Ako nastaviť Rodičovskú kontrolu Android a Filtrovanie obsahu

Autor: Peter Berry
Dátum Stvorenia: 11 August 2021
Dátum Aktualizácie: 1 Smieť 2024
Anonim
Ako nastaviť Rodičovskú kontrolu Android a Filtrovanie obsahu - Články
Ako nastaviť Rodičovskú kontrolu Android a Filtrovanie obsahu - Články

Táto príručka vysvetľuje, ako nastaviť rodičovskú kontrolu Android a filtrovanie obsahu. Dáva vám väčšiu kontrolu nad tým, čo vaše deti robia, vidia a nakupujú na telefóne alebo tablete. Nikdy nemôžete byť príliš opatrní. Či už ste práve kúpili deťom zariadenie alebo chcete viac bezpečnosti, máme na vás vzťah.


Deti budú deti a nakoniec môžu urobiť niečo, čo by nemali. Našťastie sú k dispozícii nespočetné nástroje pre rodičov. Nástroje, ktoré vám poskytnú pokoj v duši, keď ručíte deťom mobilné zariadenie.

Prečítajte si: Nastavenie rodičovskej kontroly zariadenia iPhone a iPad

Nižšie uvádzame užitočné informácie o pridaní hesla do obchodu Google Play alebo o zabránení neoprávneným nákupom zo strany vašich detí. Nehovoriac o kontrole obsahu, ktorý sa zobrazuje na ich zariadení. Toto sú vstavané nástroje od spoločnosti Google.



Všetky zariadenia so systémom Android majú rodičovskú kontrolu alebo určitý typ filtrovania obsahu. Či už je to od spoločnosti Google alebo od výrobcov. Alebo si môžete prevziať aplikácie tretích strán navrhnuté s ohľadom na túto skutočnosť. Počnúc operačným systémom Android 5.0 a vyšším poskytuje spoločnosť Google používateľom silné ovládacie prvky a dokonca aj režim pre hostí (viacúčelový účet) pre deti. Nehovoriac o všetkých tabletách Amazon Kindle majú kontroly v Amazon Freetime.


Je dôležité, aby rodičia nastavili obmedzenia pre smartfón alebo tablet Android. Začneme s filtrovaním obsahu, potom sa dostaneme do nastavenia hesla a niekoľkých ďalších krokov, ktoré môžete vykonať. Ponúka to najlepší a najbezpečnejší zážitok.

Rodičovská kontrola a filtrovanie obsahu v systéme Android

Samozrejme, spoločnosť Google nedovolí nič a všetko do obchodu Google Play. Aj keď sú uvoľnenejšie, ako je Apple, o tom, čo je k dispozícii na stiahnutie. To znamená, že stále majú zavedený systém, ktorý funguje celkom dobre. Vezmite veci o krok ďalej a použite nižšie uvedené kroky na filtrovanie obsahu.

Inštrukcie

  • Otvor Obchod Google Play aplikácie z aplikačného panela alebo domovskej obrazovky
  • Potom klepnite na 3 riadky (menu) vľavo hore
  • vybrať nastavenie
  • Prejdite nadol a klepnite na Rodičovská kontrola
  • V nastaveniach môžete ovládať všetko od aktualizácie aplikácií, zapnúť heslo pre nákupy a samozrejme filtrovanie obsahu.




Akonáhle ste tu, pokračujte a otočením prepínača zapnite rodičovskú kontrolu. Budete musieť pridať kolík, potvrdiť kolík a potom manuálne nakonfigurovať rodičovskú kontrolu pre viaceré kategórie.



Ako vidíte, spoločnosť Google rozdeľuje obsah podľa aplikácií a hier, filmov, hudby a ďalších položiek. Týmto spôsobom môžete povoliť určitú úroveň hier a niečo iné pre filmy a televíziu. Vyberte si, čo funguje najlepšie pre vás a vašu rodinu. So skupinami, ktoré tvoria: všetci, všetci 10+, dospelí, starší 17 rokov, len dospelí, alebo možnosť Povoliť všetko.Alebo, TV hodnotenia, ktoré už poznáte.

Toto nie je najvyspelejší nástroj a nezabráni tomu, aby sa skĺzli cez trhliny, ale je to začiatok. Rodičia môžu zakázať zobrazovanie vybraných aplikácií na základe splatnosti. V predvolenom nastavení sa zobrazí všetko, ale môžete ho ľahko posunúť. Nezabudnite, že nič, čo sa na zariadení nachádza, nezmizne. Ak je to potrebné, musíte to urobiť neskôr.



Ako sme už povedali vyššie, toto nezastaví všetko, čo by sa dalo prekonať, ale je to prvý krok, ktorý by mali mať mnohí rodičia. Viac informácií o pravidlách pre obsah a ochranu osobných údajov spoločnosti Google nájdete tu. Ak vidíte niečo nevhodné, môžete ho vždy nahlásiť na kontrolu. Pamätaj na to.

Pridajte heslo pre nákupy

Druhým krokom, ktorý rodičia budú chcieť prijať, je pridanie hesla do obchodu Google Play, aby sa zabránilo neoprávneným nákupom. To vás môže ochrániť pred deťmi, ktoré kupujú množstvo aplikácií (alebo nákupov v aplikácii) bez vášho súhlasu. Alebo im zabránite v sťahovaní vecí, ktoré by ste nechceli, aby sa na ne pozerali.

Prečítajte si: Ako pridať heslo do obchodu Google Play

Ďalšie informácie o pridaní hesla do zariadenia a do služby Obchod Google Play nájdete podľa vyššie uvedeného návodu. V podstate potrebujete len overenie pre každý nákup. Odporúčame nastaviť túto možnosť, aby ste požiadali o heslo pre KAŽDÝ nákup. Nie len raz, alebo raz za 30 minút. Dieťa môže stráviť veľa za 30 minút po jednom zadaní hesla.



V Obchode Google Play nájdete množstvo vynikajúcich aplikácií, hier alebo obsahu pre deti. Je tu niečo pre každého. Dokonca majú aplikáciu YouTube Kids práve pre vaše deti. Uistite sa, že vaši blízki neuvidia obsah, ktorý by nemali, nemôžu si veci kupovať a sú v bezpečí a chránení. Google našťastie toto všetko ľahko pochopí, nastaví a prispôsobí.

Problém Čiernou obrazovkou mrti (BoD) a čato vyznačuje prázdnou obrazovkou a nereagujúcimi tlačidlami, ale blekové upozornenie - za predpokladu, že je povolené - bude blikať v...

Naučte a, ako opraviť váš #amung Galaxy 7 (# Galaxy7), ktorý zobrazuje chybu „Proce com.android.phone a bohužiaľ zatavil.“ Naučte a niekoľko potupov, ktoré môžete použiť na odtr...

Odporúčame Vám Vidieť