Ako povoliť pomocný dotyk pre iPhone

Autor: Peter Berry
Dátum Stvorenia: 20 August 2021
Dátum Aktualizácie: 16 November 2024
Anonim
Ako povoliť pomocný dotyk pre iPhone - Články
Ako povoliť pomocný dotyk pre iPhone - Články

Obsah

Pomocný dotyk je funkcia zariadenia iPhone, ktorá umožňuje užívateľovi ovládať zariadenie pomocou virtuálneho tlačidla domov. Táto funkcia bola navrhnutá pre tých, ktorí majú problémy s dosahom tlačidiel na zariadení, alebo nemôžu pracovať s dotykovým displejom veľmi dobre, ale má aj iné možnosti použitia. Najbežnejším „iným“ použitím pri asistenčnom dotyku je, keď tlačidlo uzamknutia alebo iné tlačidlo nefunguje správne.


Pomocou funkcie asistenčného dotyku môže užívateľ stále ovládať svoj iPhone, zamknúť a odomknúť zariadenie a ovládať ďalšie funkcie, ako napríklad hlasitosť. Táto funkcia je skvelá dočasné alebo trvalé opravy, keď sa niečo stane s iPhone. Postupujte podľa nižšie uvedených pokynov a začnite používať funkciu Asistent dotyk na zariadení iPhone.

Ako povoliť funkciu Asistované dotyky

Na domovskej obrazovke iPhone klepnite na Nastavenie.



vybrať General.



Prejdite nadol a ťuknite na položku Prístupnosť.




Na karte Prístupnosť prejdite na koniec stránky a vyberte položku Pomocný dotyk.



V predvolenom nastavení je pomocný dotykový režim vypnutý, ak chcete túto funkciu zapnúť, otočte posúvač doprava,On.



Po aktivovaní pomocného dotyku by sa malo na obrazovke vášho zariadenia zobraziť tlačidlo virtuálneho domova, ako je to zobrazené na obrázku. Rovnako ako pohybujúce sa aplikácie na domovskej obrazovke, tlačidlo Domov sa dá presunúť na miesto, kde je pre používateľa najvhodnejší prístup a tiež sa v prípade potreby presunie. Tlačidlo virtuálneho domova sa zobrazí nad všetkými aplikáciami, takže aj keď je vždy prístupné, môže to byť aj bolesť pri pokuse hrať hru alebo dokonca vybrať možnosti v rámci aplikácií.




Ak chcete začať používať pomocný dotyk, klepnite na tlačidlo virtuálneho domova na obrazovke. Zobrazí sa ponuka so všetkými dostupnými možnosťami. Dve z najjednoduchších možností sú Siri a Home. Ťuknutím na Siri to prinesie Siri, rovnako ako keby ste stlačili a podržali skutočné domovské tlačidlo. Výberom položky Domov je akcia rovnaká ako pri poklepaní na tlačidlo Domov. To môže byť užitočné pre tých, ktorí majú domáce tlačidlo, ktoré išlo na fritz.

Jednou z podrobnejších možností je karta zariadenia. Klepnite na obľúbené pre bežne používané gestá, ktoré môže užívateľ nastaviť.


kohútik Zariadenie.



Na tejto stránke si môžete vybrať z piatich rôznych možností viacAk chcete zobraziť zvyšok volieb v zariadení.



Na tejto poslednej stránke sú štyri ďalšie možnosti, ak sa užívateľ rozhodne neurobiť výber poklepaním na šíppre návrat do menu.



Jedným z posledných skvelých vlastností asistenčného dotyku je vlastné gestá. Tieto vlastné gestá umožňujú používateľom zaznamenávať vlastné gesto a ukladať ich na kartu Obľúbené položky pomocného dotyku. Ak chcete vytvoriť vlastné gesto, klepnite na Obľúbené.



Na nasledujúcej strane klepnite na Pridať.



Na obrazovke sa zobrazí stránka nastavení pre asistenčné stlačenie. Ak chcete vytvoriť gesto, ťuknite alebo potiahnite v zvýraznenej oblasti nižšie. Pre tento príklad je to dvojité poklepanie.



Po dokončení gesta vyberte položkuUložiťv pravom hornom rohu.



Zadajte názov novovytvoreného gesta a ťuknite na položkuUšetriť.



Gesto by sa teraz malo zobraziť v zozname na stránke Nastavenia pomocného dotyku.



Ak chcete použiť nové gesto, klepnite na tlačidlo virtuálneho domova, vyberte obľúbené položky a potom klepnite naDvojité poklepanie.



Umiestnite gesto do aplikácie z domovskej obrazovky a otestujte, či funguje správne.



Ak sa aplikácia otvorí, úspešne ste vytvorili vlastné gesto.



Bluetooth reproduktorov je tam doť. Zíkať tie najlepšie však môže byť doť ťažká otázka. Nezabúdajte na to, že vždy pomôže predaj niektorých z najpopulárnejš...

#Honor # 9N je model martphonu o ytémom Android trednej triedy, ktorý bol prvýkrát uvedený na trh v júli 2018. Má pevnú kvalitu vyhotovenia vyrobenú z plat...

Populárne Publikácie