie sú automaticky aktualizované z krabice. Mnohí to však nechcú, alebo chcú aktualizovať iba prostredníctvom siete Wi-Fi, aby sa údaje ukladali a neprekračovali ich limity pre dátový plán. Či by ste to mali urobiť alebo nie, záleží len na vás.
Inštrukcie
Toto je nastavenie, ktoré nie je v nastaveniach systému alebo telefónu Nexus 6, a namiesto toho má všetko, čo súvisí s Obchodom Google Play, kde získavate hry, aplikácie alebo hudbu. Jednoducho zamierte do obchodu Google Play kliknutím na ikonu na úvodnej obrazovke alebo nájdením v paneli aplikácií.
Keď sa nachádzate v Obchode Google Play, používatelia budú musieť klepnúť na tlačidlo ponuky vľavo hore (3 riadky) vedľa nápisu „Obchod Play“. Načítava sa tým ponuka nastavení vysunutia zľava a to je miesto, kde sa budete riadiť nastaveniami služby Obchod Google Play. Ťuknite na vysúvaciu ponuku a potom vyberte položku „Settings“ v dolnej časti zoznamu možností, ako je zobrazené nižšie.
Tým sa dostanete na všeobecné nastavenia služby Obchod Google Play. Tu uvidíte druhú uvedenú možnosť „Automatické aktualizácie aplikácií“ a túto možnosť budete chcieť vybrať. Potom sa zobrazí okno s tromi možnosťami. Pravdepodobne je nastavená na automatickú aktualizáciu aplikácií, čo je pekné, ale ak chcete zakázať, môžete tak urobiť aj tu.
Jednoduchým klepnutím vyberte možnosť „Neaktualizovať aplikácie“ a aplikácie budete musieť ručne aktualizovať vpred. To však znamená, že budete neustále dostávať upozornenia, že je potrebné aktualizovať nové aplikácie, a to nebude robiť automaticky. Dávam prednosť ovládaniu aktualizácií aplikácií a kedy, takže toto je nastavenie, ktoré používam.
Všimnite si tiež možnosť automatickej aktualizácie aplikácií vždy, bez ohľadu na to, aké pripojenie používate. To bude používať váš 1, 2 alebo 5 GB dátový plán, a mohli by ste dosiahnuť svoje limity, ak si stiahnuť hudbu, filmy, alebo veľké hry. Potvrdzuje to, že sa môžu účtovať poplatky za údaje, takže ho budete pravdepodobne chcieť nastaviť iba pre sieť Wi-Fi. Našťastie spoločnosť Google poskytuje používateľom tri rôzne možnosti.
Najlepšie je aktualizovať aplikácie cez Wi-Fi, aby ste mohli ukladať dáta, nehovoriac o mnohých domácich pripojeniach na internet alebo o miestach WiFi s vyššími rýchlosťami ako váš smartfón. Za zmienku tiež stojí, že tu môžete tiež zrušiť začiarknutie funkcie, ktorá automaticky umiestni ikony na úvodnú obrazovku vždy, keď si stiahnete aplikáciu. Je to pekné, ale ak si veľa stiahnete, rýchlo sa naplnia všetky tie obrazovky s ikonami. Udržujte ho v čistote a vypnite ho, keď ste tu.
Čo by ste si mali vybrať?
Príležitostní používatelia smartfónov alebo tí, ktorí sú pre Android noví, môžu chcieť nechať smartphone urobiť všetko pre nich. Viem, že moji rodičia nenávidia dostať oznámenia o aktualizáciách po celú dobu, takže majú nastavené na auto. Osobne by som radšej kontroloval, aké aktualizácie a pozerám na zmeny a žiadosti o povolenia, takže to všetko robím ručne.
Ak používate automatickú aktualizáciu, nebudete vedieť, čo je nové, pretože ste ju pri aktualizácii aplikácie nečítali. Zmeny v populárnych aplikáciách, ako sú napríklad Facebook, YouTube alebo dokonca hry, si môžete všimnúť. Rovnako ako nedávne zmeny na Facebooku, ktoré pridali zvuky, a zmenil vzhľad aplikácie.
Nakoniec je to všetko o osobných preferenciách. Koľko času budete chcieť tráviť s materiálmi a ručne aktualizovať aplikácie, alebo jednoducho nechať telefón robiť všetku prácu za vás. Vyberte si, čo je pre vás najlepšie, a zmeňte ho podľa vlastného uváženia.